№
|
Сабақтың
тақырыбы, мақсаты
|
Оқытуда
қолданылатын әдіс-тәсілдер
|
Сабақта
7 модульдің кіріктірілуі
|
Күтілетін нәтиже
|
Үйрену
мақсатында бағаны қоса, бағалау
|
Барлық
оқушыларды сабаққа тарту жұмысы
|
Негізгі
дереккөздер немесе ресурстар
|
күні
|
7-сыныптағы
геометря курсын қайталау (19 сағат)
|
34
|
Параллель түзулер. Түзулердің параллельдік белгілері
Мақсаты: Оқушыларға параллель түзулер туралы түсінік
беру
|
«Шаттық
шеңбері», Венндиаграммасы, өзара оқыту, топтық жұмыс, «Эссе жазу»
|
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
|
Оқытудың және
оқудың жаңа тәсілдерін оқушылар пайдалана алады. Ойын еркін жеткізеді.
Бір-бірін үйретеді
|
Оқушылардың
өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау, Рефлексия арқылы білімдерін
тексеру
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Интернет
материалда
ры және кеспе
қағаздар
|
|
35
|
Параллель түзулер. Түзулердің параллельдік белгілері
Мақсаты:
Оқушылардың
параллель түзулер жайындағы білімдерін тереңдету, есеп шыаруға баулу
|
«ЖИГСО»,
сәйкестендіру, Сыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану
|
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
|
Ойын еркін
жеткізеді. Бір-бірін үйрете алады, оқушылар праллель түзулерді таниды
|
Критерийлер
бойынша бағалау
|
Дарынды және
үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
36
|
Параллель түзулер. Түзулердің параллельдік белгілері
Мақсаты:параллель
түзулер және түзулердің параллельдік белгілері туралы түсінікті қорытындылау
|
Ойлан-жұптас-бөліс,
Де Бононың қалпақтары, жабық және ашық сұрақ-жауап, топтық жұмыс, тест жұмысы
|
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, ,
көшбасшылық
|
Өз
беттерінше мысалдар құрып, талдай алады. Түзулердің параллельдік белгілерін
таниды
|
Критерийлер
бойынша топтық және өзін-өзі бағалау.
Рефлексия
арқылы білімдерін тексеру
|
Дарынды және
үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
37
|
Үшбұрыштың
бұрыштарының қосындысы
Мақсаты
:
Оқушылардың
үшбұрыштың бұрыштарының қосындысы туралы білімдерін тереңдету
|
Топтық
жұмыс, сәйкестендіру,
|
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы,
көшбасшылық
|
Үшбұрыштың
бұрыштарының қосындысын есептей алады.Өз беттерінше мысалдар құрып, талдай
алады.
|
Оқушылардың
өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы
білімдерін тексеру
|
Дарынды және
үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
38
|
Үшбұрыштың
бұрыштарының қосындысы
Мақсаты
:
Оқушылардың
үшбұрыштың бұрыштарының қосындысы туралы білімдерін тереңдету, дамыту
|
,
Ойлан-топтас-бөліс, «Венн диаграмасы»
|
СТО, АКТ, бағалау, дарынды оқушы,
көшбасшылық
|
Оқушылар өз
ойларын еркін жеткізе алады. Жеке, жұппен, топпен жұмыс істеу арқылы
бірін-бірі үйретеді
|
Оқушылардың
өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы
білімдеріне талдау жасау
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы
|
Интернет
материалда
ры және кеспе
қағаздар
|
|
39
|
Өзіндік
жұмыс
Мақсаты
: Оқушылардың өзіндік жұмыс жасау арқылы білімдерін тиянақтау
|
Тест сұрақтарына
жауап беру
|
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
|
Оқушылардың
өзіндік жұмыс жасау арқылы білімдерін тиянақтайды. Өткен тақырыптарды есіне
түсіреді.
