Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Другое / Конспекты / Оралхан Бөкеев
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Другое

Оралхан Бөкеев

библиотека
материалов

Сабақ жоспары ( пән атауы)

 

Қазақ әдебиеті

 

 

Тақырып

 

Оралхан Бөкеев

Тақырып бойынша модулі № 20

Сабақтың № 23

 

 

Сынып

 

8

 

 

ЭЩХоэхющд
лМұғалім

Кабылов Марат Жаркенұлы

 

 

Сабақтың мақсаты

 

 

Сәбит Мұқанов туралы білімдерін кеңейту.

Міндеттері

 

Білімділік

Дамытушылық

Тәрбиелік

 

Сабақ арқылы жазушының әлемдік мәдениетке қоскан үлесі туралы оқушыларға түсіндіру.

 

Жазушының суреткер ретіндегі ойшылдық шеберлігіне, тереңдігіне ену, өлеңдерді мәнерлеп оқу дағдысын дамыту. Ойлау қабілетін дамыту, сөздік қорын молайту.

Патриоттыққа, сүйіспеншілікке баулу.

Сабақтың түрі.

Жаңа білім беру сабағы

 

 

Оқыту формасы

Жаңа тақырыпқа ізденіс.

 

 

Технология

Коммуникативтік

 

 

Әдістер мен стратегиялар.

Конспект оқу, түсіндіру.

 

 

Оқыту құралдары

Қазақ әдебиеті оқулығы, және хрестоматия 22бет 8 сынып,Алматы, «Атамұра», 2010ж.

 

 

Кезеңдер

Мұғалімнің қызметі

Оқушының қызметі

 

 

 

 

 

Ұйымдастыру

Сәлемдесу,түгендеу, оқушылардың назарын сабаққа аудару.

Сәлемдесу.

 

 

 

 

 

Үй тапсырмасын тексеру

 

Оқушылардың үй жұмысын тексеру.

М.Әуезов туралы оқушылардан сұрауды бастау.

 

 

 

Оқушылардан фронталді түрде сұрауды бастау.

 

  1. 1) Мұхтар Әуезов нешінші жылы туды? 2) Мұхтар Әуезовтің шығармаларын ата? 3) «Абай жолы» роман – эпопея неше томнан тұрады? 4) Драматургиялық шығармаларды ата? 5) Аудармалар ды атаңыз?

 

 

 

Жаңа сабақ.

Оралхан Бөкеев.

 

 

Жаңа сабақты бастау.

Сабақтың міндеттерімен таныстыру. Оралхан Бөкеев туралы 1. Конспект тақырыпты түсіндіру.

  1. Оның шығармаларына тоқталу. 3. Сіңірген еңбектері туралы хронологиялық таблицаны құру. (Тақтаға жазып көрсетіп түсіндіру).

  2. Сөздік жұмысы. (Оқулық – кітаптан алып жазады).

  1. Тест жұмысын орындау. (25 сұрақ)

  2. Оқушылар тест жұмысын орындайды.

Дәптерге сабақтың тақырыбын жазу.

 

 

 

 

Оқушылар жауап береді.

 

 

 

Оқушылар тапқан жауаптарын дәптерлеріне жазады.

 

 

 

 

Оқушылар оқулықтардан жаңа сөздерді дәптерлерге жазады.

(10 сөз).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бекіту.

 

 

 

 

 

 

 

Қорытынды

Бүгін сабақта не білдіңдер?

Қандай тапсырмаларды орындадындар? 1.Оралхан Бөкеев кім?

2. Нешінші жылы туды?

3. Неше жастан бастап өлеңдерін жазды?

4. Сіңірген еңбектері туралы не айта аласындар?

5. Оралханның шығармалары туралы не айта аласын?

 

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

 

Үй тапсырмасы

Оқулықтан 141 бетен – 145 бетті оқу. Оралхан Бөкеев Презентация жасау.

 

 

 

Бағалау

Күнделікке баға қою.

 

 

 

Өзін- өзі талдау.

Сабақ 8 сыныбында өткізілді.Сыныптың қабілеті жақсы, орташа. Оқуға қызығушылығын, сабаққа белсенділігін оятты, оқушылардың танымдық қабілетін дамытты. Сабақтың тақырыбы «Оралхан Бөкеев» Бұл сабақ Оралханның Өмірі мен шығармаларына тоқталу. Интербелсенді тақтаны пайдалану арқылы сабақ жүзеге асты. Сабақтың түрі – Жаңа білім беру сабағы.

Сабаққа қойылған проблемалық сұрақ «Оралхан Бөкеевтің шығармалары қандай?» осы сұраққа жауап алынды.

Сабақ барысында осы проблемалық сұраққа шығармашылық ізденіс арқылы , әр түрлі әдіс- тәсілдер арқылы жауап берілді. Қойылған мақсат, міндеттер шешімін тапты.

 

 







Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
