Инфоурок Другое КонспектыІнтегрований урок розвитку мовлення ( мова. музика. література, малювання) в5 класі

Інтегрований урок розвитку мовлення ( мова. музика. література, малювання) в5 класі

Скачать материал






ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК

З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ ( МОВА, ЛІТЕРАТУРА, МУЗИКА,МАЛЮВАННЯ )

В 5 КЛАСІ




ЦІ КВІТИ МИЛІ ТА ЛАСКАВІ

МЕНІ ВСМІХАЮТЬСЯ Й ТОБІ ,

ЇХ ЦВІТ РЯСНИЙ В ЗЕЛЕНИХ ТРАВАХ –

МОВ ОЗЕРЕЧКА ГОЛУБІ.

С.ЖУК




УРОК РОЗРОБЛЕНО

ОЛІЙНИК О. В.

ЗОРЯНСЬКА ЗШ І – ІІІ СТ.






























МЕТА УРОКУ:

навчати учнів складати текст , використовувати різні типи мовлення, готувати і презентувати міні – проекти, розвивати виразне мовлення , формувати уміння чітко висловлювати свою думку, бачити і цінувати прекрасне, виховувати любов до природи та мистецтва.


ХІД УРОКУ

І. Організація класу . Мотивація навчання.

ІІ. Робота над темою уроку.

1 ( підготовлений учень)

Весна – чарівниця, неначе цариця ,

Наказ свій послала , щоб краса вставала,

І проліски , й травка, й зелена муравка,

І кульбаба рясна , й фіалочка ясна.

Всі квіти весняні, веселі, кохані

З- під листя виходять , голівки підводять

Од сну зимового до сонця ясного.

  1. Учнівський міні – проект « Перша квітка весни»

    • Як тільки зійде сніг , виринають з-під землі сріблясто – пухнасті клубочки. День – другий і пухнастими вищають , розкриваються. Ця квітка дуже квапиться зустрітися з сонцем і небом, вона не може дочекатися поки з’явиться листя . Спочатку вона розквітає , а вже потім виростає листя . Квітка вся вкрита густим сріблястим пушком – ця шубка гріє квітку і стебло вночі, коли трапляються весняні заморозки.



  • Про неї складено чимало казок і легенд. Вона може не лише приспати, а й провіщати. Її зривали рано вранці, до вечора тримали в холодній воді. А ввечері клали під подушку й лягали спати, що людині снилося , те, вважали, чекало її в майбутньому . А ще кажуть, що жодна зла сила не зашкодить людині , якщо висушену квітку носити з собою . Нині цю квітку занесено до Червоної книги України.


3. Завдання учням : знайти квітку сон – трави на слайді, усно описати її.

- Які ще перші квіти зображені на малюнку? Чи знаєте ви, що їх не можна бездумно рвати? Чому треба берегти первоцвіти?



4.Учнівський міні – проект « Гарно в нашому садочку»

- Гарно в нашому садочку ,

Як дівчині у віночку,

Лиш дивись – де травичка, де метелик ,

А де квітка , там і джмелик .

Любо скрізь.


  • - Квіти – радість , краса. Завжди на Україні дівчата плели вінки, квітами

вишивали сорочки, розмальовували посуд. Все життя людину супроводжують квіти. Кожна жінка намагалася прикрасити своє житло , двір, на якому сіяла і чорнобривці , і мальву. Садила любисток.

  • - Хата моя, рідна хата, рідна моя сторона .

  • Пахне любисток і м’ята , мальви цвітуть край вікна.

  • Хата моя, біла хата, казко тепла й доброти,

  • Стежка від тебе хрещата в’ється в далекі світ

  • 5. Методом « снігова куля» обговорюємо питання « Для чого люди прикрашають квітами одяг, посуд, житло, подвір’я ?»


6. Розповідь учителя.

Люди завжди мріяли про щастя . Вони наділяли рослини магічною силою, оточували їх легендами . А ви чули легенду про щастя . Стверджують, що воно перебувало в пуп’янку тюльпана. Ніхто не міг дістатися до нього , хоча й намагалися: хто силою, хто – хитрощам квітки щастя, хто – заклинаннями . І йшли до тієї квітки старі й молоді, здорові й каліки, ішли царі й жебраки. Щастя нікому не давалося до рук. Та ось одного разу луками , де росла вітка, йшла натомлена бідна жінка , яка вела за руку маленького сина. Їй хотілося хоча б подивитися на пуп’янок чарівної квітки щастя, якого вона так і не побачила за своє життя. Жінка тихенько із замиранням серця наблизилась до квітки. Раптом її хлопчик , побачивши пуп’янок дзвінко і голосно розсміявся , так як може тільки дитина . І сталося диво: тієї самої миті пуп’янок розкрився. Те , що не вдавалося зробити ні силою, ні хитрощами, зробив веселий безтурботний сміх. Дорослому часом важко

збагнути , що не все можна здобути хитрощами. По – справжньому щасливою може бути тільки дитина . їй так небагато для цього треба.


