Инфоурок / Иностранные языки / Конспекты / Открытый урок по казахскому языку "Төлдер"
Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям рекомендуем принять участие в Международном конкурсе «Я люблю природу», приуроченном к году экологии. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса.

СЕГОДНЯ (15 ДЕКАБРЯ) ПОСЛЕДНИЙ ДЕНЬ ПРИЁМА ЗАЯВОК!

Конкурс "Я люблю природу"

Открытый урок по казахскому языку "Төлдер"

Напоминаем, что в соответствии с профстандартом педагога (утверждён Приказом Минтруда России), если у Вас нет соответствующего преподаваемому предмету образования, то Вам необходимо пройти профессиональную переподготовку по профилю педагогической деятельности. Сделать это Вы можете дистанционно на сайте проекта "Инфоурок" и получить диплом с присвоением квалификации уже через 2 месяца!

Только сейчас действует СКИДКА 50% для всех педагогов на все 111 курсов профессиональной переподготовки! Доступна рассрочка с первым взносом всего 10%, при этом цена курса не увеличивается из-за использования рассрочки!

ВЫБРАТЬ КУРС И ПОДАТЬ ЗАЯВКУ
библиотека
материалов


Күні: 30.10-02.11.2015

Мектепалды даярлық тобы

(орыс тілді мектеп үшін)

Сабақтың

тақырыбы

Төлдер


Мақсаты


Білімділігі:.Үй жануарлары төлдерінің атауларымен таныстыру.

 Дамытушылық: Жаңа сөздерді дұрыс түсініп , орынды қолдана білуге машықтандыру.

 Тәрбиелік: Төлдерді жақсы көруге, оларға қамқорлық етуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі

Жаңа білімді меңгерту

Көрнекілігі: 

Үй жануарлардың суреттері , ойыншықтар.


Күтілетін  нәтиже


Үй жануарларының төлдерін қазақша атай білу;

Сұрақты түсініп , толық жауап беру дағдысын игеру;

қазақ тіліне тән дыбыстарға сөз ойлау ойынын меңгеру керек;

Сабақтың барысы:

Сабақ

кезеңдері

Мұғалім әрекеті

 Оқушы әрекеті

Мотивациялық-қозғаушылық




Ұйымдастыру кезеңі

Сәлеметсіңдер ме, оқушылар.

Шаттық шеңбері

Қуанамын мен де,

Қуанасың сен де,

Қуанайық достарым,

Жарқыраған күнге.


Кел, бала, сабақ баста! 
Жаз, оқы, сөйле, тыңда!
 
Айт, зертте, тексер, сұра!
 
Шаршама да, демалма!
 
Қазақ тілін үйренсең,
 
Көп ұтасың сен ертең!
 



Сәлемдеседі

Шаттық шеңберді құрып, амандасады.






Балалар дыбыстарды дұрыс шығара отырып,фонетикалық жаттығуларды орындайды.

Ұйымдастырушылық –ізденушілік





























Рефликсивті-түзетушілік

   Қызығушылығын ояту.

Суреттерді -  көрсетіп. Бұлар не?

  Бұлар қандай жануарлар?

Дұрыс айтасыңдар.

Оның төлін біз бұзау- деп атаймыз.

Бүгін біздің тақырыбымыз- Төлдер.

1.

  • Мынау –үй жануарларының төлдері .Олар құлын, бота, бұзау, қозы, лақ

  • Олар кішкентай.

2. –Мынау не? Ол қандай?

Сұрақты балаларға қоюға үйретеді.


3. Буын ұйқаспен жұмыс.

Кі-кі-кі-үлкен ешкі.

ой-ой- кішкентай бір қой.

Ыр-ыр-ыр-мөңірейді сиыр.

Йе-йе-йе-далада жүр түйе.

Қы-қы-қы- жүгіреді жылқы.

Қы-қы-қы-қоңыр қозы.

Ау-ау-ау- бұл біздің -бұзау.


Балалар, біз бүгін төлдермен таныстық.

Қандай төлдермен таныстық?



Балаларды мадақтау.

Бүгінгі сабағымызға қатысқандарыңызға рахмет.

Орнымыздан тұрайық,

Түзу сызық құрайық.

Көріскенше күн жақсы,

Сау – саламат болайық.

Балалар сұрақтарға жауап береді.







Жануарларды атайды, сөздерді қайталайды.


Балалар бір-біріне осы сұрақты қойып жаттығады.




Балалар хормен қайталайды











Балалар сабақты қорытындылап, өздері туралы не білгендерін айтады.

             




