№
|
Оқу
материалының мазмұны
Сабақтық
мақсаты:
|
Са
ѓат саны
|
Оқытуда
қолданыла-тын әдіс-тәсілдер
|
Сабақта
7 модульдің кіріктірілуі
|
Күтілетін
нәтиже
|
Үйрену
мақсатында бағаны қоса, бағалау
|
Барлық
оқушыларды сабаққа тарту жұмысы
|
Негізгі
дереккөздер немесе ресурстар
|
Мерзімі
|
1. 9-сынып геометрия курсын ќайталау Қайталау
арқылы өткен тақырыптармен таныса отырып, тапсырмалаврдың
мазмұнын ашу, түсініп есеп шығару.
|
2
|
Сұрақ-жауап болжау,
«Жигсо»,рольге бөлу, Венн диаграммасы
|
Оқытудағы
жаңа тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты
және дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды
|
Оқушылар
өткен тақырыптарды біледі, түснеді және есеп шығаруда пайдаланады
|
Өзін-өзі
бағалау стикерлер арқылы
Басбармақ,
смайликтер арқылы
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар
және сұрақтар беру арқылы
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Стереометрияның негізгі ұғымдары мен аксиомалары, аксиомалардың
салдарлары
Тақырып мазмұнын түсіну, идеялық ұстанымындағы мен маңыздылығын
түсіне отырып ойына өзінше ой қосу арқылы пікір айтуға машықтану.
|
1
|
«Миға шабуыл»
стратегиясы, топтастыру, есептер шығару
Салыстырма
картасы
Жигсо әдісі.
|
Оқытудағы
жаңа тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты
және дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Стереометрияның
негізгі ұғымдары мен аксиомаларына жалпы
шолу жасай отырып тақырыптыі біледі, түснеді және
есептерді пайдаланады
|
Критерийлер
бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия
арқылы білімдерін тексеру.
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
|
Кеңістіктегі
параллель түзулердің қасиеттері. Айқас түзулердің белгісі.
Тақырыпты
зертеу арқылы түсініктер қалыптасу, тақырыпты түсініп оқуға, ойын жеткізе
білуге, ойын тиянақтай білуге дағдыланаду, топпен бірге жұмыс істеуге үйрену
|
2
|
Топтастыру ,
«миға шабуыл» , есептер шығару.
Семантикалық
карта
Салыстыру
кестесі
|
Оқытудағы
жаңа тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты
және дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Кеңістіктегі екі
түзудіњ өзара орналасуы және қиылысқан, параллель жəне айқас түзулер
қасиеттері мен белгілерін ажыратып, анықтамаларды меңгереді .
|
Критерийлер
бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды.
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
|
Кеңістіктегі параллель түзулердіњ қасиеттері
Кеңістіктегі параллель түзулердің қасиеттерін анықтамалары
арқылы түсініп оқу, өзіндік іс
әрекет қалыптасу, ой өрісін жүйелеу.
|
1
|
Жигсо ІІ әдісі «Миға шабуыл» сұрақ-жауап әдісі, БҮҮ кестесі,
Ассосaция
Кім алғыр
|
Оқытудағы
жаңа тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты
және дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Жұмыс жайлы
білімін тиімді қолдануға үйренеді.
ығармашылық
қабілеттері іс-әрекетте көрінеді.
Топтық
бағалау мен топішілік бағалауды үйренеді.
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Топтарда
рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
|
Түзу мен жазықтықтың өзара орналасуы: қиылысқан жəне параллель
түзу мен жазықтық
Тақырыпты түсініп оқу, есептердың
шешімін таба білу, тілін , сөздік қорын , зеректікке, білімділікке машықтану.
|
2
|
Тренинг,топтастыру,
INSERT, есептер шығару.
Семантикалық
карта
Алты қалпақ
|
Оқытудағы
жаңа тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты
және дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Түзу
мен жазықтықтың өзара орналасуы: қиылысқан жəне параллель түзу мен жазықтық
туралы білімдері қалыптасады, маңызы мен негізі
маңызы туралы оқып үйренеді.
|
Оқушылардың
өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы
білімдеріне талдау жасау.
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
|
Екі жазықтықтың өзара орналасуы мен қиылысқан жəне параллель
жазықтықтар
Екі жазықтықтың өзара орналасуы мен қиылысқан жəне параллель
жазықтықтар
жайлы оқушылар түсіне отырып топпен тақырыпты сипаттау арқылы
білімдерін жетілдіру.
|
3
|
Тренинг,топтастыру,
INSERT, ішіне – сыртына,есептер шығару.
|
Оқытудағы
жаңа тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты
және дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Екі жазықтықтың өзара орналасуы мен қиылысқан жəне параллель
жазықтықтар туралы түсініктері қалыптасады, оны есептер шығаруда пайдаланады
|
Критерийлер
бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия
арқылы білімдерін тексеру.
