Күні:
Сынып: 1
Сауат ашу
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Мен
ұнататын жыл мезгілі. Дыбыс.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме)
|
1.1.8.1
берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту
1.1.9.1
сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты,
дауыссыз,
жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау
1.1.9.2
дыбыстардың мағына ажыратушылық қызметін түсіну
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлығы:Жаңа
білімді меңгереді.
Көбі:Тақырыпты
түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Кейбірі:
Алған
білімді өмірде қолдана алады.
|
Жетістік критерийлері
|
Айтылған
сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Нақты
сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
|
Құндылықтарды дарыту
|
Оқушыларды
бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|
Пәнаралық байланыс
|
Өнер,
ана тілі сабағы
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Аудиожазба
, таныстырылым.
|
Тілдік құзыреттілік
|
Жыл
мезгілері-seasons
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы
жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
Ынтымақтастық
атмосферасын қалыптастыру
5
минут
|
Біз
балдырған баламыз,
Құстай
қанат қағамыз.
Дүниені
аралап,
Оқып
білім аламыз.
Көзді
салып қараңыз,
Былай
қанат қағамыз.
/Б.Бөрiбаев/
–
Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын
сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
|
Шаттық
шебері
|
Сабақтың
ортасы
8
минут
|
№1Суреттердегі
жыл мезгілдерін ата. Сызбаға назар аудар.
|
Таныстырылым,
оқулықпен жұмыс
|
Сергіту
сәті
1
минут
|
Тереңдет
ойыңды,
Тiк
ұста бойыңды.
Құстарға
ұсайық,
Қалықтап
ұшайық.
Шық
алға оң қанат,
Шық
алға сол қанат,
Шаршаған
кездерде
Қонайық
жорғалап.
/Б.Бөрiбаев/
|
Сергіту
сәтіне арналған жинақ
|
Қызықты
тапсырма
8
минут
|
Есіңде
сақта!
Сөз
дыбыстардан тұрады. Оны сызбамен былай белгілеуге болады.
|
Түрлі
тапсырмалар
|
Аяқталуы
16
минут
|
Сен
жылдың қай мезгілін ұнатасың? Өз ойыңмен бөліс.
|
Оқулық,
дәптерлер.
|
Сабақтың
соңы
2
минут
|
Рефлексия
|
Кеменің
суреттері
|
Дифференциация
– оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау
– оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Пәнаралық
байланыс
Денсаулық
және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)
|
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары оқушылар айтылған
сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
|
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап
бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
|
Өнер, ана тілі сабағы
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне
тәрбиелеу.
|
|
|
|
|