Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Другие методич. материалы / Ондық бөлшекті натурал санға көбейту

Ондық бөлшекті натурал санға көбейту

  • Математика

Поделитесь материалом с коллегами:

Пәні: Математика Сынып 6 Сабақ реті 1


Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшекті натурал санға көбейту.

Сабақтың мақсаты менміндеттері:

1. Білімділік мақсаты: Оқушыларға “ондық бөлшекті натурал

санға көбейту” тақырыбынан білімдерін

толықтыру, жетілдіру.

2. Дамытушылық мақсаты: Әр түрлі есептерді шығару арқылы

оқушылардың ойлау қабілетін және

білімдерін дамыту.

3. Тірбиелік мақсаты: Оқушыларды ұқыптылыққа, еңбекке

тәрбиелеу.


Сабақтың түрі: Практикалық (есеп шығару) жұмыс сабақ.

Сабақтың типі: Оқушылардың білімін,білігін және дағдысын жетілдіру.


Көрнекілік: Таблица___плакат____________________________



Қолданылған әдеб-р: “Математика” самостоятельные и контрольные работы.

А.П.Ершова


Сабақтың барысы:


І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушыларды түгелдеу және сыныптың тазалығына

мән беру

ә) Балалардың сабақта жұмыс істеу дайындығын

тексеру.

Өткен материалдарға шолу жасау

1097. 1) 2,3*11 + 1,8*15 = 52,3 2) 6,25*16 + 18,9*21 = 496,9

2,3 1,8 25,3 6,25 18,9 396,9

* 11 * 15 +27 * 16 * 21 +100

hello_html_3c4d5a30.gifhello_html_3c4d5a30.gifhello_html_3c4d5a30.gifhello_html_3c4d5a30.gifhello_html_3c4d5a30.gifhello_html_3c4d5a30.gif23 90 52,3 3750 189 496,9

+23 + 18 625 +378

hello_html_4ea5da9b.gifhello_html_4ea5da9b.gifhello_html_4ea5da9b.gifhello_html_m1bfc8470.gif25,3 27,0 100,00 369,9

3) 9,03*25 – 107*15 = 386,25 4) 12,01*6 – 9,08*7 = 8,5

9,03 10,7 225,75 12,01 9,08 72,06

* 25 * 15 +160,5 * 6 * 7 - 63,56

hello_html_68eda7fb.gifhello_html_3c4d5a30.gifhello_html_3c4d5a30.gifhello_html_4ea5da9b.gifhello_html_3c4d5a30.gifhello_html_4ea5da9b.gif4515 535 386,25 72,06 63,56 8,50

+1806 +107

225,75 160,5

5) 1,5*10 + 2,08*45 = 108,6 6) 12,08*100 – 75,6*11 = 376,4

1,5 2,08 93,6 12,08 75,6 1208

hello_html_3c4d5a30.gifhello_html_3c4d5a30.gifhello_html_3c4d5a30.gifhello_html_m1bfc8470.gifhello_html_4ea5da9b.gif* 10 * 45 + 15 * 100 * 11 - 831,6

hello_html_68eda7fb.gifhello_html_4ea5da9b.gif15 1040 108,6 1208 756 376,4

hello_html_4ea5da9b.gif+ 832 +756

hello_html_3c4d5a30.gif93,60 831,6


7) 46,131*10 + 91,05*100 = 461,31 + 9105 = 9566,31

9105

+ 416,31

hello_html_4c0d539e.gif9566,31


8) 5803*20 – 49,07*15 = 429,95

58,3 49,07 1166

* 20 * 15 - 736,05

hello_html_4ea5da9b.gifhello_html_4ea5da9b.gifhello_html_4ea5da9b.gif1166,0 24535 429,95

+ 4907

hello_html_4ea5da9b.gif736,05


1099. 1) 1,2; 2,4; 4,8; 9,6; 19,2; 38,4

2) 0,1; 0,5; 2,5; 12,5; 62,5; 312,5


1100. 1) 2,3а + в 3) kn - c

2) (k – 4,6)*m 4) (m + n)k


III Өтілген тақырып бойынша пысықтау:

1.Ондық бөлшекті натурал санға көбейту ережесі

2.Ондық бөлшекті 10,100,1000 т.с сандарға көбейту ережесі

3.Көбейтудің қасиеттері


IV Сынып жұмысында №1108,1109,1110,1112,1113,1117 есептерін шығару.

