Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Другое / Другие методич. материалы / План відкритого уроку виробничого навчання на тему: "Обробка верхнього зрізу спідниці пришивним поясом, обшивкою."
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 26 апреля.

Подать заявку на курс
  • Другое

План відкритого уроку виробничого навчання на тему: "Обробка верхнього зрізу спідниці пришивним поясом, обшивкою."

библиотека
материалов


Методична розробка

відкритого уроку з виробничого навчання


Методична мета уроку: Розвиток професійних умінь та навичок учнів шляхом якісного виконання робіт найраціональнішими передовими прийомами.



Тема програми: Розробка конструкцій та виготовлення поясних швейних виробів (спідниць, штанів жіночих і чоловічих різних моделей на різні типи фігур).

Тема уроку: Обробка верхнього зрізу спідниці (пришивним поясом, обшивкою).

Мета уроку:

Навчити учнів технологічній послідовності виконання трудових прийомів обробки верхнього зрізу спідниці. Поглибити та удосконалити уміння та навики, отримані на попередніх уроках виробничого навчання при виконанні ручних, машинних та прасувальних робіт.

Розвивати професійні навики учнів і навчити їх:

  • планувати послідовність виконання операцій з метою ефективного використання робочого часу та підвищення продуктивності праці;

  • формувати навички самоконтролю і взаємоконтролю;

  • вмінню запобігати дефектів при виконанні операцій.

Виховувати свідому дисципліну, почуття відповідальності за результати власної та колективної роботи, бережливе відношення до обладнання і майна майстерні, економне використання електроенергії.


Комплексно-методичне забезпечення уроку:

Стенд «Послідовність обробки верхнього зрізу спідниці: пришивним поясом, обшивкою», інструкційно-технологічні карти на тему: «Обробка верхнього зрізу спідниці: пришивним поясом з окантованим внутрішнім зрізом; обшивкою», картки-контролю, картки-завдання, критерії оцінювання знань учнів, використання комп’ютерно-інформаційних технологій, відео-інформаційний матеріал : «Сто років за сто секунд».


Матеріально-технічне забезпечення уроку:

універсальні швейні машини, спеціальні машини для обметування зрізів, парові праски,інструменти та пристрої особистого користування, компۥютерне забезпечення.


Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь та навичок.


Методи та прийоми навчання: словесний, наочний , практичний, бесіда.



Хід уроку:

  1. Організаційна частина – 2хв

Відповідальна за майстерню інформує про готовність учнів та майстерні до уроку виробничого навчання.


  1. Вступний інструктаж - 50хв

Мотивація уроку.

2.1. Вступне слово майстра.

    1. Перегляд короткометражного відео(100 років за 100 секунд).

    2. Аналіз попередніх уроків виробничого навчання – «Сходинками спеціаліста».


hello_html_2c5dd78f.jpg
















2.2. Повідомлення теми і мети уроку.

2.3. Актуалізація опорних знань:

    • Назвати різновиди обробок верхнього зрізу спідниці?

    • Які потрібні деталі для обробки верхнього зрізу спідниці?

    • Які види прокладочних матеріалів ви знаєте?

    • Що необхідно зробити перед тим, як приступити до обробки верхнього зрізу спідниці?

2.4. Узагальнення та доповнення відповідей учнів.

hello_html_3405a4a7.jpg












2.5. Пояснення нового матеріалу з практичним показом трудових прийомів –

30хв. – I етап.

  • Інформація про різновиди обробки верхнього зрізу спідниці;

  • Показ необхідних деталей (пояс, обшивка, прокладка, обкантувальна смужка);

  • Продублювати пояс, обшивку;

  • Зшити бічні сторони обшивки;

  • Розпрасувати припуски;

  • Запрасувати пояс;

  • Обробити нижній зріз обшивки косою бейкою;

  • Приметати( пришпилити) пояс, обшивку;

  • Пришити пояс, обшивку – ширина шва 1см;

  • Перевірити якість виконаної операції, видалити строчку тимчасового призначення;

  • Заметати шов пришивання пояса.

Правила з ОП повторюються з учнями поетапно при виконанні ручних, машинних, та прасувальних робіт.

Звернути увагу учнів на можливе виникнення дефектів при виконанні даних операцій.


hello_html_175119f3.jpghello_html_3d4c9322.jpg



2.6. Узагальнення та систематизація набутих знань.

Усне фронтальне опитування:

  • Які методи обробки верхнього зрізу спідниці ви знаєте?

