№ 22 | Сабақтың тақырыбы: Ән-күй өнері | күні |
Пән: Қазақстан тарихынан әңгімелер | 5 сынып |
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға қазақ халқының ұлттық музыкалық мәдениетінің ерекшілігін аша отырып, қазақтың ұлттық әнкүй өнері мен оның дамуы туралы білім беру. Міндеті: 1. Ән-күй өнерінің өзіндік ерекшеліктерін ашу 2. Оқушыларды рухани құндылықты құрметтеуге үйрету, халқымыздың ұлттық мәдениетіне деген сүйіспеншілігін ояту, адамгершілікке, парасаттылыққа тәрбиелеу 3. Оқушылардың салыстыру, бағалау, ізденушілік қабілеттерін дамыту. |
Оқу нәтижесі: Тапсырмаларды сыни тұрғыдан ойлай отырып орындайды. Салыстыруға, шешім қабылдауға, қорытынды жасауға үйренеді |
Негізгі ұғымдар: Қазақ халқының музыка өнері.Құрманғазы Сағырбайұлы. Дина Нүрпейісова. |
Негізгі дереккөздер, құрал-жабдықтар: Презентация, компьютер, маркер, ватман, стикер, оқулық, интерактивті тақта, Құрманғазы, Тәттімбеттің портреттері
|
Уақыты | Жұмыстың түрі | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
2 мин
| 1. Табысқа жетуге жағдай туғызу
| «Жүректен-жүрекке» тренингі
| Шеңбер құрады. Бір-біріне тілектер айтып, бүгінгі күнге бір-біріне сәттілік тілейді |
10 мин | 2. Әңгіме әдісі арқылы баяндау Слайд № 2 Музыка (грек сөзі-музалар өнері) белгілі ырғақты дыбыстардан тұрады.Күй-қазақ халқының ертеден келе жатқан музыкалық шығармасы. | Тақырыпқа байланысты слайд көрсете отырып, жаңа сабақты қысқаша түсіндіру | Тыңдайды |
10 мин | 3.Оқулық пен жұмыс. Слайд № 3 А) Оқулықтан қазақ халқының аспаптарын жазып алу Б) Сәйкестендіру тесті | Сабақ мақсатына қол жеткізуге көмектесемін. жұмыстарын бақылаймын | Дәптерлеріне қазақтың ұлттық аспаптарын жазып алады |
4 мин | 4. Орындаған тапсырмаларын оқу | Оқушылардың жауаптарын тыңдап, қосымша сұрақтар беремін | Тапсырманы оқиды |
2 мин | 5. Сергіту сәті «Қаражорға биі» |
|
|
5 мин | 6. Сұраққа жауап беру Қорқыт ата кім болған? | Оқушылардың жауаптарын тыңдау | Сұраққа жауап беріп, өз ойларын айтады.. |
2 мин | 7. Кестені толтыру «Күйшілер»
| Тақтада кесте толтырту | Кесте толтырады |
3 мин | 9. Тест орындайды
|
| Ауызша тестіге қол көтеріп, жауап береді. |
3 мин. | 10. Рефлексия «Не ұнады? Не ұнамады?»
| Рефлексияларын тыңдау | Сабақтан алған әсерлерін жазады |
1 мин | 11.Бағалау | Жұмыс парақшаларының соңында берілген бағалау критерийлері бойынша оқушы өзін-өзі ,бірін-бірі бағалайды.
|
|
| 12. Үй жұмысы 1. § 42 оқу Тест құрастырып келу |
|
|