Инфоурок Математика Другие методич. материалы"Ондық бөлшектерді салыстыру" ашық сабақ

"Ондық бөлшектерді салыстыру" ашық сабақ

Скачать материал

№19 ОЖББ мектеп

 

 

 

Ондық бөлшектерді салыстыру

 

 

 

 

 

 

Өткізген: Қажыкен А.Қ

 

                            Орал, 2015 жыл

 

Сабақтың тақырыбы:  Ондық бөлшектерді салыстыру

Сабақтың мақсаты:   Білімділік: Оқушыларға ондық бөлшектерді салыстыру     

                                    тәсілдерін үйрету.

                                    Дамытушылық: Оқушылардың  тез ойлап нақты       

                                    нәтижеге жете білу дағдыларын сабақ үстіндегі өз          

                                    еңбегін ұйымдастыра білу қабілеттерін дамыту.

                                    Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа, пәнге  

                                    қызығушылыққа, тапқырлыққа, ұқыптылыққа   

                                    тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: дәстүрлі, аралас сабақ

Сабақтың әдісі: баяндау, сұрақ-жауап

Сабақтың көрнекіліктері: сабақ жоспары, оқулық, ғаламтор, есептер жинағы,          

                                             үлестірме топшамалар, мысалдар, СТО  

                                             технологиясының элементтері, интербелсенді             

                                             тақта, слайдтар

Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі.

                                 ІІ.Үй тапсырмасы.

                                 ІІІ.Ой қозғау.( сұрақ - жауап)

                                 ІV.Жаңа  сабақ.

                                 V.Қызығушылықты ояту.

                                 VI.Сергіту сәті.

                                 VII.Өзіңді тексер.

                                 VIII.Тест

                                 IX.Рефлексия.

                                 X.Сабақты қорытындылау.

                                 XI.Бағалау.

                                 XII.Үйге тапсырма.

І. Ұйымдастыру бөлімі

II. Үй тапсырмасын тексеру

     №923  Жауабы: А(1,2); В()

 

ІІІ. Ой-қозғау(сұрақ-жауап)

1. Бөлімі 10, 100, 1000 т.с болатын жай бөлшектерді қалай ондық бөлшек түрінде жазуға болады? (0,1; 0,01; 0,001)

2. Санның ондық бөлшекпен жазылуында үтір қайда қойылады? (бүтіннен кейін)

3. Ондық бөлшекті координаталық сәуледе қалай кескіндейді? (әуелі бүтін бөлігіне, содан кейін бөлшек бөлігінің үлестеріне байланысты кескінделеді)

4. Ондық бөлшектің соңына нольдерді тіркеп жазғаннан немесе алып тастағаннан ондық бөлшек өзгере ме? (өзгермейді)

 

ІV. Жаңа сабақ

 


                                          

 

5=5,0;    5=5,00;    5=5,000;    5=5,0000.

1-тәсіл. Ондық бөлшектерді координаталық сәуледе салыстыру.

О      0,30

 

 


0,3 < 0,5                  1 > 0,5              1,7 < 2,4

0,3 = 0,30                1 < 1,7              2,4 > 2

 

2- тәсіл. Ондық бөлшектерді разрядтары бойынша салыстыру.

Блок-схема: подготовка: 7,45 > 4,86   7 > 4
4,816 < 4,914  
 


                                                                                                       

 

                                                                                                  

3 - тәсіл. Ондық бөлшектерді натурал санға түрлендіріп, салыстыру.

6,345 және 6,35     0,239 және 0,24

6345 < 6350           239 < 240

 

V.Қызығушылықты ояту.

    а) Ауызша тапсырмалар

6,2 мен 7,1

5,73 пен 5,69

32,46 мен 35,48

1,638 бен 0,648

2,971 мен 0,977

10,215 пен 10,309

    ә) Оқулықпен жұмыс

№ 927, 929, 930

 

VI.Сергіту сәті.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Vwa5zBMF_WU

 

VII.Өзіңді тексер.

А деңгейі

В деңгейі

С деңгейі

9,13 және 6,31

3,3 < ................. <  3,4

1,85 пен

9,31 және 3,91

0,964 > ..............> 0,9

0,2 мен

1,91 және 19,1

10,19 < .............. < 15,4

бен 0,25

 

бен 0,25

 
             бен 0,25

0,527 және 1,235

6,7 > ................ > 6,699

            мен 3,9

 

 

VIII.Тест

1. Жай бөлшек ондық бөлшек түрінде қалай жазылады:

А)0,3          В)0,003       С)0,30       Д)0,03

2. Салыстыр: 2,8 бен 1,5

   А) 2,8=1,5   В) 2,8<1,5  С)2,8>1,5   Д)2,8≥1,5

3. Тура теңдікті тап: 3,06 мен 3,6

   А) 3,06=3,6   В) 3,06<3,6  С)3,06>3,6   Д)3,063,6

4. Ондық бөлшекті разрядтары бойынша салыстыр:

                             0,3669 бен 0,3619

   А) 0,3669<0,3619      В) 0,3669=0,3619

   С) 0,3669>0,3619      Д) 0,3669≥0,3619

 


5. Салыстыр: 0,3 пен

 


А)0,3<               В)0,3=             С)0,3>           Д)0,3≥

 

Жауабы

1

Д

2

С

3

В

4

С

5

А

 

IX.Рефлексия.

1.Бүгінгі сабақ сіздерге несімен ұнады?

2. Күнделікті сабақтан айырмашылығы бар ма?

3. Қандай әсер алдыңыздар?

X.Сабақты қорытындылау.

Синквейн

1.     Не?                 Бөлшек

2.     Қандай?         Ондық бөлшек, жай бөлшек

3.     Не істеді?       Салыстырылады, қосылады, азайтылады, көбейтіледі

4.     Синоним        Жай, ондық, дұрыс, бұрыс

5.     Сөйлем           Ондық бөлшектер үш тәсілмен салыстырылады.

XI.Бағалау.

XII.Үйге тапсырма.

1.     §5.3 оқу

2.     Ондық бөлшек салыстыру тәсілдерін жаттау

3.     №931 (А деңгей), №936 (В деңгей)Үйге тап

-         Сабақ аяқталды. Сау болыңыздар!

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал ""Ондық бөлшектерді салыстыру" ашық сабақ"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Директор по управлению персоналом

Получите профессию

Секретарь-администратор

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
