Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Начальные классы / Другие методич. материалы / Открытый урок на тему "Жазбаша қосу және азайту"
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Открытый урок на тему "Жазбаша қосу және азайту"

библиотека
материалов

Жазбаша қосу және азайту 

Сабақтың тақырыбы: Жазбаша қосу және азайту 
Сабақтың мақсатты: Қосу және азайту амалдарын ондықтан аттап, баған түрінде жазып,амалдар алгоритмдерінің сәйкес кезеңдерін меңгерту 
- Танымдық шығармашылық қабілеттерін ой-өрісін дамыту. 
- Оқушыларды білімділікке, шапшаңдыққа,ұқыптылыққа,ізденімпаздыққа,адамгершілікке, достыққа тәрбиелеу. 
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, слайд, электрондық оқулық, «Кім жылдам» логикалық тапсырмалар 
Сабақтың әдіс-тәсілдері: түсіндіру, сұрақ-жауап, есептеу, қорытынды жасау. 
Сабақтың түрі: саяхат сабағы 
Пәнаралық байланыс: ән сабағы, әдебиеттік оқу,бейнелеу пәндерімен байланысты 
Сабақтың барысы: 
I. Ұйымдастыру кезеңі. 
Оқушылардың көңіл күйін бақылап, назарын сабаққа аудару. 
II.Психологиялық ахуал. 
Қуан, шаттан, 
Қуан, шаттан! 
Қуанышты күн бүгін. 
Қайырлы таң, 
Қайырлы күн, 
Күлімдеп шықты күн бүгін. 
Бүгінгі сабағымыз өте ерекше, себебі бізге қонақтар келіп отыр. Бүгін біз ертегілер еліне саяхат жасаймыз.Ертегі халқымыздың ертеден келе жатқан мәдени мұралары,халық ауыз әдебиетінің бір түрі . 
III. Ой қозғау 
- Балалар сендерге ертегілер ұнай ма? 
- Ертегіледің қандай түрлері бар? 
( Жан- жануарлар туралы, қиял- ғажайып, шыншыл ертелілер) 
IY.Қызығушылықты ояту. 
Логикалық тапсырма: Баспалдақ 15 басқыштан тұрады. Баспалдақтың дәл ортасында бүгінгі сабақтың кейіпкері жасырынып тұр. Ол нешінші баспалдақта екен? Қане тауып көрейік. ( 8 ) 
Слайд: 1 « Бауырсақ» (шығады) 
Бауырсақ ертегісін қандай ертегіге жатқызуға болады? Қиял- ғажайыт 
Ертегі басталады.(Нанды илеп қойғанша ) 
Y.Үй тапсырмасын тексеру. 
128 бет. № 3 ( «Лупа» арқылы,оқушылар бірін – бірі тексереді) 
Соңғы тапсырманың қалай орындалғанын тақтада түсіндіре отырып орындайды. (оқушылар шығарады) 
36 + 12 * 45 – 14 
30 6 10 2 
VI. Мағынасын таңу. Жаңа сабақ. 
Бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. 
Балалар ,біз бүгін екі таңбалы сандарды ондықтан аттап, бағандап қосуды және бағандап азайтуды үйренеміз. 
Дәптерлеріңді ашып,бүгінгі күнді және айды жазу. 
YII. Жаңа сабақты электрондық оқулық бойынша түсіндіру. 
-Екі таңбалы сандарды бағандап қосу және азайту үшін 43+18 қосындыны және 61-43 айырмасы түріндегі өрнектерді қарастырамыз 
Слайд .Бауырсақ домалап, қоянға кездеседі. Дәптермен жұмыс. 
1. Қоянның тапсырмасы (бағандап қосу) интерактивті тақтада оқушылардың түсіндіре отырып орындау. 
Слайд. Бауырсақтың қасқырға кездесуі.(интерактивті тақтада орындау, кесінділерді бір-біріне қосу) 
Ұзындықтары 5 см, 7 см,4 см, 6см кесінділер сыз. Осы кесінділердің қайсыларының айырмасы 2см, қайсыларының қосындысы 1дм1см ,болады? (ауызша) 
VIII. Сергіту сәті. 
Слайд: Бауырсақтың аюға кездесуі 
Оқулықпен жұмыс. 
Есептің шартын, сұрағын талдап оқыған соң есепті шығарамыз 
- Сендердің неше әжелерің бар ? ( 2 ) 
-Сендер әжеге кім боласыңдар? (немере) 
-Қандай мерекеде әжелеріңді құттықтайсыңдар? (қарттар күні, 8 наурыз) 
-Есепте не белгілі? 
-Не белгісіз? 
-Есептің сұрағына бірден жауап беруге бола ма? 
-Неше амалды? - Неше тәсілмен шығаруға болады? 
Домбыра-3 Ш: 3+7+6 = 16 
Ән салды -7 Ж: барлығы 16 өнер көрсетті 
Би биледі -6 

Слайд :Түлкімен кездесу. Шығармашылық тапсырма. 
5 жыл бұрын Ержан 8 жаста болған, 6 жылдан кейін Ержан неше жаста болады? 
Бірден сұраққа жауап беруге бола ма? Жоқ. 
- Не белгілі?- Нені табу керек? Қазіргі жасын. Ол үшін не істейміз? 
5+8+6= 19 Ж: Ержан 19 жаста 
«Кім жылдам?» Тізбектегі тапсырманы орындау. 
(Бауырсақ әндетіп, түлкіден құтылып кетеді) 
IХ. Қорытынды. Себетке балықтар жинау. (аю, қасқыр түлкіге балықтар жинау арқылы тапсырманы орындау) 
-Ал, балалар, бүгінгі сабақта не үйрендік, не білдік? 
-Екі таңбалы сандарды жазбаша бағандап қосу және азайту 
-Жазбаша қосу және азайтуды жақсы меңгеру үшін нені білу керек? 
-Жазбаша қосу және азайтудың алгоритмін есте сақтап алу керек 
Х. Үйге тапсырма. Есеп 5 (ә) 
ХI. Бағалау.Смайлик арқылы бағаланады




Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 24.01.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров146
Номер материала ДВ-373761
Получить свидетельство о публикации