Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Қозғалысқа берілген әртүрлі есептер шығару (кездесу бағыты).

Қозғалысқа берілген әртүрлі есептер шығару (кездесу бағыты).

Курсы профессиональной переподготовки
124 курса

Выдаем дипломы установленного образца

Заочное обучение - на сайте «Инфоурок»
(в дипломе форма обучения не указывается)

Начало обучения: 29 ноября
(набор групп каждую неделю)

Лицензия на образовательную деятельность
(№5201 выдана ООО «Инфоурок» 20.05.2016)


Скидка 50%

от 13 800  6 900 руб. / 300 часов

от 17 800  8 900 руб. / 600 часов

Выберите квалификацию, которая должна быть указана в Вашем дипломе:
... и ещё 87 других квалификаций, которые Вы можете получить

Получите наградные документы сразу с 38 конкурсов за один орг.взнос: Подробнее ->>

библиотека
материалов

Математика 4-сынып

Сабақтың тақырыбы: Қозғалысқа берілген әртүрлі есептер шығару (кездесу бағыты).

Сабақтың мақсаты:

Білімділік:«Жақындау жылдамдығы» деген түсінікті қалыптастыру.

Дамытушылық: Есептеу және есеп шығара алу дағдыларын жетілдіру.

Тәрбиелік: Ұқыптылыққа, жинақылыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: тірек сызба.

Сабақтың барысы.

І. Ұйымдастыру

ІІ. Өткенді қайталау.

III.Тірек білім, білік, дағдыларын белсендіру.

Жаңа сабаққа дайындық ретінде жылдамдықты, уақытты, қашықтықты анықтауға берілген тапсырмаларды беру.қозғалып келе жатқан бір дененің жүріп өтетін қашықтығын табуға берілген есептерді, содан аң басқа осыған ұқсас дененің жүріп өткен қашықтығын табуға берілген есептерді шығарту. Кесте толтырту.

Қозғалыс уақыты

1 сағ

2 сағ

3 сағ

4 сағ

Қашықтық






IV. Жаңа материалмен таныстыру.

-Енді осы жаяу жүргіншілер (велосипедшілер, автомобиль) бір-біріне қарама-қарсы қозғалды дейік. Олардың арасындағы бастапқы қашықтық 400 км.

А) Әр сағат сайын машиналардың арасындағы қашықтық қанша уақытқа қысқарады?

Ә) Кесте толтыру.


Қозғалыс уақыты





Машиналар арасындағы қашықтық






Бір-біріне қарама-қарсы бағытта қозғалу кезінде жақындау жылдамдығы жылдамдықтардың қосындысына тең.

60+40=100 км/сағ – автокөліктердің жақындау жылдамдығы

Автокөліктер неше сағаттан кейін кездесетінін білу үшін, бастапқы арақашықтықты жақындау жылдамдығына бөлу керек.

400:100=4 сағ

V.Алғашқы бекіту.

2 а) есеп талданады. Балалар дәптерлеріне сызбаны сызып көрсетеді. Содан соң екі тәсілмен шығару жүзеге асырылады. Олардың ішінен тиімді тәсіл таңдалады.

1-тәсіл: 2-тәсіл

1)14∙2= 28 км 1) 14+12=26 км/сағ

2) 12∙2=24 км 2) 26∙2=52 км

3)28+24=52 км

2 ә) есепті өз беттерінше орындайды.

3 есепті шығару кезінде бұл есептердің бір-біріне кері есептер болып табылатындығы туралы қорытынды жасау керек, өйткені мәліметтер бірдей, сұрағы өзгерді.

VI.Өткен материалмен жұмыс.

Бұрынғы өтілгендерді қайталауға №4-8 тапсырмалар арналады.

8 тапсырма. Теңдеу құрастыру.

А) 150 саны 50 санынан қанша есе артық болса, 70-тен сонша есе артық санды тап: х:70 = 150:50

Ә)80 саны 10 санынан қанша артық болса, 73-тен сонша кем санды тап.

73-х = 80-10

VII.Қорытынды.

Бүгінгі сабақта қандай есептер шығардық?

VIII.Бағалау

IX.Үйге тапсырма:№7 ,100- бет, ереже.







Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 29 ноября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru

