Инфоурок Математика КонспектыНатурал санның бөлгіші және еселігі. Жай және құрама сандар.

Натурал санның бөлгіші және еселігі. Жай және құрама сандар.

Скачать материал

   

Мұғалімнің аты-жөні:

Хавий А

Мектебі, сыныбы:

№9 мектеп-лицейі, 5 «Ә»

Пәні, тарау, сабақ реті:

Математика, Натурал санның бөлінгіштігі

Өткізілген күні:

30.10.15ж

Тақырыбы:

Натурал санның бөлгіші және еселігі. Жай және құрама сандарға есептер шығару.

Мақсаты:

 Натурал санның бөлгіші және еселігі. Жай және құрама сандарға есептер шығару тақырыбын сыни  тұрғыдан ой қорыту және тақырыптық талдау жасау арқылы өз бетінше оқып үйрену.

Міндеттері:

Сызықтық және сызықтық емес теңдеулер

-   өзіндік пікір қалыптастыру арқылы тапсырманы өзара талқылау, қорытынды жасау, түйінді ойларды жинақтай білу және есеп шығаруда қолдана  алу;

-   өзіндік жұмыс, өздігінен білім алу қабілетін, топта жұмыс істеу жəне жеке тапсырмаларды орындау арқылы өзіндік бағалау жасау.

Оқып үйренудің нәтижесі:

-    Натурал санның бөлгіші және еселігі. Жай және құрама сандарға есептер шығару  өмірмен байланысын біледі.

-   өзіндік пікір қалыптастыру арқылы тапсырманы өзара талқылайды, қорытынды жасайды, түйінді ойларды жинақтай біледі және есеп шығаруда қолдана  алады;

-   өзіндік жұмыс, өздігінен білім алу қабілетін, топта жұмыс істеу жəне жеке тапсырмаларды орындау арқылы өзіндік бағалау жасайды.

Барлық оқушыларды сабаққа тарту

А  оқушының оқып үйренудегі нәтижесі:

-    Бөлгіш пен еселікті ажыратады, жай және құрама сандардың ұқсастығы мен айырмашылығын түсінеді, тақырыпты өмірмен байланыстыра отырып, дәлелдей алады;

-   өзіндік пікір қалыптастыру арқылы тапсырманы өзара талқылайды, алдыңғы тараумен байланыстыра отырып талдау жасайды, түйінді ойларды жинақтай біледі және есеп шығаруда формуланы қолдана алады;

-   өзіндік жұмыс, өздігінен білім алу қабілеті, топта жұмыс істеу жəне жеке тапсырмаларды орындау арқылы өзіндік бағалау жасайды.

В  оқушының оқып үйренудегі нәтижесі:

-   Бөлгіш пен еселікті ажыратады, жай және құрама сандардың ұқсастығы мен айырмашылығын түсінеді  тақырыпты өмірмен байланыстыра отырып, дәлелдеуге талпынады;

-   өзіндік пікір қалыптастыру арқылы тапсырманы өзара талқылайды, алдыңғы тараумен байланыстыра отырып талдау жасайды, түйінді ойларды жинақтай біледі және есеп шығаруда формуланы қолдана алады;

-   топтық жұмыста белсенді, жоғары деңгейлі сұрақтар қоюға және жауап беруге талпынады.

С  оқушының оқып үйренудегі нәтижесі:

-   А және В деңгейлі есептер шығаруда қолданады;

-   бөлгіш пен еселікті ажыратады, жай және құрама сандардың ұқсастығы мен айырмашылығын түсінеді  алдыңғы тақырыппен байланыстыра алады.

-   топтық жұмыстарға қатысады, ашық сұрақтар қояды  және жауап бере алады.

Оқытуда қолданылатын модульдер:

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер; Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; Талантты және дарынды балаларды оқыту; Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу; Оқытуды басқару және көшбасшылық.

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер:

«Бір қадам артқа», «Миға шабуыл», Сергіту сәті, «Қосу, алу, қызықты»,  «БҮБ», «Бағалау парақшалары».

 

Сабақ кезеңі/ уақыты

Іс-әрекет

 

Бағалау

 

Мазмұны

Мұғалім

Оқушылар

Дерек-көздер

Кіріспе

 

 11 мин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тұсау кесер

11мин.

 

 

 

 

Негізгі бөлім

14 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қорытынды

 9 мин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I.Ұйымдастыру кезеңі.

    Психологиялық  қалыпқа келтіру.(6 мин)

 

 

 

 

 

ІІ.Өтілген материалды қайталау, пысықтау.