1107

К)hello_html_m3cba2b45.gif Ә) hello_html_4330f143.gif

m=9*(1,8+2.05) hello_html_49d0bc69.gif

m =34,65 к=1,91*6

к=11,46

1,8 3,85 8,00 1,91

+2,05 * 9 -6,09 * 6

hello_html_4ea5da9b.gifhello_html_4ea5da9b.gifhello_html_4ea5da9b.gifhello_html_4ea5da9b.gif3,85 34,65 1,91 11,46


Л) hello_html_m7098fec0.gif и) hello_html_m58337c12.gif

hello_html_6b48b144.gifhello_html_3b4c7c56.gif

n=6.92*5 z= 8.376*20

n=34.6 z=176.52


ш) hello_html_1efe5221.gif А) hello_html_10fcb836.gif

hello_html_769ff600.gifhello_html_76ae9708.gif

у=106,26 х=0,736*100

х=73,6

жауабы: әлкаши

1108

1) 40-(3,16*12+1,838)=0,242 2) 25,04*35-1,8*100-558,6=137,8

3) 67,8*6-3,75*100+9,23=41,03 4) 0,63*12+0,9*30-25,56=9

5)83-(17,27-10-8,93*11)=8,53 6) 791,8-(28,51*40-580,9)=240,3

1109

1) (5,1+3,25х)*6=30,6+19,5х 2) (1,03у-9,17)*12=12,36у-110,04

3) (29,66-8,9х)*10=296,6-89х 4) )0,78+16,4у)*100=78+1640у

5) (0,5m-6.19)*14=7m-86.66 6) (2.3+1.8m)*71=163.3+127.8m

7) (0.08k-0..3)*85=6.8k-2.55 8) (6.33m-5.8)*114=721.62m-661.2

1110

  1. 8,3*7 + 4,5*7 + 1,7*7 + 5,5*7 = (8,3 + 4,5 + 1,7 + 5,5)*7 = 20*7 = 140

  2. 0,85*4 + 0,73*5 + 0,15*4 + 0,27*5 = (0,85+0,15)*4 + (0,73+0,27)*5 = 1*4+1*5 = 4+5 = 9

  3. 5,25*2+6,31*3+2*0,75+3*0,69 = (5,25+0,75)*2 + (6,31+0,69)*3 = 6*2+7*3 = 12+21 = 33

  4. 9,75*10+0,07*100+0,25*10+0,03*100 = (9,75+0,25)*10 + (0,07+0,03)*100 = 10*10+1*100 = 100+100 = 200

1112.

V = 19.5км/сағ Шешуі 19,5*3+22,3*2 = 103,1км

V = (19.59+2.8)км\сағ = 22.3км\сағ

T = 3сағ

T = 2сағ

S = ?


1113.

1 қойдан – 4,3кг Шешуі (4,3-1,3)*200 = 3*200 = 600кг

Жоғалады – 1,3кг таза жүн

1кг-0,7кг 600*0,7 = 420м

Қой-200

Барлығы-?

V Оқушыларға үй тапсырмасын және оны орындауға нұсқау беру кезеңі:

1. Үйге: № 1111,115,1116.

2. Сабақты қорытындылау.



Выберите курс повышения квалификации со скидкой 50%:

Автор
Дата добавления 12.09.2016
Раздел Математика
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров35
Номер материала ДБ-189566
Получить свидетельство о публикации
Похожие материалы

Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх