Инфоурок / Математика / Другие методич. материалы / Открытый урок по математике "Квадрат түбірдің қасиеттері"

Открытый урок по математике "Квадрат түбірдің қасиеттері"

Напоминаем, что в соответствии с профстандартом педагога (утверждён Приказом Минтруда России), если у Вас нет соответствующего преподаваемому предмету образования, то Вам необходимо пройти профессиональную переподготовку по профилю педагогической деятельности. Сделать это Вы можете дистанционно на сайте проекта "Инфоурок" и получить диплом с присвоением квалификации уже через 2 месяца!

Только сейчас действует СКИДКА 50% для всех педагогов на все 111 курсов профессиональной переподготовки! Доступна рассрочка с первым взносом всего 10%, при этом цена курса не увеличивается из-за использования рассрочки!

ВЫБРАТЬ КУРС И ПОДАТЬ ЗАЯВКУ
библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: Квадрат түбірдің қасиеттері

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға квадрат түбірдің қасиеттері туралы білім беру, оларды есептер шығаруда қолдануға дағдыларын қалыптастыру.

Күтілетін нәтиже:   Арифметикалық квадрат түбірдің анықтамасын біледі,

·         күнделікті қоршаған ортадан мысалдар келтіре алады.

·          Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін пайдаланып   есептер  шығара алады.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Әр үстелдегі қораптың астынан конфет алып,оның түстеріне қарай топқа бөлінуге бағыттау.Топбасшыны анықтау үшін әр топтан бір оқушының орындығының артына стикер жапсыру.

Сабақтың тақырыбын хабарлау және мақсатын анықтау.Бағалау критерийімен таныстыру, бағалау парақтарын тарату.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

ІІІ. Жаңа тақырыпты меңгерту: Мына жердегі ең үлкен сан мәнін тапсаңыздар, қай ғалым ғылымға бірінші болып арифметикалық квадрат түбір ұғымын енгізгені туралы біле аламыз.

Рене Декарт (1596-1650) француз математигі, әрі философы. 1637жылы арифметикалық квадрат түбір ұғымын ғылымға енгізген.

Сабақтың кезеңдері:

  • Кім жылдам?

  • «Алма ағашы»

  • Сәйкестендіру тесті

  • Оқулықпен жұмыс

І. Кім жылдам?

1) = = 6 2) = = 0,4 0,56;

3), 4)= , 5)= = ;

ІІ. «Алма ағашы» ойыны

ІІІ. "Сәйкестендіру тесті". Әр топқа парақшаларда жазылған тест тапсырмалары беріліп топтық жұмыс жүргізілді.

ІҮ. Оқулықпен жұмыс

Ү. Рефлексия

ҮІ. Қорытынды.







=


Бөліндінің квадрат түбірі квадрат түбірлердің қатынасына тең





=



Дәреженің түбірі түбірдің дәрежесіне тең



=



=


Бөліндінің квадрат түбірі квадрат түбірлердің қатынасына тең





=



Дәреженің түбірі түбірдің дәрежесіне тең



=