(5 мин)

  

 

 ІІІ. Қызығушылығын ояту (11 мин)

«Ұшқыр ойдан –ұтымды жауап.»

 

 

 

ІҮ. Білімді тиянақтау

1.Тарих сыр шертеді 10мин

2.Сергіту 2мин

3.Логика 2 мин

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V.Қортынды. Сабақты бекіту.(9 мин)

1)      Өзіңді-өзің тексер!Тест 3мин

2)      Бағалау 3 мин

3)      Рефлексия 3 мин

 

 

ҮІ. Үй тапсырма

 

 

 

 

 

 

 

Оқу құралдарын түгендеу.

1.Сабақтың тақырыбы:

2.Топқа бөлу:  Бөлгіштер, еселіктер, жай сандар, құрама сандар жазылған қима қағаздар арқылы бөлемін.(2мин)

 

3.Шаттық шеңберіне тұрғызу «Жылы лебіз» (2мин)

4.Сабақтық жүрілу ережесін түсіндіру,топ басшыларын сайлату (2 мин)

Бағалау парақтарын, Топ ережесін тарату

 Слайд 1 «Қайталау-оқу айнасы»

1)      Әр топқа өз аттарын талдап түсіндіру тапсырылады.(2мин)

2)      Түсіндіруге (3 мин)

 

Слайд2 «Ұшқыр ойдан-ұтымды жауап» Есептер

1)      Ауызша орындайды (2мин)

2)      Ауызша орындайды (2 мин)

3)      «Үй құрастыру» есебі (7 мин) СТО

 

 

Слайд 3 «Тарихыңды танып біл!» Деңгейлік тапсырмалар

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/kk/9/97/Farabi.jpg

Әр топқа тапсырма таратамын10мин

 

Слайд 4 «Сергіту сәті» (1 мин)

Мен жай сан айтсам ,қол шапалақтайсыңдар, ал құрама сан айтсам отырасыңдар.

 

 

 

 

Слайд 5 «Ойлайық, кім ойшыл?» логикалық есептер»

(2 мин)

 

 

 Слайд6 «Өзіңді-өзің тексер!» Сәйкестік тест (3 мин)

Слайд7    Үй тапсырма №657

Слайд8   Бағалау (3мин)

Әр топ бойынша өз бағамды қоямын.

 

 

Рефлексия (3 мин)

Есептер сен үшін қиын болды ма?

 

 

 

 

 

 

 

V.Бағалау. Оқушылар бағалау парағына сәйкес өздерін бағалайды.

«5»  21-26 ұпай аралығы

«4»  16-20 ұпай аралығы

«3»  9-15 ұпай аралығы

«2»  0-8 ұпай аралығы

 

1.                                

Сабақтың тақырыбын  жазады. Сабақтың жүрілу ережесімен танысады.

Топ басшыларын сайлайды.

 

Әр топтан 1оқушы жылы лебіздерін білдіреді.

 

Оқушылар берілген сұрақтарға жауап іздейді. Оқушылар өз ой пікірлерін  ауызша қорғайды

 

 

Өзіндік пікірлерін ортаға салу  арқылы тапсырманы өзара талқылайды,алдыңғы тараумен байланыстыра отырып талдау жасайды, түйінді ойларды жинақтайды.

 

 

 

Әр топ өзіне берілген тапсырмаларды орындап, тақтаға жазады.

 

 

Оқушылар отырып, тұрып сергіту жаттығуын жасайды.

 

 

 

 

Әр топ ұяшықтар таңдау арқылы жасырылған логикалық есептерді табады.

 

 

 

Қортынды тестіні толтырады

 

Топ басшылары өз тобындағы оқушыларды бағалау парақтары бойынша бағалайды.

 

Сабақтан алған әсерлерін стикерлерге жазып іледі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Епті екенсіңдер, бәрекелді»

 

 

 

 

 

«Өте жақсы», «Тамаша».

 

 

 

 

 

 

«Тамаша»,

«Жақсы».

 

 

 

 

«Өте жақсы», «Тамаша».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Өте жақсы», «Тамаша».

 

 

 

 

«Өте жақсы», «Тамаша».

 

 

 

 

 

 

Постер, маркерлер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд, А(4) форматы, маркерлер

 

 

 

Постер, маркерлер

 

 

 

 

 

 

 

Постер, маркерлер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Епті екенсіңдер, бәрекелді»

 «Өте жақсы», «Тамаша».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Натурал санның бөлгіші және еселігі. Жай және құрама сандар."

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Специалист по переработке нефти и газа

Получите профессию

Секретарь-администратор

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
