Инфоурок / Другое / Рабочие программы / Невада –Семей қозғалысы, қазақ тілі- 9 сынып

Невада –Семей қозғалысы, қазақ тілі- 9 сынып


библиотека
материалов

Күні :

Сыныбы:9В


Пәні : қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы:

Невада –Семей қозғалысы

Пән мұғалімі: Сариева Элмира Алдибаевна

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділік оқушыларға тіршіліктің көзі Жер-Ана, ол жыламасын деген ұғымда түсіндіру, экология, Семей-Невада қозғалысы туралы түсінік бере отырып, табиғат пен адамның біртұтас екенін ұғындыру;
2. Дамытушылық
.  Ауызшы және жазбаша ойлау мен сөйлеу қабілетін дамыта отырып, ізденімпаздық қабілеттерін дамыту;
3. Тәрбиелік
. Оқушылардың бойында туған өлкемізге деген сүйіспеншілігін арттырып, ұлы адамдарды құрметтеуге, өсиеттерін танып білуге, табиғатты аялап сақтауға тәрбиелеу

Нәтижесі:

Семей-Невада қозғалысы туралы түсінік алады, табиғат пен адамның біртұтас екенін ұғынады; ауызшы және жазбаша ойлау мен сөйлеу қабілетін қалыптастырады.





Уақыты


Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

3мин

Топқа бөлу

Стикерлерге «Жер-Ана», «Бейбітшілік», «Ынтымақ» C:\Users\Администратор\Desktop\Рабочий стол\суреттер\mama\106___01\IMG_1301.JPG

Таңдаған стикерлері бойынша топқа бөлінеді.

Стикерлер

Білу

5 мин

1- 2 мин

Топ атын қорғау



«Бұл кім?» «Ол не?» стратегиясы

Алған стикерлеріне қарап, топ атын постер арқылы қорғайды. C:\Users\Администратор\Desktop\Рабочий стол\суреттер\mama\106___01\IMG_1308.JPG

Сабақ тақырыбын болжайды.

Постер

Түсіну , қолдану

15-20 мин

Видеоролик көрсету





Мәтінмен жұмыс

Сөзддікпен жұмыс

Шеру-бейбіт жолмен алаңға шығу.

Митинг-өз талап –тілектерін ашық жариялап , алаңға шығу

Видеоролик көру арқылы «Невада-Семей» қозғалысы туралы алғашқы түсінік қалыптасады.

Мәтінмен танысып, постер қорғайды. C:\Users\Администратор\Desktop\Рабочий стол\суреттер\mama\106___01\IMG_1315.JPG C:\Users\Администратор\Desktop\Рабочий стол\суреттер\mama\106___01\IMG_1316.JPG

Қарсылас топтарға сұрақ қояды.

АКТ







Постер

Талдау

5-7 мин

Шартты бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлем құрату.

Берілген жай сөйлемдерден шартты бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлем кұрайдыC:\Users\Администратор\Desktop\Рабочий стол\суреттер\mama\106___01\IMG_1322.JPG

І топ. Радиациялық аймақта тұратын адамдар бар. Бұл сынықтардан көптеген зардап шегеді.

ІІ топ. Семей полигоны жабылмайды. Халықтың денсаулығына әсері тиеді.

ІІІ топ. «Невада-Семей» қозғалысын Олжас Сүлейменов басқарған. Сынақтар тоқтатылды.

Дәптермен, тақтамен жұмыс.

Жинақтау

3-5 мин

«Үнсіз презентация» стратегиясы.

Берілген презентацияны әр топтан бір адам қорғайды.

АКТ

Бағалау

5 мин

Адамзат баласына полигонның зардабы қандай?


Ой қорыту


Үйге

4-тапсырма 77 бет









Только до конца зимы! Скидка 60% для педагогов на ДИПЛОМЫ от Столичного учебного центра!

Курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации от 1 400 руб.
Для выбора курса воспользуйтесь удобным поиском на сайте KURSY.ORG


Вы получите официальный Диплом или Удостоверение установленного образца в соответствии с требованиями государства (образовательная Лицензия № 038767 выдана ООО "Столичный учебный центр" Департаментом образования города МОСКВЫ).

Московские документы для аттестации: KURSY.ORG