|
Өзіндік жұмыс
жасау арқылы өз білімдерін бағалау
|
Дарынды және
үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы
|
Оқулық,
суреттер, интернет материал
дары
|
|
40
|
Параллель
түзулердің қасиеттері
Мақсаты
: Оқушыларға параллель түзулердің қасиеттері туралы түсінік беру
|
Топтастыру,
жабық және ашық сұрақ жауап, топтық жұмыс, тест жұмысы
|
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
|
Параллель
түзулердің қасиеттерін меңгереді. Есеп шығаруда өз беттерінше жұмыстануға
қалыптасады
|
Бағалау
критерийлері бойынша топ басшыларының және топмүшелерінің бағалауы; кері
байланыс; жиынтық баға
|
Дарынды және
үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы
|
Оқулық,
суреттер, интернет материал
дары
|
|
41
|
Параллель
түзулердің қасиеттері
Мақсаты
: Оқушылардың параллель түзулердің қасиеттері туралы білімдерін дағдыландыру
|
Ой қозғау, сен
маған-мен саған, топпен зерттеу, Венндиагрмма, «Эссе жазу»
|
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
|
Есеп шығаруда
өз беттерінше жұмыс жасауға қалыптасады.
|
Оқушылардың
рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау
|
Дарынды және
үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы
|
Оқулық,
суреттер, интернет материал
дары
|
|
42
|
Параллель
түзулердің қасиеттері
Мақсаты
: Параллель түзулердің қасиеттері туралы есептер шығаруға дағдыландыру
|
Ой қозғау.
«Түртіп алу»
«Автор
орындығы»; -«Карусель» стратегиясы,
өзара
оқыту, топтық жұмыс
|
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
|
Оқытудың және
оқудың жаңа тәсілдерін оқушылар пайдалана алады. Ойын еркін жеткізеді.
Бір-бірін үйретеді
|
Критерийлер
бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия
арқылы білімдерін тексеру
|
Дарынды және
үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы
|
Оқулық,
суреттер, интернет материал
дары
|
|
43
|
Қайталауға
арналған жаттығулар
Мақсаты: Оқушылардың қайталау жаттығулары
арқылы білімдерін жетілдіру
|
Топтық
жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану, «Еркін жауап» стратегиясы
|
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
|
Есеп
шығару қабілеттері артады. Өз бетімен жұмыс жасауға машықтанады.
|
жасау.
Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия
арқылы білімдеріне талдау
|
Дарынды
және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру
арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, кеспе қағаздар
|
|
44
|
Бақылау
жұмысы №3
Мақсаты
: Бақылау жұмысы арқылы оқушылардың білімдерін тексеру
|
Жеке
жұмыс
|
СТО, АКТ, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
|
Алған
біліміне есеп береді.
|
Критерийлер
бойынша бағалау
|
Жас
ерекшеліктеріне сай етіп алу
|
Дидактика
лық материал
|
|
IV тарау. Шеңбер.
Геометриялық салулар
|
45
|
Шеңбер және оның элементтері
Мақсаты:
Оқушылардың шеңбер және оның элементтері туралы білімдерін қалыптастыру
|
«Шаттық
шеңбері», Венндиаграммасы, өзара оқыту, топтық жұмыс, «Эссе жазу»
|
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
|
Шеңбер
және оның элементтерімен танысады. Шеңбер сызу арқылы білімдерін кеңейтеді.
Топпен және өз бетінше жұмыстануға дағдыланады.
|
Оқушылардың
өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы
білімдеріне талдау жасау
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.( 7
модульдің идеясын ұтымды пайдалана отырып)
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
46
|
Диаметр
мен хорданың перпендикулярлығы туралы теоремалар
Мақсаты:
Оқушыларға диаметр мен хорданың перпендикулярлығы теоремаларды дәлелдеуге
үйрету
|
Ой қозғау, сен маған-мен саған,
топпен зерттеу, Венндиагрмма, «Эссе жазу»
|
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
|
Диаметр
мен хорданың перпендикулярлығы туралы теоремаларды үйренеді.
Өз
бетімен жұмыс жасауға машықтанады.