7. Перевірка випереджувального домашнього завдання : намалювати й розповісти про квітку, яка може бути для вас квіткою щастя, думку обґрунтуйте.


8. Розповідь учителя .

Кожна квітка має свою мову. Так айстра – це сум, волошка – простота, гвоздика – мужність, дзвоник – вдячність, лілія – чистота, нарцис – гордість, пролісок – ніжність, ромашка – кохання і мир, фіалка – сором’язливість. Все, що було в хаті ,

Було оберегом від усього злого . Це рушники, і сорочки, і квіти, і трави. Для дівчат оберегом був вінок , який мав форму кола , був символом сонця. Всього у ньому було 12 квіток, кожна з яких була символом і оберегом . Так безсмертник був символом здоров’я , цвіт вишні та яблуні – символом материнської відданості, любисток і волошка – вірності.


9. Учнівський міні –проект « Легенди про квіти»






- Ось, що розповідає легенда про волошку. Жив на світі хлопчик Васильок і покохав він русалку. Все у них було добре , але вони не могли домовитися , де їм жити. Василь умовляв дівчину залишитись на землі , а вона кликала його на дно

озера. А коли зрозуміла, що не може вмовити хлопця перетворила його в скромну квітку , яка нагадує кольором голубу гладь води.

Поширений на Україні і мак - символ крові, мак вплітають у вінок ті у кого хтось загинув на війні.


- Однією з найулюбленіших квітів є айстра . Її саджають у кожному дворі, про неї поети складають вірші.


Опівночі айстри в саду розцвіли,

Умились росою , вінки одягли

І стали рожевого ранку чекать ,

І в райдуги барвів життя убирать.


10 . Учитель:

Але найголовніший символ України – барвінок.

Недавно ще гула метелиця.

Ще в вибалках не танув сніг ,

А вже барвінку листя стелиться

Зеленим килимом до ніг.

З давніх – давен барвінок увійшов у життя нашого народу , про нього складено багато легенд, пісень . Немовлят купали у барвінку - на здоров’я , дівчата прикрашали його квітами коси , вплітали у вінок на щастя, пучечки вішали над дверима, щоб оберігав від нечистої сили. Кущики барвінку садили біля будинку , щоб родина жила довго у злагоді й щасті.

Барвінок – точний годинник : він розкриває пелюстки о 6 ранку, а закриває їх о 17 годині. А ще вважають , що барвінок безсмертний , його називають хрещатим , бо 4 листочки утворюють хрестик. От і співається в пісні «Не стелися ,хрещатий барвінку, по крутій горі…».

Художники часто малюють на своїх картинах квіти. Однією із відомих художниць є Катерина Білокур – народна майстриня, яка ніде не вчилася малювати, а мала дар від природи. Вона дуже любила малювати квіти, могла годинами сидіти біля квітки і вимальовувати кожну її пелюстку. Фарби виготовляла сама із природних матеріалів. Давайте подивимось на її картини.


ІІІ. Рефлексія . Перегляд відео


відео@mail.ru

« Вальс квітів» П. Чайковського ( квіти розпускаються під музику).

- Чи сподобалось вам відео?

- Яке враження справило воно на вас?

- Чи відомий вам автор музики? ( якщо ні, учитель пояснює)




- Що дізналися нового ?

- Що сподобалось найбільше?

- Про яку українську художницю ви дізналися?

-Чи сподобалися вам її картини?

  • Які типи мовлення ми сьогодні використали?


IV. Підсумки. Оцінювання.


V.Заключне слово учителя.

Різні є на світі країни,

Різні люди є на світі ,

Різні гори, полонини,

Різні трави, різні квіти.

Є з усіх одна країна –

Найрідніша нам усім ,

То – прекрасна Україна –

Нашого народу дім.

Як рідну матір бережіть , плекайте,

І хай на ній завжди цвіте весна.

Любіть її , шануйте , добре знайте,

Вона вам рідна і вона одна.


VI . Домашнє завдання .

