Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Рабочие программы / Открытый урок по математике на тему "Шаршының периметрін әр түрлі тәсілмен табу" 4-класс

Открытый урок по математике на тему "Шаршының периметрін әр түрлі тәсілмен табу" 4-класс

  • Начальные классы

Поделитесь материалом с коллегами:

Тақырыбы: Шаршының периметрін әр түрлі тәсілмен табу

Мақсаты:1. Шаршының периметрін әр түрлі тәсілмен табу, көбейтудің үлестірімділік

заңы және оны фигураның периметрін табуда қолдану жолдарын пысықтау.

2. Танымдылық қабілетін, ақыл – ойын,қисынын дамыту.

3. Тазалыққа , тапқырлыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:Жарыс сабақ.

Сабақтың әдістері:Сұрақ- жауап, көрнекілік, салыстыру, тест.

Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі.

2. Үй жұмысын тексеру.

6- тапсырма. Өзара тексеру. Жеке тексеру.

3. Ауызша есептеу.

1. Перфокарта.

2. Деңгейлік тест.

4. Жаңа сабақ. Мақсат қою.

- Сабағымыз жарыс түрінде өтеді, 3 топқа бөлінеміз. Әрбір дұрыс жауап житон арқылы

бағаланады. Әр топ өзіне тиісті фигураны табады, оның ерекшеліктерін айтады.

1- топ – «ШАРШЫ»

2- топ – «ТІК ТӨРТБҰРЫШ»

3- топ – «ТӨРТБҰРЫШ»

Күй «Балбырауын» Құрманғазы.

- Ер қанаты – ат. Ат туралы не білеміз?

- Бүгін біз «Қазақтың ұлттық ат спортымен» таныса отырып жарысамыз.

5. «ЖОРҒА» жарысы. Топтық жұмыс.

1- тапсырма. Фигураның периметрін әр түрлі тәсілмен табу.

1- топ. Шаршының Р әр түрлі тәсілмен табу.

2- топ. Тік төртбұрыштың Р әр түрлі тәсілмен табу.

3- топ. Төртбұрыштың Р әр түрлі тәсілмен табу.



Ес сұрақтары.

1- топ. Шаршының периметрін неше түрлі тәсілмен таптық?

2- топ. Тік төртбұрыштың периметрін неше түрлі тәсілмен таптық?

3- топ. Төртбұрыштың перимертін неше түрлі тәсілмен таптық?

Салыстыр. Ұқсастығы неде? Айырмашылығы неде?

6. «БӘЙГЕ» жарысы.

2- тапсырма. Төртбұрыштың периметрін табу.

1- топ. Р = (4 +2)* 2 = 4 * 2 + 2 * 2 = 12

2- топ. Р= (5 + 3 )* 2 = 5* 2 + 3 * 2= 16

3-топ. Р = (6 + 4) * 2 = 6* 2 + 4* 2 = 20

Есіңе сақта!

Қосудың заңдары: а + b = b+ a

a + b + c = ( a + b ) + c= а + (b + c)

Көбейтудің заңдары: a * b = b * a

a * b * c =( a * b) * c = a * ( b * c )

(a + b) * c = a * c + b * c

Cалыстыр. Ұқсастығы неде? Айырмашылығы неде?

7. «Аударыспақ» жарысы.

5- тапсырма. Есеп шығару. Сызба. Ұжымдық жұмыс

Барлығы – 10 км

Салт атты – 2 \ 1

Жаяу - 5\ 1

Велосипедпен -? км

Шешуі: 10 : 2 = 5 км

10: 5 = 2 км

10 - 5 – 2 = 3 км

Жауабы: велосипедпен 3 километр жол жүрді.





8. «ТЕҢГЕ ІЛУ» жарысы

6- тапсырма. Өзіндік жұмыс. Теңдеу шешу.

С * 6 = 540 540 : а = 60 Х : 6 = 90

«Көкпар» жарысы.

7- тапсырма. Шығармашылық жұмыс.

1- топ. ( 8 8 8) 8 = 3

2- топ. 8 8 8 8 = 2

3- топ. 8 8 8 8 = 1

9. Қорытынды: - Нені үйрендік?

Ойын «Кубизм»

1. Шаршының перимертін қандай тәсілмен табамыз?

2. Тік төртбұрыштың периметрін қандай тәсілмен табамыз?

3. Қосудың заңдарын ата?

4. Көбейтудің заңдарын ата?

5. Қазақтың ұлттық ат спортын ата?

6. Көбейтудің үлестірімділік қасиетін не үшін пайдаландық?

10. Үй жұмысы. № 7- тапсырма.

11. Бағалау.



.













Автор
Дата добавления 09.01.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Рабочие программы
Просмотров91
Номер материала ДВ-318298
Получить свидетельство о публикации