Берілген уақыт | Пәні: Информатика | Мерзімі: 10.01.2016 жыл | Сыныбы: 7 |
Сабақтың тақырыбы: | 1.Паскаль программалау тілінде өрнектерді жазу |
Сабақтың реті: | 14-сабақ |
Жалпы сабақтың мақсаты: | Математикалық өрнек жайлы мәлімет алады. Паскаль программалау тілінде арифметикалық өрнектерді жазуды үйренеді. |
Күтілетін оқу нәтижелері:
| Оқушылар математикалық өрнек жайлы мағлұмат алады. - өрнектерді Паскаль программалау тілінде жаза алады; - қате жазылған өрнектерді түзете алады;
|
Түйінді идеялар: | Математикалық өрнектерді пайдалана отырып, Паскаль программалау тілінде программа құруды меңгеруі |
Сабақты ұйымдастыру түрі: | Тренинг-тәжірибе |
Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: | Сәлемдесу, айналмалы бекет, ойлан, бірік, бөліс әдісі, ыстық орындық, анкета |
Жұмыс түрлері: | Ұжымдық, жеке жұмыс, жұптық жұмыс, топтық жұмыс |
Сабақтың дидактикалық қамтамасыз етілуі яғни дереккөздер: | Интерактивті тақта, ғаламтор, слайд, ақ парақшалар, маркерлер, стикерлер, компьютер |
І. Қызығушылығын ояту кезеңі: |
Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті |
2 мин | 1-әрекет. Сыныптағы ынтымақтастық атмосферасын құру. Сергіту жаттығуын жасату. | Сергіту жаттығуы |
3 мин | 2-әрекет. «Геометриялық фигуралар» арқылы топқа бөлу. | Оқушылар топқа бөлініп, жаңа топ құрады |
5 мин | 3-әрекет. «Айналмалы бекет» әдісімен үй тапсырмасын тексеру. | Оқушылар әр топқа берілген сұраққа жауап беріп топтарды айналып шығады, соңында өз тобындағы жазылған жауаптарды түйіндеп, топтан бір адам жауап береді |
1 мин | 4-әрекет. Жауаптар «Бағдаршам» арқылы бағаланады | Топтар бір – бірінің жауабын түрлі-түсті қағаздарды пайдалану арқылы бағалайды |
| ІІ. Мағынаны ажырату кезеңі |
3 мин | 5-әрекет. Топтық жұмыс: Интербелсенді тақтадан жаңа сабаққа байланысты, арифметикалық өрнектерді жазу ережесі бойынша слайд көрсетеді
| Слайдтағы материалдарды талқылау арқылы, жаңа сабақтың мағынасын ажыратады |
3 мин | 6- әрекет. Жеке жұмыс. «Түртіп ал» әдісі бойынша дәптерге мәлімет жаздыру | Интербелсенді тақтада көрсетілген мәліметтерді оқушылар дәптерлеріне жазады. |
10 мин | 7-әрекет. Топтық жұмыс: «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі арқылы топтық жұмыста берілген есептердің қатесін түзету
| Оқушылар топта конверттегі берілген есептің қатесін түзейді және талқылайды
|
| ІІІ. Ой толғаныс кезеңі |
10 мин | 8-әрекет. Жеке жұмыс: «Ой қозғау» әдісі бойынша өз беттерімен өрнек құрады | Оқушылар өз жұмыстарын топта жариялайды, талқылайды |
2 мин | 9-әрекет. Бағалау | Оқушылар бір-бірлерінің жұмыстарын орындарын ауыстыру арқылы бағалайды
|
1 мин | 10-әрекет. Үй тапсырмасы
| Үйге осы тақырыптарда кеңінен ізденіп келу. |
5 мин | 11-әрекет . «Ыстық орындық» әдісі бойынша белсенді оқушыны марапаттау | Оқушылар ең белсенді оқушыны анықтап, «Ыстық орындыққа» отырғызады, оған бүгінгі тақырып бойынша сұрақтар қояды, сыйлық беріледі |
2 мин | 12-әрекет. Жеке жұмыс: «Анкета» әдісі бойынша кері байланыс жасату
| Оқушылар күтілетін нәтижеге ойларын анық жеткізеді, бірін-бірі бағалай алады. Оқушылар анкета толтыру арқылы кері байланыс жасайды.
|
|
|
|