Скласти усну розповідь про квітку, яку б ви подарували мамі, використавши різні типи мовлення.
































Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Інтегрований урок розвитку мовлення ( мова. музика. література, малювання) в5 класі"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Инструктор по волейболу

Получите профессию

Технолог-калькулятор общественного питания

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

 

 

 

 

 

ІНТЕГРОВАНИЙ   УРОК 

З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ  ( МОВА, ЛІТЕРАТУРА,  МУЗИКА,МАЛЮВАННЯ )

                                               В 5 КЛАСІ

 

 

 

ЦІ КВІТИ МИЛІ ТА ЛАСКАВІ

МЕНІ ВСМІХАЮТЬСЯ Й ТОБІ ,

ЇХ ЦВІТ РЯСНИЙ В ЗЕЛЕНИХ ТРАВАХ –

МОВ ОЗЕРЕЧКА ГОЛУБІ.

                   С.ЖУК

 

 

 

УРОК РОЗРОБЛЕНО

ОЛІЙНИК О. В.

ЗОРЯНСЬКА ЗШ І – ІІІ СТ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

МЕТА УРОКУ:

навчати учнів складати текст , використовувати різні типи мовлення, готувати і презентувати міні – проекти, розвивати  виразне мовлення , формувати уміння чітко висловлювати свою думку,  бачити  і цінувати прекрасне, виховувати любов до  природи та мистецтва.

 

                                               ХІД УРОКУ

І. Організація класу . Мотивація навчання.

ІІ. Робота над темою уроку.

1 ( підготовлений учень)

         Весна – чарівниця, неначе цариця ,

         Наказ свій послала , щоб краса вставала,

         І проліски , й травка, й зелена  муравка,

         І кульбаба рясна , й фіалочка ясна.

         Всі квіти  весняні, веселі, кохані

         З- під  листя виходять , голівки підводять

         Од сну зимового  до сонця ясного.

2        Учнівський міні – проект « Перша квітка весни»

-         Як тільки зійде сніг , виринають з-під землі  сріблясто – пухнасті  клубочки. День – другий і пухнастими вищають , розкриваються. Ця квітка дуже квапиться зустрітися з сонцем і небом, вона не може дочекатися  поки з’явиться  листя . Спочатку вона розквітає , а вже потім  виростає листя . Квітка вся вкрита  густим  сріблястим  пушком – ця шубка гріє квітку і стебло  вночі, коли трапляються  весняні заморозки.

 

 

-         Про неї  складено  чимало казок і легенд. Вона  може не лише  приспати, а й провіщати. Її  зривали рано вранці, до вечора тримали в холодній воді.   А ввечері клали під подушку  й лягали  спати, що людині снилося , те, вважали,  чекало її в майбутньому .  А ще кажуть, що жодна зла сила  не зашкодить  людині , якщо висушену квітку  носити з собою . Нині цю квітку  занесено до Червоної книги України.

 

3. Завдання учням  : знайти квітку сон – трави на слайді, усно описати її.

- Які ще перші квіти  зображені на малюнку? Чи знаєте ви, що їх  не можна бездумно рвати? Чому треба берегти первоцвіти?

 

 

4.Учнівський міні – проект « Гарно в нашому садочку»

- Гарно в нашому садочку ,

Як дівчині у віночку,

Лиш дивись – де травичка, де метелик ,

А де квітка , там і джмелик .

Любо скрізь.

 

-                      

-                      

-                      

-                     - Квіти – радість , краса. Завжди на Україні  дівчата плели вінки, квітами 

вишивали сорочки, розмальовували посуд. Все життя  людину супроводжують квіти. Кожна жінка намагалася прикрасити  своє житло , двір, на якому сіяла і чорнобривці , і мальву. Садила любисток.

-                     - Хата моя, рідна хата, рідна моя сторона .

-                     Пахне любисток і м’ята , мальви цвітуть  край вікна.

-                     Хата моя, біла хата, казко тепла й доброти,

-                     Стежка від тебе  хрещата в’ється в далекі світ

-                      

-                     5. Методом « снігова куля» обговорюємо питання « Для чого люди прикрашають квітами  одяг, посуд, житло, подвір’я ?»

 

6. Розповідь учителя.

     Люди завжди мріяли про щастя . Вони наділяли  рослини  магічною  силою, оточували їх легендами . А ви чули легенду про щастя . Стверджують, що воно перебувало  в пуп’янку тюльпана. Ніхто не міг дістатися до нього , хоча й намагалися: хто силою,  хто – хитрощам квітки щастя, хто – заклинаннями . І йшли до тієї квітки старі й молоді, здорові й каліки, ішли царі й жебраки. Щастя нікому не давалося до рук. Та ось одного разу луками , де росла вітка, йшла натомлена бідна жінка , яка вела за руку  маленького  сина. Їй хотілося  хоча б подивитися  на пуп’янок  чарівної квітки щастя, якого вона так і не побачила за своє життя. Жінка тихенько  із замиранням серця наблизилась до квітки. Раптом її хлопчик , побачивши пуп’янок  дзвінко і голосно розсміявся , так як може  тільки дитина . І сталося  диво: тієї самої миті пуп’янок  розкрився. Те , що не вдавалося  зробити ні силою, ні хитрощами, зробив веселий безтурботний  сміх.  Дорослому часом важко

збагнути  , що не все  можна здобути хитрощами. По – справжньому  щасливою може бути тільки дитина . їй так небагато для цього треба.

 

7. Перевірка випереджувального  домашнього завдання : намалювати й розповісти  про квітку, яка  може бути для вас квіткою щастя, думку обґрунтуйте.

 

8. Розповідь учителя .

     Кожна квітка має свою мову. Так айстра – це сум, волошка – простота, гвоздика – мужність, дзвоник – вдячність, лілія – чистота,  нарцис – гордість,  пролісок – ніжність,  ромашка – кохання і мир,  фіалка – сором’язливість. Все, що було в хаті  ,

Було оберегом  від усього злого .   Це  рушники, і сорочки, і квіти, і трави. Для дівчат оберегом був вінок , який мав форму кола   , був символом сонця. Всього у ньому було 12 квіток, кожна з  яких була  символом і оберегом . Так безсмертник  був символом  здоров’я , цвіт вишні та яблуні – символом  материнської відданості, любисток і волошка – вірності.

 

9. Учнівський міні –проект « Легенди про квіти»

    

 

 

 

 

 

- Ось, що розповідає легенда про волошку. Жив на світі хлопчик Васильок  і покохав він русалку. Все у них було добре , але вони  не могли домовитися , де їм жити. Василь умовляв дівчину залишитись на землі , а вона кликала його на  дно

озера. А коли зрозуміла, що не може вмовити хлопця перетворила його  в скромну квітку , яка нагадує  кольором голубу гладь води.

     Поширений на Україні і мак  - символ крові, мак вплітають у вінок ті у кого хтось загинув на війні.

 

- Однією з найулюбленіших  квітів є айстра  . Її саджають  у кожному дворі, про неї поети складають вірші.

 

Опівночі айстри в саду розцвіли,

Умились росою , вінки одягли

І стали рожевого ранку чекать ,

І в райдуги барвів життя убирать.

 

10 . Учитель:

Але найголовніший  символ України – барвінок.

              Недавно ще гула метелиця.

              Ще в вибалках не  танув сніг ,

              А вже барвінку листя стелиться

              Зеленим килимом до ніг.

З давніх – давен барвінок увійшов у життя нашого народу , про нього  складено багато легенд, пісень . Немовлят купали  у барвінку - на здоров’я , дівчата прикрашали  його квітами коси , вплітали у вінок  на щастя, пучечки вішали над дверима, щоб оберігав від нечистої сили. Кущики барвінку  садили біля будинку , щоб родина жила довго  у злагоді й щасті.

     Барвінок – точний годинник : він розкриває  пелюстки о 6 ранку, а закриває їх о  17 годині. А  ще вважають , що барвінок безсмертний , його називають хрещатим , бо 4 листочки утворюють хрестик. От і співається в пісні «Не стелися ,хрещатий барвінку, по крутій горі…».

     Художники часто  малюють на своїх картинах квіти. Однією із відомих  художниць є Катерина Білокур – народна майстриня, яка ніде не вчилася малювати, а мала дар від природи. Вона дуже любила малювати квіти, могла годинами сидіти біля квітки і вимальовувати кожну її пелюстку. Фарби виготовляла сама із природних матеріалів. Давайте подивимось на її картини.

 

ІІІ. Рефлексія . Перегляд відео

 

     відео@mail.ru

« Вальс  квітів» П. Чайковського  ( квіти розпускаються під музику).

- Чи сподобалось вам відео?

- Яке враження справило  воно на вас?

-   Чи відомий вам автор музики? ( якщо ні, учитель пояснює)

 

 

 

- Що дізналися нового ?

