Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Химия / Конспекты / Підсумковий урок з теми «Періодичний закон і періодична система хімічних елементів . Будова атома». Нестандартний урок . Урок - вікторина.
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 26 апреля.

Подать заявку на курс
  • Химия

Підсумковий урок з теми «Періодичний закон і періодична система хімічних елементів . Будова атома». Нестандартний урок . Урок - вікторина.

библиотека
материалов



Хімія.8-клас

Підсумковий урок з теми «Періодичний закон і періодична система хімічних елементів . Будова атома.»

Нестандартний урок . Урок-вікторина.

Мета уроку:узагальнити та систематизувати знання учнів;розвивати логічне мислення школярів;закріплювати вміння учнів працювати в групах»

Хід уроку

І.Організація класу. Клас ділиться на дві команди. команда обирає собі капітана,назву,девіз. На магнітній дошці прикріплено фішки,за допомогою яких буде записуватись кількість набраних балів кожної команди.

Двох сильніших учнів вибирають для виконання функцій суддів ,які будуть допомагати вчителю оцінювати відповіді команд.

ІІ. Хімічна розминка. Вчитель зачитує питання,команда,учень з якої дасть швидше правильну відповідь на запитання,одержує 1 бал.

1.Заякими ознаками класифікують хімічні елементи?

2.Які перші спроби класифікації хімічних елементів вам відомі?

3.Коли і ким було відкрито періодичний закон?

4.Що взяв за основу систематизації хімічних елементів Д.І.Менделєєв?

5.в чому полягає фізичний зміст порядкового номера елемента?

6.Що таке період?

7.Які періоди називають малими,а які - великими?

8.Вкажіть фізичний зміст номера періода?

9.Що таке група елементів?

10.У чому полягає фізичний зміст номера групи?

11.Яку будову мають атоми хімічних елементів?

12.Яка будова атомних ядер?







13.Що таке хімічний елемент?

14.Чому атомні маси хімічних елементів виражаються дробовими числами?

15.Що називають електронегативністю?

16.Як змінюється електронегативність в межах одного періоду?

17.як змінюється електронегативність в межах одної групи?

ІІІ. Окремі завдання для учасників команд(працюють самостійно) 10 хвилин

Команда №1

1.На прикладі елемента ІІІ періоду періодичної системи пояснити залежність властивостей елементів від величини атомних радіусів та електронегативності,

2.Елемент утворює летку сполуку з Гідрогеном ,склад якої ЕН.У вищому оксиді цього елемента масова частка Оксигену складає 82,2%. Визначити елемент.

Команда №2

1.Пояснити причину стрибкоподібних змін властивостей хімічних елементів,що спостерігається при переході від одного періоду до іншого. Відповідь проілюструвати електронними формулами елементів.

2.Визначити хімічний елемент за такими даними: належить до ІІІ групи періодичної системи ,відносна молекулярна маса гідроксиду елемента дорівнює 78.

ІV. Експериментальні завдання для гравців.

Команда №1

Дослідним шляхом довести,що оксид кальцію-основний оксид, а оксид карбону(ІV)-кислотний. Складіть рівняння реакцій.





Команда№2

Дослідним шляхом довести,що металічні властивості Цинку виражені яскравіше, ніж у Купруму. Скласти рівняння проведених реакцій.



V.Тестові завдання для учасників команд.

Команда№1

1.Вкажіть протонні числа хімічних елементів, атоми яких утворюють вищі оксиди ,яким відповідає кислота типу НRO:

а)16 і 34; б)14 і 16; в)6 і 14.

2.Вкажіть формулу вищого оксиду для хімічного елемента з протоннним числом 7:

а)R2O5; б)R2O;в)R2O3;г)RO.

Команда№2

1.Вкажіть загальну формулу сульфату,утвореного хімічним елементом із протонним числом 11:

а)R2SO4;б)R 2SO3;в)R2(SO4)3

2.Атомне ядро якого елемента містить 35 протонів і 45 нейтронів?

а)Брому;б)Родію;в)Меркурію.

VI.Підведення підсумків.(Визначення переможців)










