Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Рабочие программы / Открытый урок по математика "Қайталау"

Открытый урок по математика "Қайталау"

  • Начальные классы

Поделитесь материалом с коллегами:

hello_html_m1a4738e9.gifhello_html_m2e7b5f1a.gifhello_html_51de6a73.gifhello_html_6617f579.gifhello_html_6617f579.gifhello_html_5f293880.gifhello_html_m4ddac899.gifhello_html_7ccaa051.gifhello_html_m6269e4b9.gifhello_html_7c6c4496.gifhello_html_m6269e4b9.gifhello_html_m2e7b5f1a.gifМатематика

Сабақтың тақырыбы: Қайталау

Сабақтың мақсаты:

Білімділік:

Көп таңбалы сандарды екі,үш таңбалы сандарға бөлу және көбейту дағдысын тиянақтау.

Дамытушылық:

Әр түрлі есептердің шығару тәсілдерін жетілдіру,өздігінен ойлап есеп шығарып дұрыстығын анықтай білуге дағдыландыру.

Тәрбиелік:

Ойлау,есте сақтау қабілеттерін дамыту,білімділікке баулу.

Сабақтың түрі:пысықтау

Әдіс тәсілдері: іздену-ойлау,өздігінен шығару,сұрақ-жауап,түсіндіру,дәлелдеу

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру .«Киіз үй»

  2. Математикалық диктант:

1.24-ті 3ке бөлгенде 8 шығама?(ия)

2.1см 1 дм-ден ұзынба? (жоқ)

3 үйрек пен 2 бұзаудың аяғы теңбе? (жоқ)

  1. Білімдерін тексеру.

1 1-топ 2176:32=68 \Неше толымсыз бөлінгіш бар?\

2176 32 217-і бірінші толымсыз бөлінгіш

192 68 256 екінші толымсыз бөлінгіш

256

256

0 Яғни бөліндінің мәні 2 цифрдан болады.

2-топ 14112:28=504 Бөліндідегі 0-ль қайдан пайда болды?

Бөлінгіштен 2 сан қатар толымсыз бөлінгішке

түссе,онда бөліндінің мәніне 0- беріледі.

3- топ 7872:123=64

4-топ 71400:204=350 Бөлу амалын қалай тексереміз?

1.Бөліндінің мәнін бөлгішке көбейтеміз.

2.Бөлінгішті бөліндінің мәніне бөлеміз.



  1. Жаңа сабақ.

2 7452:а; а=1; а=9, 3,6,4,7452

7452:1=7452 7452:9=828 7452:3=2484

7452:6=1242 7452:4=1863 7452:7452=1

Сергіту сәті: «Көктем»

3

Ұзындық өлшем берліктерін еске түсіру: \м,см,дм,м,км\

Барлығы-265 см 25 см бөлу неше бөлек болды? Неше сым қалды?

Ж: 265см:25 см=10 бөлек \15 см қалды\

  1. Жаңа сабақты пысықтау

4

Есепті оқып мазмұнын айту.Сүттен алынатын өнімдер қазір өте көп.Елімізде шығатын өнімдер өте дәмді.

1 сиырдан 12 л сүт алады.

10 сиырдан ? неше литр сүт алады

Жауабы:

10 сиыр·12 л=120 л

1л.сүттен -300 гр ірімшік алынса

120л·300 гр=36 000 гр ірімшік алады.

Аудан,ұзындығы,ені,периметр

7

S=105000м ; ұзын: -125м Р=(125+840м)·2=1930м

105000м :125м=840м

8

1кмhello_html_m6de237eb.gif500м; 1000мhello_html_685d8d49.gif=250м; 1000hello_html_m1d4fc936.gif=100; 1 сағ=60 мин; 60:hello_html_2482bf50.gif=1 мин; 1т=1000 кг;hello_html_5c4b8e3.gif10кг; 1000 кг:hello_html_3b7b3c70.gif=200 кг

  1. Түсінгендерін тексеру.

9 Оқушылардың танымдақ қабілеттерін дамыту: Теңдеу

1-топ Не белгісіз?

19·х=1862 Көбейткіш белгісіз.Табу үшін бөліндінің мәніне х=1862:19 көбейткішті бөлеміз

х=98

19·98=1862



2-топ Бөлінгіш белгісіз.Табу үшін бөліндінің мәнін бөлгішке

а:35=245 көбейтеміз.

а=245·35

а=8575

8575:35 =245



3- топ Күрделі теңдеу.Алдымен белгілі амалды орындаймыз.

8:х=24:6 Бөлгішті табу үшін,бөлгішті бөліндінің мәніне бөлеміз

х=8:4

х=2

8:2=24:6

4=4



4-топ

86:43=а:1 Күрделі теңдеу.Алдымен белгілі амалды 1-ші 86:43

2=а:1 орындайды.Бөлгішті табу үшін бөліндінің мәнін а=2 :1 бөлгішке бөлемі

а=2

86:43=2:1

2=2

Логикалық тапсырма

18 құрт оны 4табаққа бөлу

1-ші 4 құрт

2-ші 5 құрт

3-ші 2 құрт

4-ші 7 құрт

Екі үстелге табақты бөліп қою қажет.

7+5

4+2

12+6=2 есе





  1. Бекіту.

10

.Бөлгішті екі көбейткішке жіктеу.

Үлгі: 648:24=(168:8):(24:8)=2:3=7

168:72 729:8

648:72 147:21

  1. Үйге тапсырма:

6 а)3т=3000 кг:4=750 кірпіш ә) 100:5=20 дән























Выберите курс повышения квалификации со скидкой 50%:

Автор
Дата добавления 01.03.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Рабочие программы
Просмотров95
Номер материала ДВ-496140
Получить свидетельство о публикации

Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх