Инфоурок / Начальные классы / Рабочие программы / ҚМЖ: "Дыбыс және әріп". Қыс

ҚМЖ: "Дыбыс және әріп". Қыс


библиотека
материалов

Күні:

Пәні:сауат ашу


Сыныбы:1

Сабақтың тақырыбы:

Дыбыс және әріп.Қыс



Жалпы мақсаты:

Дыбыс және әріп туралы білімдерін кеңейту.Оқушылардың өлеңді мәнерлеп оқуын жетілдіру,сөздік қорын молайту.


Жұмыс нәтижесі:

Оқушылардың дыбыс және әріп туралы білімдері кеңейеді,сөздік қоры молаяды,өлеңді мәнерлеп оқи алады.

Түйінді идеялар:

Топтық жұмыс балалардың өз көзқарасын білдіруіне, басқаның ойын тыңдауға және оларды бағалауға мүмкіндік береді.

Ресурстар:

Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар, интербелсенді тақта, желім, қайшы

Сілтеме:

Әдістемелік құрал,Ана тілі 1 класс (Алматыкітап), ин тернет материалдары, сызба


Сабақ кезеңдері

Мақсаты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Психологиялық

дайындық


Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару

Психологиялық дайындық

Жарқырап күн де ашылды

Айналаға нұр шашылды.

Қайырлы күн!

Біз көңілді баламыз !

Қайырлы күн !

Амандасып аламыз!

Қар қиыршықтары арқылы топқа бөлу

Түрлі қимылдар арқылы


оқушылар бір-бірімен амандасады.



Топқа бөлінеді

Білу

Өткен тақырыпты еске түсіру

Өткен тақырыпты ашық сұрақтар арқылы қайталау



Сұрақтарға жауап беру

Жұмбақ шешеді

Түсіну


Топтық жұмыста тақырыпты талқылау

Ой қозғау

Жұмбақ.
Шанамен зырлап желетін,
Шаңғы, коньки тебетін,
Аққала жасап ойнайтын,
Қай мезгіл деп ойлайсың?
(Қыс) pbv


«Қыс» өлеңін оқу

Сөздік жұмысы

Қылаулатқан-қардың ұшқындап жаууы

Мүсін-дене

Қызыл шұнақ-бет қаратпайтын аяз

-Балалар,қыста боран соғады,қатты жел болады

Дыбысын тыңдату

Дыбсты не істейміз?Табиғаттағы дыбыстар.

Сөздер нелерден тұрады?

Әріптерді не істейміз?

Сергіту сәті

Әр топ өздеріне берілген өлең шумақтарын оқиды,түсіндіредіӨздеріне мақсат қоя білуге үйренеді.




Дыбсты тыңдау

Сұрақтарға жауап беру.

Дыбсты не істейміз?Табиғаттағы дыбыстар.

Сөздер нелерден тұрады?

Әріптерді не істейміз?













Интербелсенді тақтадан қимыл арқылы орындау

Қолдану


Алған білімді тапсырмалар арқылы көрсету

1-топ сурет бойынша әңгіме құрау

2-топ колажж құрау

Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларды орындап,қорғады .Бір-біріне қошемет көрсетеді.

Талдау


Оқулықпен жұмыс

Көркем жазу

Аа

10-жаттығуды орындату


Жаттығуды орындайды

Жинақтау


Оқулық бетіндегісуреттер бойынша әңгімелеу

«топтастыру» әдісі

«Қыс» сөзіне топтастыру жасау


Бағалау



«Бағдаршам»

Арқылы бағалау

Бағдаршам түстері түсіндіріледі

Қызыл-3

Сары-4

Жасыл-5

Оқушылар өздерін бағдаршам түстері арқылы бағалайды

Үйге тапсырмасын беру

Алған білімдерін бекіту

Өлеңді мәнерлеп оқу

Оқушылар күнделіктеріне жазады.

