Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Открытый урок на тему "Қасқыр мен түлкі"
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Открытый урок на тему "Қасқыр мен түлкі"

библиотека
материалов

Берілген уақыт 45 минут

Пәні:Әдебиеттік оқу

Қаратаева Нағима Дүкенбайқызы

Мерзімі: 06.10.2014 жыл

Сабақтың тақырыбы:

Қасқыр мен түлкі

Сабақтың реті:

1-сабақ

Жалпы сабақтың мақсаты:

Еhello_html_3743a93.gifртегі мазмұнын түсіндіру, жануарлар туралы

ертегіге түсінік беру



Оқушылардың сөздік қорын, шығармашылық

қабілетін, ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту

Оқушыларды бірін бірі жамандамауға, жаман әдеттен аулақ болуға, сыйластыққа

тәрбиелеу, баулу.Ұжымда, шағын топта

жұмыс жасауды, бір- бірін бағалауды және сыйлауды үйренеді.

Күтілетін оқу нәтижелері:


- Ертегінің мазмұнын түсініп меңгереді;

- Ашық және жабық сұрақтар қоя алады, оған жауап бере алады;

- Шығармашылық тұрғыда жұмылу арқылы өз ойларын еркін жеткізеді, қарсы пікір айта алады;

- ұжымда, шағын топта, жұпта жұмыс жасай отырып, бірін-бірі тыңдауды, сыйлауды үйренеді.

Түйінді идеялар:

Өсек айту жақсылыққа жеткізбейді

Сабақтың типі:

Жаңа білімді зерделеу мен алғашқы есте сақтау және іс-әрекеттер тәсілдері

Сабақты ұйымдастыру түрі:

Интербелсенді, ойын әдісі

Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер:

Есімге байланысты сөз айту,кәмпиттердің түрі бойынша топқа бөлу, сұрақ – жауап,, ой тастау, ойлан, бірік, бөліс, ия - жоқ, смайлик, «Дайындал, Назар сал...Жаз..», «Телеграмма», «Вендиаграммасы»

Жұмыс түрлері:

Ұжымдық, жеке жұмыс, топтық жұмыс

Сабақтың дидактикалық қамтамасыз етілуі яғни дереккөздер:

Интерактивті тақта, ақ парақшалар, маркерлер, стикерлер,электронды оқулық,

І Қызығушылығын ояту кезеңі:

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті


1-әрекет . Ұжымдық жұмыс: Сыныптағы ынтымақтастық атмосферасын құру. «Менің қасиетім»

Оқушылар өз бойларындағы жақсы қасиеттерін ұжымда айтады


2-әрекет. Ұжымдық жұмыс:

Кәмпит түрлері бойынша топқа бөлу


Оқушылар кәмпит түрлері бойынша 5 топқа бөлінеді.(альбени, сникерс,марс, баунти, твикс)


3-әрекет.Топтық жұмыс: «Ойлан, Бірік» әдісі бойынша топ мүшелерін сайлап алуды, топ ережесін сақтап отыруды тапсыру. «Алтын қағида» ережесін айту

Топ мүшелерін сайлайды. Ережені сақтауға уәде береді.


4-әрекет. Ұжымдық жұмыс:

«Ой толғаныс» әдісі бойынша жұмбақ жасыру

4-әрекет. Ұжымдық жұмыс:

Оқушылар жұмбақтың шешуін табады


5-әрекет. Ұжымдық жұмыс:

Электронды оқулықтан ертегі мазмұнын тыңдау

Оқушылар тыңдау барысында ертегі мазмұнын түсінеді


ІІ Мағынаны ажырату кезеңі:


6-әрекет.Топтық жұмыс:

«Дайындал... Назар сал...Жазыңдар...» әдісі

Оқушылар ертегідегі ақыл сөзді тауып жаза


7-әрекет. Ұжымдық жұмыс

Сергіту сәті


Оқушылар ұжым болып сергіту сәтін орындайды


8 – әрекет . Жеке, топтық жұмыс:

Оқушыларға электронды оқулықтағы тапсырманы топтық жұмыс бойынша орындайды


1 – топ: ертегіні рөлге бөліп оқиды

2 – топ: Сурет бойынша қасқыр мен түлкінің арасында диалог құру

3 – топ: «Телеграмма» әдісі. Оқушылар ертегі мазмұны бойынша өздеріне жақсы қасиеттер жазып, бір – біріне жазады

4 – топ:Кай кейіпкер ұнады? Неліктен ?

5 – топ: Кейіпкерлерге кеңес беру!


9-әрекет:


«Ия – жоқ » әдісі

Мұғалім оқушыларға сұрақ қояды. Сұрақ дұрыс болса, ия деп, қате болса жоқ деп жауап береді



ІІІ Ой толғаныс кезеңі: -


9 -әрекет. Топтық жұмыс:

«Вендиаграммасы» әдісі

Оқушылар қасқыр мен түлкі жануарларын салыстырып, оларға ортақ қасиеттер мен ерекшеліктерін табады


10-әрекет.:


Мұғалім баға қояды.

«Смайлик» , «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау


11-әрекет.

«Кері байланыс» стикерлер таратып, «Маған ұнады», «Маған ұнамады» стикерлерге жазып, «Тілек қоржынына» іледі

Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, ілер алдында оқиды.




Мұғалім

Қаратаева Нағима Дүкенбайқызы

Бастауыш сынып мұғалімі




Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 25.10.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров192
Номер материала ДВ-095248
Получить свидетельство о публикации