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
|
Бақылау жұмысы №1. Түзу мен
жазықтықтың параллельдігі
Ойды
жүйелеу.
|
1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Кеңістіктегі
түзулердің арасындағы бұрыш. Түзулердің перпендикулярлығы.
Тақырыптың негізгі құндылығымен. Тақырыпты талдау арқылы
тапсырмалар мен сарамандық жұмыстардың орындалу әрекеттерін ажырата білу.
|
1
|
Миға шабуыл» кері әсер парағы
|
Оқытудағы
жаңа тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты
және дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Оқушылар
кеңістіктегі түзулердің арасындағы бұрыш туралы өткен
білімдері пайдалану арқылы пысықтап, қорытындылауға үйренеді.
|
Критерийлер
бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия
арқылы білімдерін тексеру.
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
|
Түзу мен жазықтықтың перпендикулярлығы, түзу мен жазықтықтың
перпендикулярлық белгісі
Тақырыптың мазмұны мен идеясын ашу арқылы маңыздылығын түсіну,оқушылар
еркін сөйлеуге ,қорытынды жасай білуге дағдылану.
|
1
|
.Кім жылдам
.Аквариум әдісі
.Ойтолғау,эссе
.Жигсо әдісі
|
Оқытудағы
жаңа тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты
және дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Түзу
мен жазықтықтың перпендикулярлығы, түзу мен жазықтықтың перпендикулярлық
белгісі туралы
тақырыптарын
толық менгеріледі, ерекшеліктерін пайдалана отырып тапсырмаларды орындайды
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Топтарда
рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
|
Перпендикуляр түзу мен жазықтықтың қасиеттері
Тақырыптың
негізгі ой мен идеясын ұғыну арқылы, мәліметтерді жинақтау, пайдалану, есептерді
тақырыппен байланыстыра білу.
|
2
|
«Миға шабуыл» сұрақ-жауап әдісі, БҮҮ кестесі,
Кім алғыр
|
СТО,
Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және дарынды
балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Өткен
тақырыптардың мазмұнын талдайды,пікірлерін дәлелдейді, оны есептер шығарудаа
пайдаланады
|
Оқушылардың
өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы
білімдеріне талдау жасау.
|
Дарынды
және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмала р беру
арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
|
Жазықтыққаа түсірілген перпендикуляр жəне көлбеу, көлбеудң
жазықтықтағы проекциясы Үш перпендикуляр туралы теорема
Оқушылар тақыры
түсіне білу, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйрену,
алған білімін тиянақтау; арқылы есептерді
дұрыс орындауға дағдылану.
|
2
|
Кім жылдам» , , БҮҮ кестесі, шығару/, «Миға шабуыл» автор
орындығы Жигсо І әдісі
|
СТО,
Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және дарынды
балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Оқушылар
жазықтыққаа түсірілген перпендикуляр жəне көлбеу,
көлбеудң жазықтықтағы проекциясы туралы түсініктерін
дамытып, оқып үйренеді
|
Оқушылардың
өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы
білімдеріне талдау жасау.
|
Дарынды
және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру
арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
|
Нүктеден жазықтыққа дейінгі қашықтық, параллель түзулер мен
жазықтықтардың арақашықтығы, айқас түзулердің арақашықтығы
Оқушылар оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйреніп, өз бетінше
және топпен жұмыс істеу.
|
1
|
Топтық
жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын
пайдалану
|
СТО,
Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және дарынды
балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Өткен
тақырыптардың мазмұнын талдайды,пікірлерін дәлелдейді, оны есептер шығаруға
пайдаланады
.
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Топтарда
рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
|
Түзу мен жазықтықтың арасындағы бұрыш.
Тақырыпты оқып түсінік алу, маңыздылығын білу, топпен талдау, ойды
жүйелеу.
|
1
|
Топтық
жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану
|
СТО,
Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және дарынды
балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Тақырыптарды
тапсырмалар арқылы еркін меңгереді оны пайдаланып практикалық жұмыстар
жүргізеді
|
Критерийлер
бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия
арқылы білімдерін тексеру.
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Түзу мен жазықтықтың арасындағы бұрыш.
Тақырыпты түсіну, маңыздылығын білу, топпен талдау,ой өрсітері жүйелеу.
|
1
|
Топтық
жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану
|
СТО,
Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және дарынды
балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Тақырыптарды
тапсырмалар арқылы еркін меңгереді оны пайдаланып практикалық жұмыстар
жүргізеді
|
Критерийлер
бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия
арқылы білімдерін тексеру.