- Що сподобалось найбільше?

- Про яку  українську художницю ви дізналися?

-Чи сподобалися вам її картини?

-         Які типи мовлення ми сьогодні використали?

 

IV. Підсумки. Оцінювання.

 

V.Заключне слово учителя.

     Різні є на світі країни,

     Різні люди є на світі ,

Різні гори, полонини,

Різні трави, різні квіти.

Є з усіх одна країна –

Найрідніша нам усім ,

То – прекрасна Україна –

Нашого народу дім.

Як рідну  матір бережіть , плекайте,

І хай на ній завжди цвіте весна.

Любіть її , шануйте , добре знайте,

Вона вам рідна  і вона одна.

 

VI . Домашнє завдання .

 Скласти усну розповідь про  квітку, яку б ви подарували мамі, використавши різні типи мовлення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        

 

 

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІНТЕГРОВАНИЙ   УРОК 

З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ  ( МОВА, ЛІТЕРАТУРА,  МУЗИКА,МАЛЮВАННЯ )

                                               В 5 КЛАСІ

 

 

 

ЦІ КВІТИ МИЛІ ТА ЛАСКАВІ

МЕНІ ВСМІХАЮТЬСЯ Й ТОБІ ,

ЇХ ЦВІТ РЯСНИЙ В ЗЕЛЕНИХ ТРАВАХ –

МОВ ОЗЕРЕЧКА ГОЛУБІ.

                   С.ЖУК

 

 

 

УРОК РОЗРОБЛЕНО

ОЛІЙНИК О. В.

ЗОРЯНСЬКА ЗШ І – ІІІ СТ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

МЕТА УРОКУ:

навчати учнів складати текст , використовувати різні типи мовлення, готувати і презентувати міні – проекти, розвивати  виразне мовлення , формувати уміння чітко висловлювати свою думку,  бачити  і цінувати прекрасне, виховувати любов до  природи та мистецтва.

 

                                               ХІД УРОКУ

І. Організація класу . Мотивація навчання.

ІІ. Робота над темою уроку.

1 ( підготовлений учень)

         Весна – чарівниця, неначе цариця ,

         Наказ свій послала , щоб краса вставала,

         І проліски , й травка, й зелена  муравка,

         І кульбаба рясна , й фіалочка ясна.

         Всі квіти  весняні, веселі, кохані

         З- під  листя виходять , голівки підводять

         Од сну зимового  до сонця ясного.

2        Учнівський міні – проект « Перша квітка весни»

-         Як тільки зійде сніг , виринають з-під землі  сріблясто – пухнасті  клубочки. День – другий і пухнастими вищають , розкриваються. Ця квітка дуже квапиться зустрітися з сонцем і небом, вона не може дочекатися  поки з’явиться  листя . Спочатку вона розквітає , а вже потім  виростає листя . Квітка вся вкрита  густим  сріблястим  пушком – ця шубка гріє квітку і стебло  вночі, коли трапляються  весняні заморозки.

 

 

-         Про неї  складено  чимало казок і легенд. Вона  може не лише  приспати, а й провіщати. Її  зривали рано вранці, до вечора тримали в холодній воді.   А ввечері клали під подушку  й лягали  спати, що людині снилося , те, вважали,  чекало її в майбутньому .  А ще кажуть, що жодна зла сила  не зашкодить  людині , якщо висушену квітку  носити з собою . Нині цю квітку  занесено до Червоної книги України.

 

3. Завдання учням  : знайти квітку сон – трави на слайді, усно описати її.

- Які ще перші квіти  зображені на малюнку? Чи знаєте ви, що їх  не можна бездумно рвати? Чому треба берегти первоцвіти?

 

 

4.Учнівський міні – проект « Гарно в нашому садочку»

- Гарно в нашому садочку ,

Як дівчині у віночку,

Лиш дивись – де травичка, де метелик ,

А де квітка , там і джмелик .

Любо скрізь.

 

-                      

-                      

-                      

-                     - Квіти – радість , краса. Завжди на Україні  дівчата плели вінки, квітами 

вишивали сорочки, розмальовували посуд. Все життя  людину супроводжують квіти. Кожна жінка намагалася прикрасити  своє житло , двір, на якому сіяла і чорнобривці , і мальву. Садила любисток.

-                     - Хата моя, рідна хата, рідна моя сторона .

-                     Пахне любисток і м’ята , мальви цвітуть  край вікна.

-                     Хата моя, біла хата, казко тепла й доброти,

-                     Стежка від тебе  хрещата в’ється в далекі світ

-                      

-                     5. Методом « снігова куля» обговорюємо питання « Для чого люди прикрашають квітами  одяг, посуд, житло, подвір’я ?»

 

6. Розповідь учителя.

     Люди завжди мріяли про щастя . Вони наділяли  рослини  магічною  силою, оточували їх легендами . А ви чули легенду про щастя . Стверджують, що воно перебувало  в пуп’янку тюльпана. Ніхто не міг дістатися до нього , хоча й намагалися: хто силою,  хто – хитрощам квітки щастя, хто – заклинаннями . І йшли до тієї квітки старі й молоді, здорові й каліки, ішли царі й жебраки. Щастя нікому не давалося до рук. Та ось одного разу луками , де росла вітка, йшла натомлена бідна жінка , яка вела за руку  маленького  сина. Їй хотілося  хоча б подивитися  на пуп’янок  чарівної квітки щастя, якого вона так і не побачила за своє життя. Жінка тихенько  із замиранням серця наблизилась до квітки. Раптом її хлопчик , побачивши пуп’янок  дзвінко і голосно розсміявся , так як може  тільки дитина . І сталося  диво: тієї самої миті пуп’янок  розкрився. Те , що не вдавалося  зробити ні силою, ні хитрощами, зробив веселий безтурботний  сміх.  Дорослому часом важко

збагнути  , що не все  можна здобути хитрощами. По – справжньому  щасливою може бути тільки дитина . їй так небагато для цього треба.

 

7. Перевірка випереджувального  домашнього завдання : намалювати й розповісти  про квітку, яка  може бути для вас квіткою щастя, думку обґрунтуйте.

 

8. Розповідь учителя .

     Кожна квітка має свою мову. Так айстра – це сум, волошка – простота, гвоздика – мужність, дзвоник – вдячність, лілія – чистота,  нарцис – гордість,  пролісок – ніжність,  ромашка – кохання і мир,  фіалка – сором’язливість. Все, що було в хаті  ,

Було оберегом  від усього злого .   Це  рушники, і сорочки, і квіти, і трави. Для дівчат оберегом був вінок , який мав форму кола   , був символом сонця. Всього у ньому було 12 квіток, кожна з  яких була  символом і оберегом . Так безсмертник  був символом  здоров’я , цвіт вишні та яблуні – символом  материнської відданості, любисток і волошка – вірності.

 

9. Учнівський міні –проект « Легенди про квіти»

    

 

 

 

 

 

- Ось, що розповідає легенда про волошку. Жив на світі хлопчик Васильок  і покохав він русалку. Все у них було добре , але вони  не могли домовитися , де їм жити. Василь умовляв дівчину залишитись на землі , а вона кликала його на  дно

озера. А коли зрозуміла, що не може вмовити хлопця перетворила його  в скромну квітку , яка нагадує  кольором голубу гладь води.

     Поширений на Україні і мак  - символ крові, мак вплітають у вінок ті у кого хтось загинув на війні.

 

- Однією з найулюбленіших  квітів є айстра  . Її саджають  у кожному дворі, про неї поети складають вірші.

 

Опівночі айстри в саду розцвіли,

Умились росою , вінки одягли

І стали рожевого ранку чекать ,

І в райдуги барвів життя убирать.

 

10 . Учитель:

Але найголовніший  символ України – барвінок.

              Недавно ще гула метелиця.

              Ще в вибалках не  танув сніг ,

              А вже барвінку листя стелиться

              Зеленим килимом до ніг.

З давніх – давен барвінок увійшов у життя нашого народу , про нього  складено багато легенд, пісень . Немовлят купали  у барвінку - на здоров’я , дівчата прикрашали  його квітами коси , вплітали у вінок  на щастя, пучечки вішали над дверима, щоб оберігав від нечистої сили. Кущики барвінку  садили біля будинку , щоб родина жила довго  у злагоді й щасті.

     Барвінок – точний годинник : він розкриває  пелюстки о 6 ранку, а закриває їх о  17 годині. А  ще вважають , що барвінок безсмертний , його називають хрещатим , бо 4 листочки утворюють хрестик. От і співається в пісні «Не стелися ,хрещатий барвінку, по крутій горі…».

     Художники часто  малюють на своїх картинах квіти. Однією із відомих  художниць є Катерина Білокур – народна майстриня, яка ніде не вчилася малювати, а мала дар від природи. Вона дуже любила малювати квіт

Скачать материал
