993173
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 1.410 руб.;
- курсы повышения квалификации от 430 руб.
Московские документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ ДО 90%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО до конца апреля!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности №038767 выдана ООО "Столичный учебный центр", г.Москва)

ИнфоурокНачальные классыРабочие программыПланирование на тему "Қазақстан көлдері"

Планирование на тему "Қазақстан көлдері"

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.
hello_html_22f37fde.gifhello_html_m350c9d9b.gifhello_html_m5764ecaf.gif

Сабақ тақырыбы:


Қазақстан көлдері

Жалпы мақсат:

Оқушылар көлдер туралы мәлімет алады.Топпен  жұмыс  істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту арқылы меңгереді және білімдерін бекітеді, оны өз ойларын қорытып айтуда пайдаланады

Сілтеме:

1.Әдебиеттік өқу 3-сынып.

2.Таныстырылым

Оқу нәтижесі

Оқушылар көлдер жүйесі жайында оқып, топпен жұмыс жасауға дағдыланады і,өз ойын жетілдіре отырып мағанасын кең түрде ашуға машықтары дамиды.

Сабақта қолданылатын материалдар:

Үлестірмелі материалдар, А3қағаздары, маркерлер,

Интербелсенді тақта, тақта, плакаттар

Оқыту модульдері:

  1. СТО 2.Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау. 3.АКТ 4.Талантты және дарынды балаларды оқыту,5.Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу,6. оқытуды басқару және көшбасшылық.7 ОО жаңа тәсілдер

Дерек көздері:



Мұғалімге арналған нұсқаулық.

Әдебиеттік оқу 3-сынып.

Дидактикалық материлдар (3-сынып)



Сабақта 7 модульдің кіріктірілуі

Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау



Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті


1

Ұйымдастыру (1мин) Серігіту сәті

Оқушыларды тексеру, оқушылардың сабаққа дайындығын қадағалау. Шеңбер жасап тұрады оқушылар рет-ретімен 4-ке дейін саналады, топқа бөлінеді. 1-нөмірлі оқушылар «Алакөл», 2-нөмірлі оқушылар «Балдқаш» , 3-оқушылар «Алакөл», 3 топқа бөлінеді.

Сабаққа дайындалады.

Оқушылардың назарын аударып, психологиялық дайындау

Топ басшысы сайланады. Әр топтан топ басшысы өзін көшбасшы ретінде сезіндіру мақсатында топты басқарту

Жас ерешеліктері бақылауда болады

2

Сабаққа мақсат қоюды ұсынады. Табыс критерийлерін жазады (1мин)

Сынып оқушыларына бағалау парақшасын тарату.

Сабақтың мақсатын

бекітеді.Табыс критерийлерін анықтайды.

3

1.Білу .Үй тапсырмасын тексеру. (5 мин)

Үй тапсырмасын тексеру слайда көрсетілген сұрақтар арқылы жүргізу. Ол үшін « Миға шабуыл» әдісін пайдалану

Слайдта үй тапсырмасы бойынша бірнеше сұрақтар мен ойын тапсырмалар беру:

  1. Даланың көрнісін сен қалай белгілейсін?

  2. Біздің даланы неге теңейді-Қаныш атамыз?

  3. Тәтті жеміс шоғырланған жазиралы жерлерді атаңдар

  4. Абай атамыздың өлең шумактарын айтыңдаршы?

  5. Өз тұрған жерлеріңнің табиғатын қалай бейнелейсіңдері?


Топ жетекшісі топтағы оқушыларды

бақылайды.Арнайы сұрақтар бойынша

жауаптар береді.


  1. Әр топ сұраққа ойлана отырып жауап береді

  2. Топ сұрақты талқылай отырып жауап береді және жауабын бағалайды.

.

2.Түсіну Ой қозғау.( 10 минут) сотка немесе компьютерді пайдалану арқылы интернеттен ақпарат іздеу және жаңа тақырыпты бастамас бұрын, арнайы слайдтар арқылы жаңа тақырыптың мағанасын ашу арқылы 1-ші тірек сызба жүргізу және «Жигсо» әдісін пайдалану. Әр топқа тапсырмада көрсетілген есептерді шешу тапсырылады топ бойынша талқылап ойарын қағазға жазу тапсырылды.

Жигсо әдісі: Әр топта, яғни төрт топта 4 оқушы бар, әр топтың 1,2,3, нөмерлеріне бірдей тапсырмалар беріледі, олар өздері тапсырманы орындап , әр топтаға бірдей нөмерлер бір партаға бірігіп тапсырмаларын бір- біріне көрсетіп, тексереді, 4 сарапшы, яғни дарынды 4 оқушым топ басшылары бақылаушы- сарапшы

ретінде сайланады. Олар тексерудің нәтижесін сыныпқа жариялайды бірдей нөмірдегі орындалған тапсырлардың жауабын айтады.

