Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Информатика / Конспекты / Pait-графикалы0 редакторында ж9мыс 3стеу

Pait-графикалы0 редакторында ж9мыс 3стеу



57 вебинаров для учителей на разные темы
ПЕРЕЙТИ к бесплатному просмотру
(заказ свидетельства о просмотре - только до 11 декабря)


  • Информатика

Поделитесь материалом с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Paint графикалық редеакторында жұмыс істеу.


Сабақтың мақсаты: а) Paint гафикалық редакторынан алған

білімдерін пысықтау;

б) Paint гафикалық редакторынан алған

теориялық білімдерін тереңдетіп, практикалық

дағдысын дамыта түсу;

в) оқушылардың өз бетінше жұмыс істеу

сауаттылығын арттыру;

г) топтасып жұмыс жасай білуге үйрету ;

д) жылдамдыққа, шапшаңдыққа баулу;

е) халықтық педагогика элементтерін

пайдаланып,оқушыларды ұлтжандылыққа

тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі: Плакаттар, кеспе қағаздары, тестік сұрақтар,

схемалар, таблицалар, буклеттер, кроссворд.

Сабақтың түрі: Қайталау пысықтау.


Сабақтың барысы: а) Ұйымдастыру:

Оқушыларды түгелдеп, жаңа сабаққа әзірлеу.

б) Үй жұмысын тексеру.


қ/с

Топтар

Сұрақтар мен тапсырма


Уақыт бағасы


Уақыт бағасы


Уақыт бағасы


Уақыт бағасы

1

а) оқушыларды топқа бөліп отырғызу

б) топпен таныстыру

ә) Үй тапсырмасы









2

Шығармашылық

жүмыс









3

Тест сұрақтары









4

Симметриялы фигураларды салу









5

Кроссворд шешу









6

Қорытындылау










Қайталау сұрақтары жазылған кеспе қағазын тарату.


  1. Paint графикалық редакторын іске қосу жолын айт.

  2. Paint графикалық редакторының терезесімен таныстыр.

  3. Құрал саймандар тақтасында нелер орналасқан,олардың жұмыс істеу принципін айт.



Жаңа сабақ:


1.Paint графикалық редакторының қайталау сабағына құрылған схема

бойынша және сабақ өту құрылымы жасалынған таблица бойынша

жаңа сабақты өту барысымен таныстыру.

  1. Төрт топқа 5 оқушыдан бөлінеді. Әр топ өзінің топ басшысын

тағайындап алып сол басшының айтуымен жұмыстар атқарады.

  1. Әр топтан 1 оқушыдан шығып өз тобының атындағы фигураны

пайдаланып киіз үйдің суретіне қарап, онда кездесетін фигураларға

байланысты тақпақ айтады.


  1. Үшбұрыш тобы Ұшбұрышты саламын,

Төртбұрышты саламын,

Қосып қалып екеуін дап-дайын үй аламын.

  1. Шеңбер тобы Ойлы көзбен қарасаң

Түзу қисық сызықтар

Кездеседі шаңырақта

Доға, эллипс,шеңберлер.

  1. Төртбұрыш тобы Бабаларымыз киіз үйде тұрыпты.

Киіз үйде сән салтанат құрыпты.

Есіктерін, көрпе-төсек, киізін

Төртбұрыш қып әдемілеп қиыпты.

  1. Түзу тобы Кесінділер бір нүктеде,

Екеу ара бұрыш жасап алыпты.

Бір кезде керегенің жүздесіп,

Қараңдаршы түп түзу боп қалыпты.


2. Шығармашылық жұмыс

Әр оқушы өз фантазиясы бойынша сурет салады. (Жыл мезгілдері)

қыс,көктем,жаңа жыл, жаз.

3. Тест сұрақтары

Оқушыларға 10 сұрақтан тест таратылады.

  1. Үзіндіні еңкейту мен созу үшін орындалатын әрекеттер.

А) Белгілеу- Сурет — Бейнелеу- Бұру

Б) Белгілеу-Правка-Бейнелеу-Бұру

Ә) Белгілеу-Сурет-Созу-Қисайту

  1. Пернетақтаның қай батырмасын басып отырып үзіндіні көбейтуге

болады.

а) Сtrl Ә)Shift Б)Enter

  1. Paint редакторын іске қосу

А) Іске қосу-Программалар-Сілтеуіш-Paint

Ә) Іске қосу-Программалар-Paint

Б) Іске қосу-Программалар-Стандартты-Paint



  1. Симметриялы фигураларды салу

Әр оқушы өзінің фантазиясы бойынша көбелек, елка,үй,гүл

симметриялы фигураларды салады.

Мысалы: Гүл салу жұмысы ( уақыт есептелінеді) 5 мин

1. Фигураның жартысын саламыз

2. Оны белгілейміз

3.Көшіріп, көшірмені жанына орналастырамыз.

4. Белгіленген көшірмені аударамыз

5. Жартыларды бір-біріне беттестіріп қосамыз.

6. Суретті бояймыз.

7. Қажет болса өлшемін өзгертеміз

Суретті бұру үшін Рисунок,отразить/ повернуть командасын

орындаймыз.

5Кроссворд шешу кезеңі.

6. Сабақты қорытындылау

1. Оқушылардың әр жұмысқа бөлінген уақыты бар, сол арқылы

жіберген уақыттары есептелініп сабақты жүргізу кестесіне

жазылады.

2. Кестедегі уақыт бөлімінен кімнің қанша уақытты үнемдегендігі

көрінеді және қорытынды бағадан қай топтың қандай бағалар

алғандығы көрінеді. Осы қорытынды негізінен әр топқа әр

түрлі ат беруге болады.

Мысалы: Озған топ: Жарайсыңдар

Уақытты үнемдеген топқа: Үнемшілдер

Суретті жақсы салған топқа: Жайбасарлар













hello_html_m710dc4c1.png



hello_html_528dc198.jpg







57 вебинаров для учителей на разные темы
ПЕРЕЙТИ к бесплатному просмотру
(заказ свидетельства о просмотре - только до 11 декабря)

