Күні: 9.09-15.09
|
5 сынып
|
2 сабақ
|
Сабақ тақырыбы:
|
Ақпарат мазмұны, түрлері,
қасиеттері
|
Сабақтың мақсаты:
|
Ақпарат ұғымын түсіне отырып оның
түрлері мен қасиеттерін ажыра білу
|
Күтілетін нәтиже:
|
-
Ақпарат үғымын біледі;
-
Ақпараттың түрлерін жіктей алады;
-
Ақпарат қасиеттеріне мысал келтіре алады;
|
Негізгі дереккөздер:
|
Оқулық «Информатика» 5 сынып, интернет көздері,
стикер, интерактивті тақта, слайд, видео, кесте
|
Сабақ кезеңдері және
тапсырмалар түрі
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Сабақ барысы
|
Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық дайындық
«Өзіңізге тілегенді,
өзгелерге тілеңіз» (оқушылар жұпқа бөлініп, бір-бірінің қолын
алып, жұптасына тілегін айту керек)
Жұпқа бөлу (есімдерінің
әрпі бойынша ретке тұру)
|
Оқушыларға сәттілік тілеу
|
Оқушылар өз жұптарына сәттілік тілейді.
Жұпқа бөлінеді.
|
Формативті
|
Үй тапсырмасы
«Өзіңді тексер» тапсырмасы
|
Үй тапсырмасының дұрыс орындалғандығын қадағалайды.
|
Оқушылар жұпқа бөлініп дәптерлерін ауыстырады және
тапсырманы тексереді
|
Оқушылардың бірін-бірі бағалауы
|
Қызығушылықты ояту
|
Презентация көрсетіледі
|
Оқушы презентацияны көреді, жаіа ақпарат қабылдайды
|
Формативті
|
Мағынаны тану
-Ақпаратты біз қандай нысандардан аламыз?
-Ақпаратты неше топқа жіктеуге болады?
|
Ақпарат қабылдауға мысал келтіреді
|
Өз ойларын ортаға салады
|
Формативті
|
Тапсырма орындау
Кестені толтыру
|
Тақтаға ақпарат түрлерін бөліп жазуға тапсырма
көрсету
|
Тапсырманы орындайды
|
|
Кері байланыс
сабақтан алған әсерімен бөліседі
-Менде бәрі тамаша мен бәрін де
түсіндім.
-Мен кейбір нәрселерді
түсінбей қалдым.
-Көмектесіңдер, мен ештеңе
түсінбедім.
|
Стикер таратып беру
|
Бүгінгі сабақтан алған әсері туралы ой бөліседі
|
|
Үй жұмысы
|
§ 2, Бақылау сұрақтары мен тапсырмалар (16б)
|
Күнделікке жазып алады
|
|
Бағалау
|
Оқушылардың сабаққа қатысуын бағалау
|
|
Формативті
|
|
|
|
|
|
|
|