Сабақ
№46 Пәні: математика Сыныбы: 6
«Ә» Күні: 23.10.14ж.
|
Сабақ
тақырыбы
|
Оң және теріс
сандар тарауына есептер шығару.
|
Сілтеме
|
Алдамұратова
Т.А. Байшоланов Т.С. Математика – 6.
|
Мақсаты
|
– Оқушыларға оң және теріс
сандар, координаталық түзу, рационал сандарды салыстыруды түсініп, есептер
шығаруда қолдануларына ықпал
жасау.
–Топта бір-біріне көмек көрсету арқылы ұйымшылдыққа тәрбиелеу, топ
белсендісін сайлап, есеп шығара білуге
дағдыландыру.
|
Күтілетін
нәтиже
|
– Оң және теріс сандар туралы
білімдерін тереңдетеді. –
Ережелерді есептер шығаруда қолдана
алады.
– Сабаққа өздері мақсат қоя алады.
|
Негізгі
идеялар
|
Оқушылар оң сандар мен теріс
сандарды ажырата біледі, күнделікті қоршаған ортадан мысалдар келтіре алады.
Оң сандар мен теріс сандарды өлшеу, есептеу жұмыстарында пайдалана алады.
Өздерін және сыныптастарын бағалай алады.
|
Сабақ
түрі
|
Жұпта жұмыс істеу, диалогтік оқыту, сыни тұрғыдан
ойлау, өзін-өзі бағалау, топпен
жұмыс, сұрақ-жауап, талдау, қорыту, деңгейлеп саралап оқыту
|
Сабақ
типі
|
Практикалық жұмыс сабақ.
|
Сабақ
көрнекілігі
|
Топ ережесі, бағалау критериі,
мысалдар, сұрақтар, стикерлер, қажетті құралдар.
|
Өту барысы:
|
Сабақ кезеңі
|
Жұмыс түрі, әдістер
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
Ұйымдастыру
|
Сәлемдесу тренингі
Excel әдісін
қолданып топқа бөлу арқылы жағымды психологиялық ахуал туғызу.
|
Сабақ
мақсатымен таныстырып, сабаққа мақсат қоюға шақырамын.
|
топқа бөлініп
отырады.
|
Үй
тапсырмасын тексеру
|
№382.
|
Дәптерді
қарап шығу.
|
Бір-бірінің
қатесін тексеру, тақтадағы дұрыс жауаппен салыстыру
|
Өткенге
шолу
|
Жұмбақ
арқылы сабақтың тақырыбын анықтап алу.Оқушыларға сабаққа мақсат қойғызу
|
Жұмбақ
айту
|
Ойларын
жинақтап, жауап беру.сабаққа мақсат қою
|
|
Табыс баспалдағы:
1.Баспалдақ:
Қосымша әдебиеттермен жұмыс. Әр топ 2 минут ішінде оң және теріс сандар
туралы тарихи шолу жасайды.
2.Баспалдақ:
Шығармашылық тапсырма. Партаның ортасын санақ басы, бір қарысты бірлік
кесінді есебіңде қарастырып А(3), В(-4) нүктелерін орналастырындар. /қарыс
қазақтың байырғы ұзындық өлшемі, қарыс ≈ 20-22 см (көсілген бас бармақ пен
ортаншы саусақ арасындағы қашықтық)/
3.Баспалдақ:
Жалған Детектор.Активити /қозғалу/. Спикер. /Әр топтан бір –бір оқушы шығып
берілген сұраққа ия немесе жоқ деп жауап береді.
4.Баспалдақ:
Жасырын сұрақ. 1- топ санның модуліне анықтама беру. 2- топ мысалдар
келтіру.
5.Рационал
сандарды салыстыру. Домино құрастыру.
6.Тарауды
қорытындылау. Шығармашылық жұмыс.
|
Сұрақ
қою барысында «жетелеу» әрекетін жасаймын.
Проектор
арқылы экраннан көрсету.
|
Толық
емес жауап болса, тобындағы оқушылар көмек көрсетеді.
|
Шығармашылық
кезең.
|
3
блоктан тұратын деңгейлік жұмыс.
1.
Блок. Сәйкестікті көрсету
2.
Блок. Ашық тапсырмалар
3.
Блок. Дұрыс жауабын таңдау.
|
Тапсырманы
беремін.
Дұрыс
жауапты тақтаға шығарамын.
Оқушы
дәптерін қарап шығамын
|
Орындаған
тапсырмаларын тақтадағы жауаппен тексереді, қате жауап болса топпен
ақылдасып, белсенді, жақсы оқушыны түзету жұмысына тақтаға шығарады.
|
Сергіту сәті. /1 мин/
|
- Білікті бірді
жығады,....
Білімді мыңды жығады.
- Бір кісі қазған
құдықтан, ...
Мың кісі су ішеді.
- Елу жылда, ... ел
жаңа
|
Слайд көрсету
|
Бір
оқушы мақалды жалғастыру
|
Есептер шығару. /2 мин/
|
Оқулықпен жұмыс
№390
|
Үлгерімі нашар
оқушылармен жұмыс
|
Тақтаға
есепті шығару
|
Бекіту сұрақтары:
/4
мин/
|
Блум
таксономиясы
|
Бағыт беру
|
Топ
белсендісі сұрақ қою.
Қалғаны
жауап беру.
|
Үйге
тапсырма беру. /1 мин/
|
№396, №397
Бақылауға дайындық
|
Талқылауға
мүмкіндік беру.
|
Күнделік-теріне
жазып алады.
|
Бағалау
/3
мин/
|
Бағалау
парағымен жұмыс
Бағалау критерийі:
- Білімділігі
- Ойлау
жылдамдығы
- Математикалық
тілі
- Топпен
жұмыс жасауы
- Жекелей
жұмыс жасауы
Бағалау
парағы
|
Топтардың
бағаларын талдау
Қорытынды бағаны шығару
|
Топтағы
оқушылар өздерін келесі критерийлер бойынша бағалайды:
1.Білімділігі
2.Ойлау жылдамдығы
3.Математикалық тілі
4.Топпен жұмыс жасауы
5.Жекелей жұмыс жасауы
|
Сабақ бойынша өзгертулер.
|
Рефлексия. Кері байланыс жазу.
|
Сэндвич
әдісі
|
Ойларын
жазып қалтыру
|