  • Які прокладочні матеріали застосовуються для дублювання пояса, обшивки?

  • З якого боку дублюють пояс, обшивку?

  • Як виконати ВТО пояса?

  • З боку якої деталі приметують і пришивають пояс, обшивку?

  • Яка ширина шва пришивання пояса?

Звернути увагу на вміння та важливість використання дидактичного матеріалу та відео-слайдів.

Оголосити норму часу на виконання завдання – 3год.

  1. Поточний інструктаж.


3.1. Самостійна робота учнів – 3год.

Цільові обходи робочих місць:

  • Перевірити правильність виконання трудових прийомів.

  • Здійснювати контроль за організацією робочих місць, та дотримання правил з безпеки праці.

  • Звернути увагу на вміння користуватись дидактичним матеріалом та відео-слайдами.


При необхідності провести індивідуальний чи груповий інструктаж.


3.2. Пояснення нового матеріалу з практичним показом трудових прийомів

- 20хв. II етап.

  • Обробити кінці пояса.

  • Настрочити припуск шва на обшивку.

  • Приметати внутрішній зріз пояса.

  • Виметати верхній край спідниці, з боку обшивки.

  • Припрасувати пояс, верхній край спідниці.

  • Прокласти оздоблювальну строчку згідно моделі.

  • Видалити строчки тимчасового призначення.

  • Виконати ВТО.

  • Перевірити якість виконаної роботи.





hello_html_m521b9030.jpg

hello_html_218830f7.jpg






3.3. Узагальнення та систематизація набутих знань.

Усне фронтальне опитування:

  • На що необхідно звернути увагу при обробці кінців пояса?

  • Які дефекти можуть виникнути при обробці кінців пояса? Яким чином можна їх запобігти?

  • ТУ на прокладання оздоблювальної строчки?

  • Як виконати ВТО?

Оголосити норму часу на виконання завдання – 2год.


3hello_html_3a7e099d.jpg.4. Поточний інструктаж.

hello_html_abbd62d.jpghello_html_542d7746.jpg

3.5. Самостійна робота учнів.


Цільові обходи робочих місць:

- перевірити правильність виконання трудових прийомів;

- здійснювати контроль за дотриманням ТУ на виконання, та правил з ОП;

- звернути увагу на організацію робочих місць.


При необхідності провести індивідуальний чи груповий інструктаж. Перевірити та оцінити роботи учнів разом з бригадирами.


IV. Заключний інструктаж – 8хв.

    1. Підведення підсумків роботи на уроці.

4.2. Характеристика кожного учня. Зупинитись на допущених помилках.

4.3. Повідомити оцінки.

4.4. Домашнє завдання: підготувати кросворд на тему: “Виготовлення спідниці ”.



hello_html_m719fadeb.jpg













hello_html_m3f1e35e2.jpg














Майстер в/н Ю.С.Лужна

Автор
Дата добавления 27.04.2016
Раздел Другое
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров342
Номер материала ДБ-057005
Получить свидетельство о публикации

"Инфоурок" приглашает всех педагогов и детей к участию в самой массовой интернет-олимпиаде «Весна 2017» с рекордно низкой оплатой за одного ученика - всего 45 рублей

В олимпиадах "Инфоурок" лучшие условия для учителей и учеников:

1. невероятно низкий размер орг.взноса — всего 58 рублей, из которых 13 рублей остаётся учителю на компенсацию расходов;
2. подходящие по сложности для большинства учеников задания;
3. призовой фонд 1.000.000 рублей для самых активных учителей;
4. официальные наградные документы для учителей бесплатно(от организатора - ООО "Инфоурок" - имеющего образовательную лицензию и свидетельство СМИ) - при участии от 10 учеников
5. бесплатный доступ ко всем видеоурокам проекта "Инфоурок";
6. легко подать заявку, не нужно отправлять ответы в бумажном виде;
7. родителям всех учеников - благодарственные письма от «Инфоурок».
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://infourok.ru/konkurs


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ


Идёт приём заявок на международный конкурс по математике "Весенний марафон" для учеников 1-11 классов и дошкольников

Уникальность конкурса в преимуществах для учителей и учеников:

1. Задания подходят для учеников с любым уровнем знаний;
2. Бесплатные наградные документы для учителей;
3. Невероятно низкий орг.взнос - всего 38 рублей;
4. Публикация рейтинга классов по итогам конкурса;
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://urokimatematiki.ru
