Лермонтов атындағы
№17 жалпы орта мектеп
Қысқа мерзімді
сабақ жоспары
Пән мұғалімі: Мұса
Қарлығаш Сайлауқызы.
Күні : 19.12.2015.
ж.
Пән: еңбекке баулу
Сынып: 4 а
Сабақ тақырыбы: «Бәйтерек»
ашықхатын жасау.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды
Астана қаласындағы Бәйтерекпен таныстыру.
Оқу нәтижесі:
Оқушылар Бәйтерекпен танысады, бейнелейді, өз ойларымен эссе жазады.
Оқыту әдістері:
« Басбармақ», «Лездеме», «Смайлик»
Сабақ барысы:
Уақыты
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Қажетті ресурстар, қолданылатын құралдар
|
Кіріспе
10 мин
Қызығушылықты ояту.
|
Ұйымдастыру
кезеңі. Оқушылардың сабаққа әзірліктерін тексеру.
Үй
тапсырмасын пысықтау.
Оқушыларға
сұрақ қойылады.
Балалар,
мультфильмді қалай жасайтынын білесіңдер ме?
«Астана »
туралы бейнеклип көрсетеді
-
Сабақ
тақырыбы мен мақсатын хабарлайды
|
Оқушылар фигуралармен
топқа бөлінеді.
Балалар сұраққа
жауап береді. Бейнеклип не туралы екенін айтады
|
слайдтар,
интер белсенді
тақта.
Бейнеклип
|
Таныстырылым 3 мин
|
«Бәйтерек»
туралы слайд көрсетеді.
|
«Бәйтерек» тақырыбын тыңдап, түсініп
алады.
|
Слайд
|
Негізгі бөлім
20 мин
Мағынаны тану.
|
Оқушыларға
«Аппликация Бәйтерек» мәтінін танысуды ұсынады.
-
Астана
қаласында орналасқан «Бәйтерек» 2002 ж 30 тамызда ашылды. Оның биіктігі 105
метр, оның төбесіне шығу үшін 2 лифт орнатылған. «Бәйтерек» бейбіт өмір мен
келісімге ұмтылған барлық қазақстандықтардың ғұмырлық мұратын білдіреді.
Бүгінгі сабақта «Бәйтерек» атты тақырыптық аппликацияны жасап көрейік.
«Лездеме»
әдісімен сұрақтарға жауап алады.
«Өзара
жазу» әдісі
Топтарға
тапсырма береді.
|
«Бәйтерек
ашықхатын жасау» мәтінімен танысады.
«Өзара
жазу әдісі»
«Лездеме»
әдісімен сұрақтарға жауап береді.
Тапсырмаларды
орындайды, қорғайды. Бірін-бірі «Басбармақ» әдісімен бағалайды.
1-топ. Шаршы:
Бәйтерек пен шыршаны суретте көрсетілген үлгі бойынша жасайды.
2. Төртбұрыш:
«Бәйтерек» тақырыбында эссе жазады және маркермен бейнелейді
3-топ. Үшбұрыш:
Тақтада жұмыс жасайды
«Бәйтерек»
тақырыбында эссе жазады және маркермен бейнелейді.
|
Слайд
Оқулық.
Постер, маркер.
|
Сергіту сәті
2 мин
|
«Мен
қазақпын»» бейнеклипін қосады
|
Билеп,
сергіп алады.
|
Бейнеклип
|
Қорытынды
10 мин
Ойтолғаныс.
|
Сабақты
қорытындылай келе, «Смайлик» арқылы өзін-өзі бағалауды және кері байланыс
жасауды ұсынады. Шығармашылық жұмыстарды, оқушылардың жауаптарын талдау
кезінде әр топтың жұмысында кім белсенділік көрсеткенін сұрайды.
Үйге
тапсырмаға «Бәйтерек тақырыбына шығарма жазып келу» береді.
|
Әрбір оқушы
«Смайлик» арқылы өзін-өзі бағалайды және кері байланыс жасайды.
Үй
тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады.
Кері
байланыс жазады.
|
Смайлик
Күнделік
|
Сабақтан кейінгі кері байланыс
|
|
|
|
Лермонтов атындағы
№17 жалпы орта мектеп
Қысқа мерзімді
сабақ жоспары
Пән мұғалімі:
Мұса Қарлығаш Сайлауқызы.
Күні :
13-14.11.15.
Пән: бейнелеу
Сынып: 3а,ә
Сабақ тақырыбы: «Дастархан»
Сабақтың мақсаты:
Оқушыларды дастарханмен таныстыру.
Оқу нәтижесі:
Оқушылар дастарханмен танысады, бейнелейді, өз ойларымен эссе жазады.
Оқыту әдістері:
«Жигсо» ,« Басбармақ», «Бағдаршам»
Сабақ барысы:
Уақыты
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Қажетті ресурстар, қолданылатын құралдар
|
Кіріспе
10 мин
Қызығушылықты ояту.
|
Ұйымдастыру
кезеңі. Оқушылардың сабаққа әзірліктерін тексеру.
Үй
тапсырмасын пысықтау.
Оқушыларға
сұрақ қойылады.
Балалар,
мультфильмді қалай жасайтынын білесіңдер ме?
«дастархан»
туралы мультфильм көрсетеді
-
Сабақ
тақырыбы мен мақсатын хабарлайды
|
Оқушылар
түстермен топқа бөлінеді.
Сұрақтар қойып,
«Екі жұлдыз,бір тілек» әдісімен бағалайды.
Балалар сұраққа
жауап береді. Мультфильм не туралы екенін айтады
|
слайдтар,
интербелсенді
тақта.
Мультфильм
|
Таныстырылым 3 мин
|
Электронды
оқулық арқылы «дастархан» тақырыбында түсіндіреді.
|
«Су асты әлемі» тақырыбын тыңдап,
түсініп алады.
|
Электронды оқулық
|
Негізгі бөлім
20 мин
Мағынаны тану.
|
Оқушыларға
«Жигсо» әдісімен «дастархан» мәтінін танысуды ұсынады. 4 топқа мәтінді бөліп,
ұсынады.
-
Дастархан
сондай тамаша және өзгеше! Біз бүгін қызықты жұмыс түрін атқарамыз. Яғни,
су асты әлемінің ғажайыптарын бедерлі кескіндеу тәсілімен орындаймыз.
Топтарға тапсырма бөліп береді.
|
Оқушылар
1,2,3,4 –ке дейін санап, 4 топқа бөлініп, «Жигсо» әдісімен «Су астындағы
тамаша әлем» мәтінімен танысады, топта талқылайды, сосын өз топтарына қайта
келіп, топтағыларға оқып келгенін түсіндіреді.
Тапсырмаларды
орындайды, қорғайды. Бірін-бірі «Басбармақ» әдісімен бағалайды.
1-топ.
Сары түс тобы: Ермексазбен жұмыс жасаймыз
2-топ.
Қызыл түс тобы: Қатырқағазбен жұмыс жасайды
3-топ.
Жасыл түс тобы: Бояу краскамен жұмыс жасайды
4-топ.
Көгілдір түс тобы «Дастархан» тақырыбында эссе жазады және маркермен
бейнелейді.
|
Оқулық.
4 бөлікке
бөлініп жазылған мәтін.
Постер, маркер.
|
Сергіту сәті
2 мин
|
«Ойна да
күл» бейнеклипін қосады
|
Билеп,
сергіп алады.
|
Бейнеклип
|
Қорытынды
10 мин
Ойтолғаныс.
|
Сабақты
қорытындылай келе, «Білемін, Білдім, Білгім келеді» кестесін толтырады.
Шығармашылық жұмыстарды, оқушылардың жауаптарын талдау кезінде әр топтың
жұмысында кім белсенділік көрсеткенін сұрайды.
Үйге
тапсырмаға «Дастархан» береді.
|
Әрбір
топ «БББ кестені» толтырады.
Үй
тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады.
Кері
байланыс жазады.
|
БББ кестесі
Күнделік
Стикер
|
Сабақтан кейінгі кері байланыс
|
|
|
|
Д.О.Ж.Ж.О
НасановаЖ.А.
Лермонтов атындағы
№17 жалпы орта мектеп
Қысқа мерзімді сабақ
жоспары
Пән мұғалімі:
Мұса Қарлығаш Сайлауқызы.
Күні : 16.02.2015.
ж.
Пән: бейнелеу
Сынып: 3
Сабақ тақырыбы: «Су
астындағы тамаша әлем»
Сабақтың мақсаты:
Оқушыларды су астындағы тамаша әлеммен таныстыру.
Оқу нәтижесі:
Оқушылар су астындағы тамаша әлеммен танысады, бейнелейді, өз ойларымен эссе
жазады.
Оқыту әдістері:
«Жигсо» ,« Басбармақ», «Бағдаршам»
Сабақ барысы:
Уақыты
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Қажетті ресурстар, қолданылатын құралдар
|
Кіріспе
10 мин
Қызығушылықты ояту.
|
Ұйымдастыру
кезеңі. Оқушылардың сабаққа әзірліктерін тексеру.
Үй
тапсырмасын пысықтау.
Оқушыларға
сұрақ қойылады.
Балалар,
мультфильмді қалай жасайтынын білесіңдер ме?
«Балықтар»
туралы мультфильм көрсетеді
-
Сабақ
тақырыбы мен мақсатын хабарлайды
|
Оқушылар
түстермен топқа бөлінеді.
Сұрақтар қойып,
«Екі жұлдыз,бір тілек» әдісімен бағалайды.
Балалар сұраққа
жауап береді. Мультфильм не туралы екенін айтады
|
слайдтар,
интербелсенді
тақта.
Мультфильм
|
Таныстырылым 3 мин
|
Электронды
оқулық арқылы «Су асты әлемі» тақырыбында түсіндіреді.
|
«Су асты әлемі» тақырыбын тыңдап,
түсініп алады.
|
Электронды оқулық
|
Негізгі бөлім
20 мин
Мағынаны тану.
|
Оқушыларға
«Жигсо» әдісімен «Су астындағы тамаша әлем» мәтінін танысуды ұсынады. 4 топқа
мәтінді бөліп, ұсынады.
-
Су
асты әлемі сондай тамаша және өзгеше! Біз бүгін қызықты жұмыс түрін
атқарамыз. Яғни, су асты әлемінің ғажайыптарын бедерлі кескіндеу тәсілімен
орындаймыз.
Топтарға тапсырма бөліп береді.
|
Оқушылар
1,2,3,4 –ке дейін санап, 4 топқа бөлініп, «Жигсо» әдісімен «Су астындағы
тамаша әлем» мәтінімен танысады, топта талқылайды, сосын өз топтарына қайта
келіп, топтағыларға оқып келгенін түсіндіреді.
Тапсырмаларды
орындайды, қорғайды. Бірін-бірі «Басбармақ» әдісімен бағалайды.
1-топ.
Сары түс тобы: Ермексазбен жұмыс жасаймыз
2-топ.
Қызыл түс тобы: Қатырқағазбен жұмыс жасайды
3-топ.
Жасыл түс тобы: Бояу краскамен жұмыс жасайды
4-топ.
Көгілдір түс тобы «Су астындағы тамаша әлем» тақырыбында эссе жазады және
маркермен бейнелейді.
|
Оқулық.
4 бөлікке
бөлініп жазылған мәтін.
Постер, маркер.
|
Сергіту сәті
2 мин
|
«Ойна да
күл» бейнеклипін қосады
|
Билеп,
сергіп алады.
|
Бейнеклип
|
Қорытынды
10 мин
Ойтолғаныс.
|
Сабақты қорытындылай
келе, «Білемін, Білдім, Білгім келеді» кестесін толтырады. Шығармашылық
жұмыстарды, оқушылардың жауаптарын талдау кезінде әр топтың жұмысында кім
белсенділік көрсеткенін сұрайды.
Үйге
тапсырмаға «Теңіз,мұхиттарда қандай жәндіктер мекендейтінін анықтап келуді»
береді.
|
Әрбір
топ «БББ кестені» толтырады.
Үй
тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады.
Кері
байланыс жазады.
|
БББ кестесі
Күнделік
Стикер
|
Сабақтан кейінгі кері байланыс
|
|
|
|