Рефлексия



Сабаққа қорытынды жасау

Қар қиыршықтарына сабқтан алған әсерін жаздыру

Сабақ ұнаған ,ұнамағанын жазып тақтадағы шырша суретіне жапсырайық





















Күні:

Пәні:сауат ашу


Сыныбы:1

Сабақтың тақырыбы:

Дыбыстар,әріптер.Бұл қай кезде болады?



Жалпы мақсаты:

Дыбыс және әріп туралы білімдерін кеңейту.Оқушылардың өлеңді мәнерлеп оқуын жетілдіру,сөздік қорын молайту.


Жұмыс нәтижесі:

Оқушылардың дыбыс және әріп туралы білімдері кеңейеді,сөздік қоры молаяды,өлеңді мәнерлеп оқи алады.

Түйінді идеялар:

Топтық жұмыс балалардың өз көзқарасын білдіруіне, басқаның ойын тыңдауға және оларды бағалауға мүмкіндік береді.

Ресурстар:

Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар, интербелсенді тақта, желім, қайшы

Сілтеме:

Әдістемелік құрал,Әліппе 1 класс (Алматыкітап), ин тернет материалдары, сызба


Сабақ кезеңдері

Мақсаты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Психологиялық

дайындық


Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару

Психологиялық дайындық

Күннің көзі ашылсын!
Көкке шуақ шашылсын!
Құтты қонақ келіпті,
Төрімізге еніпті,
Сәлеметсіздерме қонақтар!

Топқа бөлу

Аққала,шырша арқылы

Түрлі қимылдар арқылы


оқушылар бір-бірімен амандасады.

Топтарға бөлінеді

Білу

Өткен тақырыпты еске түсіру

Өткен тақырыпты ашық сұрақтар арқылы қайталау Өлеңді оқыту


Сұрақтарға жауап беру

Өлеңді мәнерлеп оқиды.

Түсіну


Топтық жұмыста тақырыпты талқылау

Интербелсенді тақтадан қыс туралы слайдтар көрсету

Ой қозғау

Суреттер бойынша сұрақтар қою

«бұл қай кезде болады?»өлеңін оқып беру

Сөздік жұмысын жүргізу.

Омбығып,домбығып сөздерінің мағынасын түсіндіру

Әріптерді не істейміз?

Сұрақтарға жауап береді.

Тақырыпты өздері шығарып алады.

Әр топта оқып,талқылау






Қолдану


Алған білімді тапсырмалар арқылы көрсету

1-топ сурет бойынша әңгіме құрау

2-топ колажж құрау

Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларды орындап,қорғады .Бір-біріне қошемет көрсетеді.

Талдау


Оқулықпен жұмыс

Көркем жазу

Аа

10-жаттығуды орындату


Жаттығуды орындайды

Жинақтау


Оқулық бетіндегісуреттер бойынша әңгімелеу

«топтастыру» әдісі

«Қыс» сөзіне топтастыру жасау


Бағалау



«Бағдаршам»

Арқылы бағалау

Бағдаршам түстері түсіндіріледі

Қызыл-3

Сары-4

Жасыл-5

Оқушылар өздерін бағдаршам түстері арқылы бағалайды

Үйге тапсырмасын беру

Алған білімдерін бекіту

Өлеңді мәнерлеп оқу

Оқушылар күнделіктеріне жазады.

Рефлексия



Сабаққа қорытынды жасау

Қар қиыршықтарына сабқтан алған әсерін жаздыру

Сабақ ұнаған ,ұнамағанын жазып тақтадағы шырша суретіне жапсырайық





Только до конца зимы! Скидка 60% для педагогов на ДИПЛОМЫ от Столичного учебного центра!

Курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации от 1 400 руб.
Для выбора курса воспользуйтесь удобным поиском на сайте KURSY.ORG


Вы получите официальный Диплом или Удостоверение установленного образца в соответствии с требованиями государства (образовательная Лицензия № 038767 выдана ООО "Столичный учебный центр" Департаментом образования города МОСКВЫ).

Московские документы для аттестации: KURSY.ORG

