Ағылшын тілі пәнінің мұғалімі: Сунгатова
Асем Ермековна
Сабақ жоспары
|
Мерзімі: 16.10.12
|
Ағылшын тілі сабағы 7 – сынып (12-13жас)
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Omar’s album
|
Сілтеме:
|
Тақырыпты – күнтізбелік жоспар, сабақ
жоспары, слайдтар, видео, «Ағылшын тілі» оқулығы. Т.Аяпова Алматы «Атамұра»
– 2012 жыл
|
Жалпы мақсаты:
|
«Omar’s album» тақырыбы бойынша
оқушылардың сөздік қорын қалыптастыру, сөйлемдер құраcтыру қабілеттерін
жетілдіру, тақырыпты шынайы өмірмен ұштастыру мақсатында топтық, жұптық жұмыс
жүргізу, ойлау қабілеттерін дамыту мақсатында тапсырмалар орындату.
Оқушыларды коммуникативтік қарым – қатынасқа түсуге жетелеу және байланыстыра
сөйлеу дағдысын дамыту.
|
Сабақтың көрнекілігі:
|
Интерактивті тақтадағы слайдтар, кит
тақырыбына суреттер, үлестірме қағаздар, оқулық.
|
Әдіс – тәсілдер:
|
Сұрақ – жауап, жұптық жұмыс, топтық
жұмыс, ұжымдық жұмыс, диалог, сыни ойлау тұрғысынан ойлауға үйрету
элементтері.
|
Оқыту нәтижесі:
|
Сөйлем құрай білу, ойлау қабілеттерін
дамыту
|
Түйінді идеялар:
|
Өз ойларын қорыта білу, түсіндіре білу, тілдесімге
жетелегенде жауап бере алу
|
Сабаққа дайындық:
|
Сәлемдесу,
түгендеу, топқа бөліну, тіл дамыту жаттығу.
|
Тапсырмалар:
|
Жануарлардың
қиықтарын толықтыру арқылы 3 топқа бөлу (қасқыр, тиін, түлкі) (2 мин)
1. Миға
шабуыл:
-
Do
you like Omar’s poster?
-
Why
do you like his poster?
2.
Берілген
сурет бойынша жұмыс жүргізу:
1-топ
тапсырмасы:кит және бүркіт туралы оқу
2-топ
тапсырмасы: тышқан мен ара туралы оқу
3-топ
тапырмасы: жарқанат пен кесіртке туралы оқу
(әр топ
мәтінді оқып, аудармасын айтады)
3.
Жұптық
жұмыс: 3 жаттығу 46 бет берілген сұрақтарға жауап беру.
4. Мәтін
алды жұмыс: 3 топқа жеке сұрақтар кит туралы
a)
-
Do whales live in water?
-
Do they eat fish?
-
Do whales have big mouth?
-
Do they drink water?
-
Do they sleep?
-
Are there whales in the Caspian Sea?
b) жаңа сөздер:
(оқушылар суреттің көмегімен аударады)
5.
Сергіту
сәті: кит туралы бейне материал көру
6. Мәтінмен
жұмыс- 9 жаттығу 47 бет
7.
Сабақты бекіту
Китке
байланысты диаграмманы толтыру.
|
Қосымша тапсырма:
|
Parts of
whales- кестесімен
жұмыс
|
Қосымша оқу:
|
Мәтінмен жұмыс- қосымша ақпарат
|
Сынып : 7
Сабақтың тақырыбы:
Omar’s album
Сабақтың мақсаты:
Білімділік:
Жанурдың түрі «Кит » тақырыбы бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыру, ең
қарапайым сөз тіркестерін және сөйлемдер құрап үйрету.
Дамытушылық:
тақырыпты шынайы өмірмен ұштастыру мақсатында топтық, жұптық жұмыс жүргізу,
ойлау қабілеттерін дамыту мақсатында тапсырмалар орындату. Оқушыларды
коммуникативтік қарым – қатынасқа түсуге жетелеу және байланыстыра сөйлеу
дағдысын дамыту.
Тәрбиелік:
жануардың қай түрі болмасада оны қорғауға дайын болуға тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі:
жануарлар тақырыбына суреттер, үлестірме қағаздар, жаңа сөздерге байланысты
суреттер, оқулық.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі:
Мейірімді
жүрекпен,
Ақпейілді
тілекпен,
Амандасып алайық,
Бір жадырап
қалайық!
Сәлемдесу.
Сабаққа дайындық:
Warm-up – әр топқа
өлең жолын тарату
A whale is not as small
as us.
Most whales are bigger
than a bus!
A whale is not like a
fish in the sea.
A whale breathes air like
you and me.
II.
Сабақтың барысы:
1. Үй жұмысын
тексеру: әр топ өздері шығарған газеттерін қорғау.
2. Cыныпты
топқа бөлу- сурет қиықтарын жиыстыру арқылы
3. Миға
шабуыл:
-
Do
you like Omar’s poster?
-
Why
do you like his poster?
4. Берілген
сурет бойынша жұмыс жүргізу:
1-топ
тапсырмасы:кит және бүркіт туралы оқу
2-топ
тапсырмасы: тышқан мен ара туралы оқу
3-топ
тапырмасы: жарқанат пен кесіртке туралы оқу
(әр топ мәтінді
оқып, аудармасын айтады)
5.
Жұптық
жұмыс: 3 жаттығу 46 бет берілген сұрақтарға жауап беру.
6. Мәтін алды
жұмыс: 3 топқа жеке сұрақтар кит туралы
a)
-
Do
whales live in water?
-
Do
they eat fish?
-
Do
whales have big mouth?
-
Do
they drink water?
-
Do
they sleep?
-
Are
there whales in the Caspian Sea?
b) жаңа сөздер:
(оқушылар суреттің көмегімен аударады)
7. Сергіту
сәті: кит туралы бейне материал көру
8. Мәтінмен
жұмыс- 9 жаттығу 47 бет (әр топ өзіне таңдап алған мәтін бөлігін аударады)
7. Сабақты
бекіту
Китке байланысты
диаграмманы толтыру.
Үйге
тапсырма: деңгейлік: жоғары деңгей- «киттың дене мүшелері »
атты кестені толтырады, орта деңгей, төмен деңгей- мәтінмен жұмыс.
Оқушылардың
көмегін пайдаланып, бағалау. Пікірлерін сұрау.