Қысқа мерзімді жоспар Мұғалім Р.М. Избасова
20.11. 2015 ж.
Ағылшын тілі
8 «Ә» сыныбы
Сабақтың тақырыбы
Secondary education.
Сілтеме
МАН, ОМЖ , 8 сынып оқулығы, авторы Т. Кузнецова
Жалпы
мақсаты
Оқушылар өз мектебі жайында әңгімелеп, сөздік қоры дамуы. Жаңа сөздерді қолданысқа енгізу.
Оқу нәтижелері
Жаттығуларды орындай отырып, сөйлеу, тыңдау, оқу, жазу дағдылары дамиды, сөздік қорлары молаяды. Тапсырмаларды орындай отырып, бірлесе жұмыс жасауға үйренеді
Әдістері
Миға шабуыл, сұрақ- жауап, ең биік мұнара, бестармақ, кластер
Қамтылған модуль
Бағалау, интербелсенді тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлау, көшбасшылық
Сабақтың типі
Аралас
Көрнекі құралдар
Үлестірмелі материалдар, түрлі түсті магниттер
Тапсырмалар
Топқа бөлу,әр топ тақырыпты қорғайды
Кезең
Сабақ бөлімдерінің
мақсаты
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
Жұмыс
түрі
Ұйымдастыру кезеңі
3 минут
Жағымды психология
лық ахуал орнату
Амандасады. Шаттық шеңберін құрайды.
Топқа бөледі.
Шаттық шеңберін құрап, бір- біріне жақсы тілек
айту. Топқа магниттердің түсіне қатысты бөліну.
Топтық
Үй тапсырмасын
тексеру
5 минут
№4, №5 жаттығуды
тексеру
Жұмыс дәптерден үй тапсырмаларын оқытады.
Жұмыс дәптерден
үй тапсырмасын оқиды. №4 жаттығуда
сөйлемдерді тақырыптық сөздермен толықтырады. №5 жаттығуда қазақ тілінде берілген сөйлемдерді
ағылшын тіліне аударады.
Жеке
Өткен тақырып
бойынша
оқушылардың білімін жан -жақты тексеру
10 минут
Британия
мектептері атты
тақырыбы бойынша пікірлерін айттырту
Тірек сызбаны тақтаға іледі.
Сол сызба арқылы Британия мектептеріне сипаттама айттыртады.
uniform
subjects
Британия
мектептері
holidays
after school clubs
Оқушылар Британия мектептері жайында түсінгенін сызба
арқылы сипаттайды.
Олар Британия мектебіндегі үйірмелер,
оқытылатын пәндер ,
ауысымдар, мектеп униформалары, демалыс мерзімдері жайында
әңгімелейді.
Топтық
Сергіту сәті
1минут
Сергіту сәтін ұйымдастыру
Би билеп,серігеді
Топтық
Жаңа сабаққа
дайындық
2 минут
Бүгінгі сабақтың тақырыбын және
мақсатын айту
Оқушыларға жеке үлестірмелі қимада берілген ағылшын әріптерін таратады.Сол әріптерден сөз құрап, бүгінгі сабақтың тақырыбын табу керек.
Сабақтың мақсаты: оқушылар өз мектебі жайында әңгімелеп, сөздік қорының дамуы. Жаңа сөздерді қолданысқа енгізу.
Бүгінгі сабақтың тақырыбын әріптерден сөз құрап тапты.
«Secondary еducation»
Жаңа материалды түсіндіру
3 минут
Жаңа сөздермен
таныстыру
Жаңа сөздермен таныстырады. Тақтаға жаңа сөздерді аудармасымен жазған А 4 қағазды іледі.
New words:
1.ground- жер, топырақ
2.locate - орналасу
3. floor- 1.қабат, 2. еден
4.cloak room - гардероб
5.assignement - тапсырма
5.famous – атақты
6. portrait- портрет
7. gymnasium -
спорт залы
7. during - уақыт аралығында
Жаңа сөздерді оқып,
тілдері жаттығады,
сөздердің мағынасымен танысады.
Топтық
Жаңа сабақтан түсінгенін тексеру
10 минут
Мәтінді оқыту
және оқулықтан
жаттығуды
орындату
Мәтінді оқытып, тақырыптық сөздердің астын қарындашпен сыздыртады.
«Ең биік мұнара» салдыртады.
I топқа 1 -жаттығуды орындатады және жаңа сөздердің аудармасын табуды тапсырады.
II топқа 3- жаттығудағы жаңа сөзге сәйкес 1 сөйлемнен қазақшаға аудару тапсырылады.Тапсырманы орындаған оқушыларды ынталандырып отырады.
III топқа « school» сөзіне ассоциация жасатады.
Мәтінді оқып,
тақырыптық сөздердің
астын қарындашпен
сызады. «Ең биік мұнара» салады. Қай топ көп тақырыптық сөздер жазады, соның мұнарасы биік болып есептеледі.
3 топ оқулықтан
жаттығуларды
орындайды.
Топтық
Бекіту кезеңі
және оқушыларды
бағалау
10 минут
Кластер
жаздырту
Дарынды оқушыларға бестармақ жаздырту.
Бағалату
Жаңа сөздерді қатыстырып, сөйлемдер құратып, кластер жасатып, өз мектебі жайында әңгіме жүргізеді.
Тақырыпқа қатысты бестармақ жазады.
Критериалды бағалау нормалары арқылы жұмыстарын
бағалату
Кластер арқылы өз мектебі жайында
шағын әңгіме құрайды.
Бірін - бірі бағалайды.
Топтық
Үй тапсырмасы
1минут
№1 жаттығу, 112. Сұрақтарға жауап жазу.
Күнделікке үй тапсырмасын жазады.
Жеке