Инфоурок Математика КонспектыОндық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру (5 сынып)

Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру (5 сынып)

Скачать материал
библиотека
материалов

«О.Исаев ауылындағы орта мектебі» КММ







Математика

ашық сабақ

hello_html_mba1b9.png






















Мектеп:

Күні:

Мұғалім:

Сынып:

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру

Сабақтың оқу мақсаттары:

5.1.2.25. бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру;

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:

Ереже арқылы ондық бөлшекті жай бөлшекке, жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдыра алады;

Оқушылардың басым бөлігі:

Ондық бөлшекті жай бөлшекке, жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдыра алады;

Кейбір оқушылар:

Ондық бөлшекті жай бөлшекке,жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдыра алады,өзін-өзі тексере алады.

Бағалау критерийі:

1. Білу, түсіну. Аралас сандарды ондық бөлшекке айналдырады;

2. Қолдану.Жай бөлшектерді қысқартып,ондық бөлшек түрінде жазады;

3. Талдау. Өрнектегі ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдырып, өрнектің мәнін табады.

Құндылықтарға баулу

Ынтымақтастық: жақсы қарым-қатынас орнату, топпен жұмыс жасап, бір-бірін сыйлау, математикалық сауаттылыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу

Пәнаралық байланыс:

Қазақ тілі пәні бойынша сұрақтарға жауап айтқанда өз ойларын жеткізу.

Алдыңғы білім:

Ондық бөлшектерді жай бөлшекке, жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдыруға есептер шығарып келеді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы

(2-5 минут)

Оқушылардың сабаққа дайындығы.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру.

Шаттық шеңбер бірімізге жылы лебізімізді арнау.

Айнымалы бекет. Үй тапсырмасын тексеру.

слайд

Сабақтың ортасы

(6-35 минут)

Естеріңе түсіріңдер! (2 мин)

  1. Ондық бөлшектер дегеніміз қандай бөлшектер?

  2. Жай бөлшекті ондық бөлшек түрінде қалай жазамыз?

  3. Бөлшектің бөлімі қандай сандар болса, олар ондық бөлшек деп аталады?

  4. Үтірден кейінгі разряд бірліктерінің атауларын атаңдар?

1 Тапсырма.Кестені толтырыңдар!( 5мин)

1 топ

2 топ

3 топ

Аралас сандар







Ондық бөлшектер

2,25







Бағалау критерийі


Дескриптор

1 топ

2,25

5,5

2 топ

7,6

9,35

3 топ

11,08

4,22





2 Тапсырма. Жай бөлшектерді қысқартып,сонан соң ондық бөлшек түрінде жазыңыздар: (10 мин)

1 топ

2 топ

3 топ


















Бағалау критерийі

Дескриптор

1 топ

0,07

0,009

40,4

0,03

6,1

2 топ

0,41

0,017

8,1

0,09

111,1

3 топ

0,19

0,007

70,7

0,11

0,35





3 Тапсырма.Өрнектегі ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдырып, өрнектің мәнін табыңыздар: (10 мин)

1 топ

2 топ

3 топ

1




2


2,25+11






Бағалау критерийі

Дескриптор

1 топ



2 топ



3 топ







слайд

Сабақтың соңы

(36-40 минут)

Рефлексия

hello_html_6894d47b.jpg

Үйге тапсырма!№740, 741,742




Бағалау – Оқушылардың материалды үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? 1 Тапсырма

2 Тапсырма

3 Тапсырма

4 Тапсырма

1 топ





2 топ





3 топ








Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы байланыс

Саралау

1-тапсырма

Көбірек көмек қажет ететін оқушы үшін:

Аралас сандарды ондық бөлшекке айналдырып беремін.

Орташа көмек қажет ететін оқушыға:

Есептердің шығару жолына нұсқаулық көрсетемін

Көмекті аз қажет ететін оқушы:

Берілген есепке қысқаша түсініктеме беремін.

2-тапсырма

Көбірек көмек қажет ететін оқушы үшін:

Жай бөлшекті қысқартып беремін

Орташа көмек қажет ететін оқушыға:

Жай бөлшекті ондық бөлшекке келтіріп беремін

Көмекті аз қажет ететін оқушы:

Берілген есептің бастамасын айтамын.

3-тапсырма

Көбірек көмек қажет ететін оқушы үшін:

Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдырып беремін

Орташа көмек қажет ететін оқушыға:

Ортақ бөлімге келтіріп беремін

Көмекті аз қажет ететін оқушы:

Берілген есепке қысқаша түсініктеме беремін.


Қауіпсіздік ережесі ескертілді



Сабақ бойынша рефлекция

Сабақ мақсаттары қол жетімді болды. Оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді. Сабақ барысында саралау өз деңгейінде дұрыс жүрді. Сабақ жоспарынан ауытқымай, уақыт тиімді пайдаланылды.

Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: ұйымдастыру барысында «Ондық бөлшекті жай бөлшек » тақырыбына есептер шығару оқушылардың қызығушылықтарын арттырды

2: Жай бөлшектерді қысқартып оқушылар сабақ барысында жинақтаған білімдерін қорытып көрсете білді

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді?(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: Бейнефильмдер көрсету тиімді болар еді

2: Әдіс-тәсілдерді жан-жақты қолдану

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері, қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?

Сабақ барысында оқушылардың қызығып сабаққа белсене қатысуын аңғардым.


  • Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
    Пожаловаться на материал
Скачать материал