Пәні: Математика
|
Күні:27.11.2015
|
Сыныбы: 3 «Ә»
|
Сабақтың тақырыбы
|
Қайталау.
|
Сілтеме
|
3- сыныбына арналған оқулық .
|
Мақсаты
|
А) Оқушыларды шаршы мен тік төртбұрыштың периметрі мен ауданын
табуға үйрету. Ә)Оқушылардың фигуралардың ауданы туралы
түсінігін дамыту. Б) Оқушыларды уақытты анықтауға
, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
|
Күтілетін
нәтижелер
|
Топтық жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар шаршы
мен тік төртбұрыштың ауданы мен периметрін таба алады, аудан туралы
түсінігі артады, уақыт өлшем бірліктерін ажыратады. Есеп құрастыруға үйренеді.
|
Сабақтың түрі
|
Аралас сабақ
|
Пәнаралық байланыс
|
Ана тілі
|
7 модуль
|
СТО, оқудың жаңа тәсілдері, оқуды бағалау.
|
Қолданылатын әдістер
|
Сын тұрғысынан ойлау стратегияларын қолданамын: ой қозғау
стратегиясы. Миға шабуыл және ой қозғау.Семантикалық карта.
|
Керекті жабдықтар
|
Оқулық, интербелсенді тақта, кеспеқағаздар, стикер, маркер т.б.
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңдері
|
Уақыт
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
Кіріспе
|
3 мин
|
Ұйымдастыру
Топқа бөлу.
І топ: «Тәулік»
ІІ топ: «Сағат»
ІІІ топ: «Минут»
|
Оқушылар тәулік, сағат, минут сөздерін айту бойынша
топтасып, өз үстелдерінің басына жиналады.
|
Негізгі бөлім
|
3 мин
10 мин
|
2.Үй тапсырмасын тексеру.
Оқушылардың өткен білімдерін тексеру үшін №7 есепті 3 оқушыға
оқытамын. Топ болып тексереді.
І
топ: а) Дәптеріңе кез келген тік төртбұрыш сызды да, оның ауданын әр түрлі
тәсілмен тап.Сол тәсілдерді салыстыр.S=4*2=8 (см2) S=2*4=8 (см2) ІІ топ
:Ә) Дәптеріңе кез келген шаршы сызды да, оның ауданын әр түрлі тәсілмен
тап.Сол тәсілдерді салыстыр. S=2*2=4 (см2) палеткамен табу.
ІІІ
топ: Б)Ұзындығы 5 см, ал ені 4 см тік төртбұрыштың периметрін және
ауданын тап. Сол тәсілдерді салыстыр.
S=4*5=20
(см2) Р=(4+5)*2=18 (см)
Өзара
салыстырады.
|
2.Ауызша есептеу болғандықтан ойын ретінде («сағат құрастыру»
ойыны)
200*2=100
24:3=8 25:5=5 720:9=80
200*4=800
24:4=6 35:7=5 320:8=40
200*5=1000
24:6=4 36:6=6 560:7=80
Ә) Топ болып орындайды.
І топ: ІІ топ
32:8*6:3+6*8-17=39
5*8-4*7+13-12=13
30:5*3:2:3=3
21:3-28:7+8*3+4*5=47
ІІІ
топ
35:5*2+16:8*4=22
7*6+40:5:2*7-19=51
1. Топ болып
орындайды.
І топ: ІІ топ
1сағ
38с=.98с 1сағ27мин=87мин
1тәул.18сағ=42сағ
1сағ 35мин=95мин
ІІІ
топ
2тәул.12сағ=36сағ
1мин
23с=.83с
|
Сергіту сәті
|
2 мин
|
Бейнероликпен орындалады.
|
Оқушыларға жалығып кетпес үшін сергіту сәтін жасайды.
|
|
8 мин
7 мин
|
4Суреттерге қарап есептер құрастырады.
10*2+80
80-10*2 80*4+80
80*4
80*3 80-10
Дәптердің бағасы 10тг
Қалам 80 тг
Қарындаш 8тг
5. Ойын ретінде өтеді.
«Жолаушыларға көмек»
1 1 1
28-дің
7 24-тің 6 200-дің 2
1
30-дың 3
1 1 1
32-нің
4 45-тің 5 3 сағ=...мин
1
2 м=...см
1
1
2
сағ=...мин 2 дм=...см
|
6.Теңдеуді шешеді.
І топ ІІ топ
С*7=630 630:а = 70
С =630:7 а=630:70
С=90 а=9
90*7=630 630:9 =70
ІІІ топ:
Х:7=90
Х=90*7
х=630
630:7=90
Логикалық есеп:
Әкесі 30 жаста, баласы 10 жаста болады.
Әр топ
семантикалық карта толтырады.
|
Қорытынды Рефлексия
|
5 мин
|
«Білім ордасы» арқылы кері байланыс: Терезелерге жазу
арқылы білдіреді.
|
1.Өз ойларын жазып, плакатқа іледі.
|
Үйге тапсырма
|
1мин
|
№7
|
Оқушылар күнделіктеріне жазып алады.
|
Бағалау
|
2 мин
|
Мұғалім қорытынды бағаны өзі қояды.
|
Оқушылар өзін- өзі бағалайды.
|
|
|
|
|
|
|
|