Инфоурок Другое КонспектыОткрытый урок по теме "Менің досым"

Открытый урок по теме "Менің досым"

Скачать материал

Сабақтың тақырыбы: Менің  досым

 

Сабақтың мақсаты:

        Оқушылар нені білу керек?  Достар арасындағы қарым-қатынас, адамгершілік, сыйластық  -ұлылық екенін түсініп, жаңа мәлімет алады. Тақырып бойынша диалог құрып сөйлесуге үйренеді.

         Қалай даму керек? Ауызекі сөйлеу әрекеттері мен ойлау қабілеттері дамиды. Лексикалық сөздік қорлары баиды. Тапсырмалар арқылы сауаттылықтарын арттырады. 

         Тәрбиелік мәні:  Сыйласуға, бір-бірімен қатынасқа түсуге бейімделеді    

 

Көрнекілігі: интерактивті тақта, үлестірмелі қағаздар

 

Жұмыс түрлері: Жеке, жұпта, топта

 

Сабақта қолданылатын модульдер: диалог, АҚТ, СТО («Ой қозғау», «Топтастыру», « Венн диаграммасы», «Бес жолды өлең», «Кері байланыс» стратегиялары),  бағалау

 

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

 

Кезеңдері:

Берілетін уақыт   

Барысы:

I Қызығушылықты ояту сатысы-ой қозғау кезеңі.

1.Психологиялық ахуал

 

 

2.Топқа бөлу.

 

 

 

 

 

 

 

3.Өткен тақырыпты еске түсіру.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру.

               

5.Табысқа жету жолдарын анықтау

 

6.Үй жұмысын тексеру

7 мин.

 

 

1 мин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 мин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1мин.

 

 

 

 

 

 

 

 

2 мин.

 

 

 

 

 

 

 

«Жүректен - жүрекке» шеңберін құру                       Шарты:   «Жүректен - жүрекке» шеңберінде әр тілдерде бір-бірімен амандасу.                                             Жүректердің түсіне қарай топқа бөліну

http://img1.liveinternet.ru/images/attach/b/3/17/192/17192718_7299af22bf3f.jpghttp://img1.liveinternet.ru/images/attach/b/3/17/192/17192718_7299af22bf3f.jpg

1.Жасырын сөзді атап, өткен тақырыпты еске түсіру.

2.Сұрақтарға жауап беру арқылы топтастыру

 

 

 

 

 


Қазақстанда қанша ұлт достықта өмір сүреді?                            Сенің досыңның ұлты кім?

Ол қандай тілде сөйлейді?

Досыңның мінезі қандай?

Сенің туған тілің қандай тіл?

Тілдер мерекесі қашан тойланады?

Қандай тілдерде өлеңдер білесіңдер?

Мұғалімнің көмекші сұрақтары арқылы сабақтың тақырыбын атап, мақсат қою

 

Сабақтың тақырыбымен танысып, мақсатқа жету жолдарын іздеу

 

 

 

Сүхбаттасу арқылы табысқа жету критериясын құрып, топ ережесін еске түсіру.

 

Мақал-мәтелдерді топ арасында сайыс түрінде тексеру, бағалау парағына баға қою.

II Мағынаны тану сатысы.

 

1-тапсырма

«Венн диаграммасымен» жұмыс

 

 

 

 

 

 

2-тапсырма

Мәтінмен жұмыс   (2 тапс. 34 бет)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-тапсырма. Тест жұмысы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4-тапсырма. Грамматикалық тапсырмалар

 

25 мин

 

 

 

 

5 мин.

 

 

 

 

 

 

 

 

10 мин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 мии.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 мин.

 

 

 

 

 

 

 1Достыққа лайық және қарама-қарсы шығатын сөздерді «Венн диаграммасы» арқылы анықтау (антоним сөздер).

 

 

 

 

 

Әр топ өз  жұмыстарын ауызша талдап кетеді

 

1 Бірінші топ  сұрақтарға жауап іздеп, «Өрмекші» стратегиясы арқылы топтастыруды жалғастырып, тақырыптың мазмұнын ашады.

Сұрақтары:

Медет  кім?

Немен көзге түседі?

Оның жақсы қасиеттері?

Оның жаман қасиеті?

Жаман қасиетке байланысты қандай сөз бар?

 

 Жұмыс жеке, жұпта, топта талқыланып, ортаға салынады.

2.Екінші топ «Бес жолды өлең» құру арқылы тақырыптың мазмұнын ашады.

Бес жолды өлең құру

Не?                          ___________

Қандай?                 _________       _________

Не істейді?   __________   ____________  ____________

Сөйлем  __________    ___________      ___________  ___________

Синоним                      ____________

 

Жеке жұмыс,

жұпта жұмыс,

топта жұмыс талқыланып, ортаға салынады.

 3.Қорғау кезеңі.

 

Тест жұмысы

Адамға ақыл беретін қандай дос?

А. Адал   Ә. Арам   Б.Жаман

В.Дос ақыл бермейді

2. Қазақстанда мемлекеттік тіл қандай тіл?

А.Ағылшын тілі       Ә.Қазақ тілі

Б.Неміс тілі         В.Жоқ

3. Жүз теңгең болғанша...

А. Жүз сомың болсын   Ә. Жүз досың болсын

Б. Жүз жауың болсын   В. Екі досың болсын

4. Тілдер күні қай күн?

А.22 қыркүйек   Ә. 22 қазан

Б. 20 қыркүйек   В.20 қараша

5. Достың жақсы қасиетін атаңдар:

А. Ашушаң Ә. Өтірікші  Б. Мақтаншақ   В. Сенімді

 

1. Жазбаша жұмыс: фонетикалық талдау, септеу.

2.Ауызша жұмыс:  жіктеу, тәуелдеу.

ІІІ Рефлексия.

 

 

Ой толғаныс.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау

 

 

 

5 мин.

«Кері байланыс» стратегисы арқылы  диалогқа түсу

 

 

Келесі сұрақтар арқылы сабақтың барысын талдау

 

«v	Саған сабақ ұнады ма?
v	Саған қызықты болды ма?
v	Жаңа ақпарат ала алдың ба?
v	Сабақта белсенділік таныттың ба?
v	Үй тапсырмасын қызығушылықпен орындайсың ба?
v	Өз біліміңді көрсете алдың ба?

 

Көңіл-күй рефлексиясы «Күншуақ»

Сөйлемді аяқта: «Менің көңіл-күйім … ұқсайды:

1.     күнге;

2.     Бұлтты күнге;

      3.  Бұлтқа;

      4. Жаңбырлы бұлтқа;

      5. Найзағайлы бұлтқа;

 

Бағалау парағындағы бағаларды жеке, жұпта, топта талқылап, өзіне және өзгеге баға қою

IV Үйге тапсырма

 

3 мин.

«Менің досым» атты эссе

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Открытый урок по теме "Менің досым""

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Заместитель директора

Получите профессию

Няня

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
