Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / "Қосу мен азайтудың жазбаша тәсілдері" математика пәні. 4 класс

"Қосу мен азайтудың жазбаша тәсілдері" математика пәні. 4 класс


  • Начальные классы

Поделитесь материалом с коллегами:

hello_html_m4dee4021.gifhello_html_4517a0bf.gifhello_html_4f0a6c3d.gifhello_html_m3c103a50.gifКүні: Класы: 4 Пәні: математика Мұғалімі: Бахтыбаева М.Ж.

Тақырыбы:

Қосу мен азайтудың жазбаша тәсілдері

Мақсаты:

Білімділік: Оқушылармен санның разрядтық құрамы туралы білімдерін пысықтау.

Дамытушылық: Оқушылардың ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын,логикалық ойлауы мен білімін дамыту.

Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым-

қатынасқа тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже

Оқушылардың ауызша және жазбаша есептеу дағдылары, логикалық ойлауы дамиды

Кезеңдер:

Әдіс-тәсілдер

Мұғалім әрекеті


Оқушы әрекеті

Баға лау

Ре

сурс тар

1.Кіріспе бөлім




Топқа бөлу

оқушылар екі топқа бөлінеді





Психологиялық тренинг

«Ұшты-ұшты»ойынын ойнату


тақ та бор

II.

Тұсау кесер

Қатесін тап

Баған түріндегі дұрыс жазылған мысалдарды анықтап, оларды орында. Қате мысалдарды дәптерге дұрыс орында.



III.

Негізгі бөлім

Сыни тұрғыдан ойлана отырып

шығару














1-тапсырма.

- Баған түріндегі қосу мен азайту.

1. Қосындылардың мәнін тап:

428+351 =779

1428+1351=2779

21428+31351=52779

421428+531351=952779

Айырмалардың мәндерін тап:

779−351=428

2779−1351=1428

52779−31351=21428

952779−531351=421428

Баға

лау экра ны

оқулық


қошемет

оқулық


2- тапсырма.

Мысалдарды баған түрінде орында.

378+39=417 900−378=522

420+300=720 807−589=218

198+775=973 973−189=784

878+127=1005 878−721=157

4. Қосуды орындап, оны азайтумен тексер:

4706+2261=6967 3872+7

452+3237 =3689 3872+27

6079+6820=12899 3872+727

500000+273627=1047254 3872+612

оқушылар тақтаға орындайды


Оқулық

сигнал ды кар точ ка лар

Топтық жұмыс

2-тапсырма

Есепті шығар:

Ақ мата − 50 м−ден 9 орам ? метр мата әкелінді

Көк мата − 120 м

50×9+120=570 (м) − барлығы

Ж: дүкенге барлығы 570 метр мата әкелінді.

оқу лық


Жұптық әңгіме

6- тапсырма.Теңдеулерді шеш:

Х×5=5000 6×х=60000 х×1000=42600

5000:х=100 60000:х=10000 х:426=1000

өзгенің пікірін тыңдай отырып өз білімін жетілдіреді

баға лау

бағ дар шам


Өз бетінше жұмыс

8-тапсырма

а

302

1302

4102

541302

А+302





А−302







тиісті санды тауып, орнына қояды





9- тапсырма.Бос тор көздерге қандай санды қойғанда,тура теңдік шығады?









Сергіту сәті







Рефлек сия

Дарынды және талантты оқушылармен жұмыс

Жазуды қалпына келтір

875 72975 *****

+ 345 + ***** +43456

*** 50093 21034

1344 130072 81453

баға лау

оқулық

Кері байланыс

-Бүгінгі сабақта не үйрендік?



Баға

лау экраны

Қосымша тапсырма



.7. 66 бет










Автор
Дата добавления 09.12.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров180
Номер материала ДВ-245438
Получить свидетельство о публикации

Похожие материалы

Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх