Ознайомлення з навколишнім світом і художнє конструювання Тема. Презентація «Розмаїття рослин». Шкідливі і корисні рослини. Рвана аплікація «На галявині».
636316
столько раз учителя, ученики и родители
посетили официальный сайт проекта «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
Добавить материал и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок Начальные классы КонспектыОзнайомлення з навколишнім світом і художнє конструювання Тема. Презентація «Розмаїття рослин». Шкідливі і корисні рослини. Рвана аплікація «На галявині».

Ознайомлення з навколишнім світом і художнє конструювання Тема. Презентація «Розмаїття рослин». Шкідливі і корисні рослини. Рвана аплікація «На галявині».

библиотека
материалов

hello_html_m12e4cc6d.gif







C:\Users\User\Downloads\15364237.png



Ознайомлення з навколишнім світом і художнє конструювання

Тема. Презентація «Розмаїття рослин». Шкідливі і корисні рослини.
Рвана аплікація «На галявині».

Мета.Розвивати уявлення про різноманітність рослин; формувати вміння розпізнавати рослини найближчого оточення за кольором кори, розміщенням гілок, формою, розміром листків, спостерігати за рослинами.Групувати рослини за вказаною ознакою; розкривати значення рослин для людини; розвивати спостережливість, увагу.Виховувати бажання доглядати за рослинами та оберігати їх.Навчати учнів з'єднувати відірвані частини паперу за допомогою, склеювання.Вчити дотримуватися послідовності дій під час виготовлення аплікації з рваних частин паперу.Розвивати дрібну моторику рук, охайність, самостійність.Виховувати любов до природи, до праці.
Обладнання: малюнки різних рослин, кліше (для технології «Метод "Прес"»), набірне полотно "Дерева", "Кущі", "Трав'янисті рослини".

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку

ІІ.Актуалізація та мотивація навчальної діяльності учнів
В чарівну країну 
Вирушимо разом. 
Перешкоди всі пройдем. 
Хто не хоче працювати, 
Із собою не візьмем.

- Які є рослини?
- Де ростуть рослини?
- Чому рослини належать до живої природи? 
- Як відрізнити одну рослину від іншої? 
- Як доглядати за рослинами? Чому їх так багато? 
- Чи можуть рослини зникнути?
1. Дидактична гра "Впізнай рослину"
- А зараз пограємо в гру. Я читатиму загадки. Вам треба відгадати їх і назвати. 
Загадки
Стоїть дівка серед поля, 
В чорні цятки біла льоля. 
Довгі коси розпустила
їх заплести їй не сила. 

C:\Users\User\Downloads\photo_big_43409.jpg (Береза)


За хатиною в садочку
у зеленому віночку,
У червоному намисті
Дівчинонька чепуриться.
І збігаються всі діти,
Щоб на неї поглядіти.
За намисто кожен – смик,
Та й укине на язик.

C:\Users\User\Downloads\0_193d4_db52c178_XL.jpg
(Калина)

Стебельце — шорстка драбинка, 
У серединці - чорна вуглинка, 
Пелюстки блискучі, як лак,
Це квітує червоний ... .

C:\Users\User\Downloads\9104.jpg
(Мак)
Били мене, рвали,
На шматки порвали,
У воді мочили,
По траві валяли, 
Одну половину з кашею поїли, 
Другу половину на плечі наділи.

 C:\Users\User\Downloads\62897045.jpeg(Льон)

–       Сьогодні на уроці ми ознайомимося з технікою виготовлення аплікації з рваних частин-паперу.

–       Осінь — чудова пора. Листя золоте, червоне, зелене, жовтогаряче. Сьогодні ми спробуємо відтворити цю красу на картоні — зробимо аплікацію з рваних частин паперу.

 На дошці — ілюстрації із зображенням осінньої природи.

C:\Users\User\Downloads\32221.jpg

–       Ми сьогодні вирушимо на екскурсію до галявини. Пропоную до неї підготуватися.

–       Поміркуйте, що оточує нас за містом. (Природа) Це трава, квіти, дерева, озеро, річка і багато іншого. Людина і природа – єдине ціле. Умовно природу можна розділити на земний, водний і повітряний простір.

–       Природа багата і різноманітна. Вона щедро ділиться з людиною своїми дарами. Людина отримує від природи різні рослини, рибу, птахів, звірів, сировину для виготовлення матеріалів, з яких вона виготовляє різні предмети.

2.    Демонстрація зразка

0_1242e_6b79978a_XL.jpg 7247d4e41f60aa9811538cd7a214b1a8.jpg

37349-f21da-81782537-m750x740-u0ff20.jpg aec6d3d160654a525bebf9832c252f4b.jpg

detsad-168048-1401473043.jpg

3.    Вступний інструктаж :

–       Такі аплікації виходять, якщо папір не різати, а обривати. У цьому випадку краї виходять більш «живими», ворсистими.

–       Під час обривання за заздалегідь намальованим контуром пальці рук повинні розташовуватися впритул до контуру з двох боків.

–       Обривання робиться невеликими відрізками. Якщо рвати папір по волокну, край буде більш гладкий, якщо впоперек — більш «стихійний», з білим ореолом, що непогано, якщо ви робите море — на хвилі відразу виходить піна.

–       Спочатку поміркуйте, що ви хочете показати на своїй аплікації: дерева в лісі, як відлітають птахи у вирій або, як готуються звірі до зими (білочка та їжачок).

–       Потім доберіть кольоровий папір, нарвіть маленькі шматочки паперу, розташуйте аплікацію за вашим задумом на картоні.

–       А потім охайно склеюйте рвані частини паперу.

–       Наприклад, для берізок переведіть на білий папір малюнок стовбурів беріз та обірвіть за контуром.

–       Обірвіть трикутнички та приклейте їх до стовбура беріз знизу.

–       З чорного паперу обірвіть короткі смужки і приклейте їх вроз¬дріб по стовбуру. Приклейте стовбури па картон.

–       3 чорного паперу обірвіть смужки-гілочки і приклейте до стовбурів на картон.

–       Із зеленого (жовтого, помаранчевого, червоного) паперу виріжте або відірвіть від нього смужку й обірвіть її на квадратики- листочки. Приклейте їх.

4.    Фізкультхвилинка.

Ми - берізки і кленці.

В нас тоненькі стовбурці.

Ми в стрункі стаєм рядки,

Виправляєм гілочки.

Ледь зіп'ялись з корінців,

Дістаємо промінців.

Ми стискаєм їх вогонь

В зелені своїх долонь.

Хилять свіжі вітерці

Вліво-вправо стовбурці.

Ще й верхівки кожен ряд

Нахиля вперед-назад.

5. Практична робота учнів.

—      Які правила необхідно повторити перед початком роботи?

•        Не заважати сусіду працювати;

•        стежити, щоб не розлити клей;

•        роботу викопувати охайно;

•        не забувати користуватися серветкою для рук.

Учні розпочинають роботу. Учитель допомагає дітям порадами.
ІІІ. Підсумок уроку

–       Що нового ви дізналися на цьому уроці?

–       Що навчилися робити?

–       Я дякую вам за старанність на уроці?





Курс профессиональной переподготовки
Учитель начальных классов