Инфоурок / Иностранные языки / Другие методич. материалы / "How do you go to school?"
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

"How do you go to school?"

библиотека
материалов

Күні: 27.02.2016ж оқушы саны: 6 сынып: 3

Сабақтың тақырыбы: How do you go to school?

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік: «How do you go to school?» тақырыбының лексикалық материалын оқып үйрену, алғашқы бекіту бойынша оқушылардың іс - әрекетін ұйымдастыру; сабақтың белсенді лексикасын қабылдау дағдыларын қалыптастыру; Present Simple шағын, by қосымша сөзімен берілген көлік атауларын дұрыс қолданылуын үйрету.

Дамытушылық: оқылған лексиканы белсенді етужәне тілдік болжауды, түсінуді пайдалану арқылы оқушылардың тілін дамыту; талдау, салыстыру қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелік: оқушы тұлғасының эстетикалық қасиеттерін, сыпайылық, әдептілік, жауапкершілік сезімдерін қалыптастыру.

Күтілетін нәтижелер:

Пәндік: етістіктің Present Simple шағын, goby bus/car/taxi/tram/trolleybus фразалық тіркестерін білу және дұрыс пайдалану;

Тұлғалық: оқылатын тілге қызығушылық, үлкендерге, құрдастарға және жасы кішілерге құрмет және ықылас таныту;

Сабақты материалдық қамтамасыз ету:

  • Мұғалім үшін: CD ойнатқыш, көрнекі материалдар жинағы.

  • Оқушылар үшін: оқулық, жұмыс дәптері, интербелсенді тақта.

Пәнаралық байланыс: қазақ/орыс тілдері (қарапайым ленгвистикалық ұғымдар – әріп, дыбыс), дүниетану (көлік түрлерінің атауы), бейнелеу өнері (көлік түрінің суретін салу).

Сабақтың барысы:


Мұғалімнің іс - әрекеті

Оқушының іс - әрекеті

Кіріспе

Білу, тану

Сәлемдесу,

«Шаттық шеңбері» ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру,

бағалау критеийлерімен танысу.

Өткен тақырыпқа шолу жасау.

Brainstorming.



  • And today we are going to talk about transport.

Do you know any names of transport in English?

  • Great!

Фонетикалық жаттығу.

  • What letter is it?

  • Who knows what sounds is it?

Let’s open your books on page 80. Listen and repeat after me: [t] [t] [t]

Сәлемдеседі,

Шеңберге тұрып, бір - біріне сәттілік тілейді.

бағалау критерийлерімен танысады.

Сұрақ - жауап.

Миға шабуыл.



a car, a bus, a taxi, a plane, a metro etc.



Дыбыстарды пысықтайды

T t

[t]

a T-shirt, a hat, a coat. A hat, a coat, a T-shirt and boots are clothes.

Тұсаукесер

түсіну

Learn. Vocabulary and pronunciation.

A bus, a trolleybus, a car, a metro, a bike, a taxi, a tram

  • Is it a bus?

  • Is it a bus or a car?

Antonyms.

old – new, small – big, long – short





ex2. Listen and learn. Track 39. (оқушылар суретке сүйене отырып мәтінді тыңдайды, көмекші сөзінің көлік түрлері атауларымен бірге қолданылуына назар аударады)

Alibek:

  • How do you go to school?

  • I go to school by trolleybus.

Misha:

  • How do you go to school?

  • I go to school by car.

Суреттегі сөздерді оқып, қайталайды, естеріне сақтайды.

  • Yes, it is.

  • It’s a bus.



Оқуылар сын есімдерді қайталап, сәйкестендіреді.



Мәтінді тыңдайды, қайталайды, аударады.

Негізгі бөлім

қолдану

Ask and answer.

How do you go to the café? – I go to the café by car.

How do you go to the hospital? – I go to the hospital by car.

How do you go to the bank? – I go to the bank by metro?

How do you go the cinema? – I go to the cinema by trolleybus.

How do you go to the circus? – I go to the circus by tram.

How do you go to the school? – I walk to school.

Суреттерге және берілген сұрақ жауап үлгілеріне сүйеніп,суреттердің әрқайсысының астында көрсетілген қажетті көлік түрін пайдалана отырып, сұрақ жауап түріндегі диалог құрайды.

Сергіту сәті

We are running (орында жүгіреміз)

We are jumping ( бір орында секіреміз)

Trying sky to get ( аяқ ұшына тұрып, қолымызды жоғары қарай созамыз)

We are skipping (бір орында бір аяқтан екінші аяққа секіріп)

Trying sky to get (аяқ ұшына тұрып, қолымызды жоғары қарай созамыз)

We are flying like a real jet (қолды екі жаққа созып, ұшақты саламыз)

We are hopping (бір орында бір аяқпен, одан кейін екінші аяқпен секіреміз)

We are climbing (жоғары өрмелегендей қимыл жасаймыз)

Like a funny cat (ауада мысықтың мұртын саламыз)

Mew (орнымызға отырамыз).

талдау

Listen to Ben and tick the transport words you hear. Track 40.

London is very big city. I don’t live near my school. I go to school by bus and by metro. I don’t go to school by car.



Суретпен жұмыс



  • How do you go to school?



Do the crossword

Keys: 1. Trolleybus, 2. Tram, 3. Car, 4. Bike,

5. Metro, 6. Bus, 7. Taxi

Мәтінді тыңдап тиісті жауабын жазады.









Берілген көліктің суретін алып сөйлем құрайды.

  • I go to school by …



Сурет бойынша сөзжұмбақты шеше отырып, сабақта өтілген лексикалық бірліктер туралы білімін бекітеді.

Қорытын

ды

жинақтау

Complete the table:

Оқушылар сыныптастарына сұрақ қойып, олардың жауаптарын кестеге жазады.

Оқушылар сыныптасы туралы толық бір сөйлем құрастырады. ІІІ жақ, жекеше түрдегі етістікке назар аударту қажет.




S1: Mansur, how do you go to school?

S2: I do to school by tram.

Mansur goes to school by tram.

бағалау

Оқушылар жұмыс дәптеріндегі портфолионы пайдалана отырып, өз жетістіктерін белгілейді.


Өзін - өзі бағалау



C:\Users\админ\Pictures\img004.jpg


Кері байланыс

Стикер таратылады. Оқушылар сабақтан алған әсерін стикерге жазады.

Келесі тапсырма

Draw how you go to school and write about it.

Thank you for the lesson! The lesson is over! You’re free! Good bye!