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Дарынды
және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру
арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, кеспе қағаздар
|
|
47
|
Диаметр
мен хорданың перпендикулярлығы туралы теоремалар
Мақсаты:
Диаметр мен хорданың перпендикулярлығы туралы теоремаларға арналған
жаттығулар, есептер шығару
|
Сыни
тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану
|
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
|
Есеп
шығару қабілеттері артады. Топпен және жеке жұмыс істеуге дағдыланады.
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Топтарда
рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.
|
Оқулық,
тест материалдары, электрон
дық
оқулық
|
|
48
|
Шеңберге
жанама және оның қасиеттері
Мақсаты:
Оқушыларға шеңбердің жанамасы және оның қасиеттері туралы түсінік
қалыптастыру
|
Топтық
жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану, «Еркін жауап» стратегиясы
|
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
|
Сыни
түрде ойлайды.ұжымда жұмыс жасауға дағдыланады. Топпен және жеке жұмыс
істеуге дағдыланады
|
Критерийлер
бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды.
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
49
|
Мақсаты:
Шеңберге жанама және оның қасиеттері
Мақсаты:
Оқушыларға шеңбердің жанамасы және оның қасиеттері туралы есеп шығаруға дағдыландыру
|
Топқа бөлу,
топтық, жұптық, дараланған жұмыс түрлері, БББ кестесі, ыстық орындық
|
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
|
Жаңа
әдістерді қолдана алады. Есеп шығару қабілеттері артады.
|
Рефлексия
арқылы білімдерін тексеру.
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
50
|
Түзу
мен шеңбердің өзара
Орналасуы
Мақсаты:
Оқушылардың түзу мен шеңбердің өзара орналасуы туралы білімдерін қалыптастыру
|
Топқа бөлу,
топтық, жұптық, дараланған жұмыс түрлері, БББ кестесі, ыстық орындық
|
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
|
Топпен
жұмыс жасауға дағдыланады. Есеп шығару қабілеттері артады. Сабақта жаңа
әдістерді қолдана біледі.
|
Оқушылардың
өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы
білімдеріне талдау жасау.
|
Дарынды
және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру
арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
51
|
Екі
шеңбердің өзара орналасуы
Мақсаты:
Екі шеңбердің өзара орналасуы ұғымын дамыту
|
Диалог;
3
қадамдық сұхбат; insert кестесі, ой қозғау, өзара оқыту, автор орындығы
|
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
|
Екі
шеңбердің өзара орналасуының тәсілдерін меңгереді. Есеп шығару қабілеттері
артады. Сабақта жаңа әдістерді қолдана біледі.
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Топтарда
рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.
|
Оқулық,
кеспе қағаздар
|
|
52
|
Центрлік
бұрыштар, доғаның градустық өлшемі
Мақсаты:
Оқушыларға центрлік бұрыштар, доғаның градустық өлшемдері туралы білімдерін
қалыптастыру, дамыту
|
Ой
қозғау, сен маған-мен саған, топпен зерттеу, «Эссе жазу», «Болжам» стратегиясы;
|
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
|
Центрлік
бұрыштарды танып, доғаның градусын өлшеуді үйренеді. Жұппен және топта жұмыс
жасауға бейімделеді.
|
Оқушылардың
өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы
білімдеріне талдау жасау
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
53
|
Центрлік
бұрыштар, доғаның градустық өлшемі
Мақсаты:
Оқушыларға центрлік бұрыштар, доғаның градустық өлшемдері туралы білімдерін
қалыптастыру, дамыту, есеп шығаруға баулу
|
Топтастыру,
жабық және ашық сұрақ жауап, топтық жұмыс, тест жұмысы
|
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
|
Есеп
шығару қабілеттері артады. Топта жұмыс жасауға,ұйымшыдық қабілеттері
қалыптасады.
|
Критерийлер
бойынша топтық және өзін-өзі бағалау..
Рефлексия
арқылы білімдерін тексеру.
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|