Соңында өз орындықтарына қайта жиналады

Жаңа тақырыпты түсініп негізгі мағынасын ашу үшін арнайы трек сызба әдісін инетербелсенді тақтада пайдалану

Жобасы: Мен тек жалпы көрсетемін олар өздері интербелсенді тақтада сызып толық мағанасын түсіндіреді

Көлді жазыңдар





  1. 1.СТО арқылы оқушылардың сабаққа

  2. қызғушылығын дамыту үшін арнайы әдіс

  3. арқылы әр топтаға бірдей нөмерлер бірдей

  4. есептер тартату

  5. 2. Ресурстар арқылы өздерітапсырманы

  6. орындау жолдарын түсінеді, парақа жазып

  7. алады.Тапсырманы,топ болып ойланады

3.Жеке жұмыс тапсырмаларын орындайды.

4.Әр топтың бірдей нөмердегі оқушылар бір

партаға жиналып орындаған тапсырмаларын

бір- біріне көрсетеді

5.Топпен жұмыс жасайды.

6. Нәтижесін өзара бағалайды.

7. Тірек сызбаны толтыру арқылы оқушы

ойланады

  1. Үшінші түрін жазу арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады

  2. Оқушылар интербелсенді тақтада жазып-сызып көрсетеді

  3. Олар сыни тұрғыдан ойлана отырып сабақтың негізгі идеясын түсінеді

  4. Тапсырманы орындау арқылы ойланып, келесі түрін орындауға, ойларын дамытуға болатынын түсінеді

  5. Трек сызбаны интербелсенді тақта рақылы орындайды.






3.Қолдану. (8 мин) Жаңа сабақты түсіндіру үшін «Ыстық орындық» әдісін пайдалану. Әр топқа жаңа тақырып үшін қосымша ресурстар мен кітап арқылы бүгінгі сабақты түсіну және тапсырманы орындау жолдарын үйрену тапсырылады.

Шығару жолы слайдта көрсетіліп тұрады



  1. 1. Диалог әдісі бойынша топ бойынша жаңа

  2. тақырыпты өзара талқылайды, пікір

  3. алмасады

2.Әр топтан оқушы шығып ыстық орындыққа отырып жаңа тақырып бойынша өз ойларын, өз идеяларын ортаға салады.

  1. Тақтаға есептердің шығару жолдарын көрсетеді

  2. Әр топтан қосымша сұрақтар қояды тақырып бойынша

  3. Тақырыпты дұрыс түсіндіріп тапсырманы орындауды дұрыс көрсеткен оқушы орындық иегері болады

  4. Бағалайды топтан шықанды


4.Талдау.(10 мин) «Кім жылдам» ойыны бойынша тақтада көрсетіген мақал- мен мәтелдер жайлы және кітапта берілген тапсырмалар мен жұмыс жасау



1.Топтардан әр оқушы шығып тақтаға есептер шығарады

2.Дұрыстығын әр топ бағалап отырады

және тексереді

3.Өздері бағалайды

4. Талантты және дарынды балалларға

күрделі тапсырмалар беру






5.Жинақтау.(7мин)

«Сен маған- мен саған»» ойнын пайдалану арқылы бүгінгі сабақты жинақтау үшін топ бойынша бір- біріне сұрақтар қойғызу


1.Әр топ арнайы сұрақтар дайындайды

2. Бір- біріне бүгінгі тақырып бойынша арнайы сұрақтар қояды

3. Жауаптарын өзара бағалайды



6.Бағалау. (3мин)

Алдарына құрал беріледі.


5


Қорытындылау. ( 3 мин)

  1. Көл деп нені атайды?

  2. Канал мен көлдің айырмасын калай түсінеміз?

  3. Қандай көлдерді үйрендік?

  4. Балқаш көлі қайда ораласқан?

1.Сұрақтарға жауап береді.

2. Жауаптарын бағалау

6


7

Үй тапсырмасы беріледі және баға қояды.(1 мин)

Рефлексия (1 мин)

Әр сұрақтың тұсына келіссеңіз + таңбасын

қойыңыз.

а) Мен көп жаңа нәрсе білдім.

ә) Бұны білгенім маған өмірде қажет болады.

б) Мен сабақ барысында туындаған сұрақтардың бәріне жауап алдым.

в) Мен тапсырмаларды орындау нәтижесінде сабақтың мақсатына жеттім.




Оқуға арналған тапсырма:

Әдебиеттік оқу 3-сынып. 61 бет №15жаттығу (1,6). 10-тапсырма