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
|
Кеңістіктегі
тікбұрышты координаталар жүйесі. Кесіндінің ортасының координаталары.
Екінүктеніңарақашықтығы.
Тақырыптың
маңыздылығы мен мақсаттын топ пікір алмасу . Өз бетінше қорытынды шығара
білу.
|
2
|
Топтық
жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын
пайдалану
|
СТО,
Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және дарынды балаларды
оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Оқушылар
кеңістіктегі тікбұрышты координаталар жүйесі,
кесіндінің ортасының координаталары, екі нүктенің арақашықтығы туралы
оқып үйренеді..
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Топтарда
рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
|
Компланар жəне компланар емес векторлар, векторды үш компланар
емес векторлар бойынша жіктеу
Тақырып туралы мәлімет алу, түсініп оқуға, ойланып сөйлеуге, ойын
толық жеткізе білуге үйреу.
|
2
|
Cыни
тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану
|
СТО, Көшбасшылық,
жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және дарынды балаларды оқыту,
ОүБ және оқуды бағалау,
|
Оқушылар
тақырып туралы ұғымын біледі, түснеді және есептерді шешуге дағдыланады
|
Оқушылардың
өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы
білімдеріне талдау жасау.
|
Дарынды
және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру
арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
|
Координаталары
берілген векторлардың скалярлық көбейтіндісі.
Тақырып ты түсіне білу, салыстыра білуге үйрену ,ойын толық
жеткізе білуге дағдылану.
|
1
|
Топтық
жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану
|
СТО,
Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және дарынды
балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Координаталары
берілген векторлардың скалярлық көбейтіндісін
өткен тақырыптармен салыстыра отырып түсінеді, қасиеттері мен
анықтамалары туралы мәліметтер алады.
|
Критерийлер
бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия
арқылы білімдерін тексеру.
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
|
Есептерді шешуде векторларды қолдану.
Есептерді тақырыптар
бойынша шешу арқылы түсінік алу, тіл байлығының ,сөздік қорын кеңейту,
топпен ынтымақтастықта болу.
|
2
|
Cыни
тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану
|
СТО,
Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және дарынды
балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Оқушылар
жаңа тақырып туралы малғұматтарды есептер шығаруда пайдаланады, үйренеді..
|
Оқушылардың
өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы
білімдеріне талдау жасау.
|
Дарынды
және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру
арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
|
Бақылау жұмысы №3. «Кеңістіктегі
координаталар және векторлар»
Сыни
ойлау.
|
1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Түзулер
мен жазықтықтардың параллельдігі.
Тақырыптың
мазмұнын, негізгі кезеңдерін қалдырмай түсінуге үйренену арқылы логикалық
ойлау қабілеті, есте сақтау, зейінін жетілдіруге дағдылану
|
1
|
Cыни
тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Оқытудағы
жаңа тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты
және дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Түзулер мен
жазықтықтардың параллельдігі жайлы танысады,білімдерін жетілдіру арқылы
пәнге деген қызығушылықтары артады
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Топтарда
рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
|
Түзулер
мен жазықтықтардың перпендикулярлыѓы
Тақырып
бойынша толық мәліметтер алу, түзулер мен жазықтықтардың перпендикулярлығын
топпен түсіну, ойын тиянақтап жеткізе білу.
|
1
|
Топтық
жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын
пайдалану
|
СТО, Көшбасшылық,
жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және дарынды балаларды оқыту,
ОүБ және оқуды бағалау,
|
Түзулер
мен жазықтықтардың перпендикулярлығын оқуда түсінеді,
маңызы мен құрылысы туралы мәліметтер алады.
|
Критерийлер
бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия
арқылы білімдерін тексеру.
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
|
Кеңістіктегі
координаталар жəне векторлар
Тақырыптың мағанасын аша білу,
өз ойын жүйелеу, топпен тапсырмалар
орындауға үйрену, өз ойын еркін жеткізу
|
2
|
Кім жылдам» , , БҮҮ
кестесі, шығару/, «Миға шабуыл» автор орындығы Жигсо І әдісі
|
Оқытудағы
жаңа тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты
және дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Кеңістіктегі
координаталар жəне векторлар туралы мәліметтер
қалай жинақталғаны жайлы түсініктерін дамытып, оқып үйренеді.
|
Оқушылардың
өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы
білімдеріне талдау жасау.
|
Дарынды
және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру
арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
|
Барлыѓы
|
34саѓ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|