Инфоурок Биология Другие методич. материалыПланирование урока "Генетика" сабақ картасы

Планирование урока "Генетика" сабақ картасы

Скачать материал

Сабақ барысында қолданылатын сабақ картасы

9 сынып «Генетика»

Бөлімі

Тапсырма

Оқушының іс-әрекеті

Нәтижесі

Бағалау

1

Білім

 

Мақсаты:Өтілген материалдарды қайталау.

Бұл сатысында үй тапсырмасы  сұрақ –жауап  арқылы тексерілді.    -Генетика нені зерттейді?

- Мендельдің заңдарын атаңыздар, т.б.

 

Генетика- тұқымқуалаушылық және өзгергіштікті зерттейтін ғылым.  Мендельдің заңдары: Басымдылық заңы, Ажырау заңы, Тәуелсіз тұқымқуалау заңы ...

 

 

Оқушылар оқулықтағы анықтаманы оқып, мәтінді талдағандары еске түседі. Оқушылардың  ойлау және есте сақтау қабілеттері  дамиды.

 

 

 

2-5

2

Түсінік

 

Мақсаты:генетикалық символдар туралы түсінік беру.

Оқушылар  9 сұрақтан тұратын тапсырманы  жазбаша  түрінде  орындады ( слайд «Генетика», карточка).

Сұрақтарға жауап жазу

 

Бұл сатының нәтижесі оқушылар  бағалап үйренеді, өзін басқамен салыстырады..

 

Бірін-бірі бағалау

«5» -    9

«4» -    7-8

«3» -     6-5

«2» -     0-4

  

3

Қолдану

 

Мақсаты: Алған білімдерін іс жүзінде қолдана білу.

Әр оқушыға карточка таратылды, онда   5 есеп әр түрлі деңгейде..     

Оқушы өз қабілетіне байланысты есеп шығарды . ( 5 есептің 1-2 шығарады)

Бұл сатыда Ж.К.Караевтың деңгейлеп оқыту технологиясының өзіндік ықпалы зор. Оқушының ойлауын, есте сақтауын, белсенділігін, дағдысын, білім сапасының дамуын қамтамасыз етеді.                 

 

А деңгей-3

Б деңгей- 4

С деңгей- 5

4

Талдау

 

Мақсаты:  өмірден  алынған тұқымқуалау белгіні есеп арқылы  дәлелдеу

 

Мұғалім өз өмірінен алынған  тұқымқуалау белгіні (көздің түсі) есеп арқылы  дәлелдеуді   ұсынды.

 

Оқушылар есеп шығару арқылы тапсырманы дәлелдейді.

 

Бұл сатыда оқушылардың пәнге деген қызығушылығы арттады.

Мұндай тапсырманы оқушылар бар ынтасымен орындайды.

 

 

2-5

5

Жинақтау

 

Мақсаты: генетика туралы алған білімдерін жинақтау, қорытындылау

 

 тест жұмысы  «ACTIVOTE»  арқылы 

 

Сабақта  алған  білімдерін тапсырманы орындау арқылы көрсетеді.

 

Бұл сатыда өздік жұмысын орындап, білімдерін мониторингтік жүйе арқылы өздері бағалап, диагностикалауға қол жеткізеді.

 

«5» -    9-10

«4» -    7-8

«3» -     6-5

«2» -     0-4

6

Бағалау

 

Мақсаты: Оқушылардың білім деңгейін анықтау

Бағалау сатысы үйге тапсырма ретінде берілді Сіздің көзіңіздің, шашыңыздың түсі кімнен тұқым қуалағаның анықтаңыздар (әкеңізден, шешеңізден, атаңыздан, әжеңізден).

 

Ата-анасымен әңгімелесу

 

Бұл сатыда оқушының ата-анасымен бірлесіп жұмыс жасауына ықпал жасайды.

 

 

2-5

 

 

Бөлімі

Тапсырма

Оқушының іс-әрекеті

Нәтижесі

Ұпай

1

Білім

 

Мақсаты:Өтілген материалдарды қайталау.

Бұл сатысында үй тапсырмасы  сұрақ –жауап  арқылы тексерілді.    -Генетика нені зерттейді?

- Мендельдің заңдарын атаңыздар...

 

Генетика- тұқымқуалаушылық және өзгергіштікті зерттейтін ғылым.  Мендельдің заңдары: Басымдылық заңы, Ажырау заңы, Тәуелсіз тұқымқуалау заңы...

 

 

Оқушылар оқулықтағы анықтаманы оқып, мәтінді талдағандары еске түседі. Оқушылардың  ойлау және есте сақтау қабілеттері дамиды.

 

 

 

2-5

2

Түсінік

 

Мақсаты:генетикалық символдар туралы түсінік беру.

Оқушылар  9 сұрақтан тұратын тапсырманы  жазбаша  түрінде  орындады ( слайд «Генетика», карточка).

Сұрақтарға жауап жазу

 

Бұл сатының нәтижесі оқушылар  бағалап үйренеді, өзін басқамен салыстырады..

 

 

Бірін-бірі бағалау

3

Қолдану

 

Мақсаты: Алған білімдерін іс жүзінде қолдана білу.

Әр оқушыға карточка таратылды, онда   5 есеп әр түрлі деңгейде..     

Оқушы өз қабілетіне байланысты есеп шығарды Өз деңгейіне байланысты 5 есептің 1-2 шығарады

Бұл сатыда Ж.К.Караевтың деңгейлеп оқыту технологиясының өзіндік ықпалы зор. Оқушының ойлауын, есте сақтауын, белсенділігін, дағдысын, білім сапасының дамуын қамтамасыз етеді.                 

 

А деңгей- 3

Б деңгей-  4

С деңгей-  5.

4

Талдау

 

Мақсаты:  өмірден  алынған тұқымқуалау белгіні есеп арқылы  дәлелдеу

 

Мұғалім өз өмірінен алынған  тұқымқуалау белгіні (көздің түсі) есеп арқылы  дәлелдеуді   ұсынды.

 

Оқушылар есеп шығару арқылы тапсырманы дәлелдейді.

 

Бұл сатыда оқушылардың пәнге деген қызығушылығы арттады.

Мұндай тапсырманы оқушылар бар ынтасымен орындады.

 

 

2-5

5

Жинақтау

 

Мақсаты: генетика туралы алған білімдерін жинақтау, қорытындылау

 

Терминдердің мазмұны  ( сәйкес келетін терминдер мазмұнын табыңыздар).

 

 

Сабақта  алған білімдерін тапсырманы орындау арқылы көрсетеді.

 

Бұл сатыда өздік жұмысын орындап, білімдерін мониторингтік жүйе арқылы өздері бағалап, диагностикалауға қол жеткізеді.

 

Өзін-өзі бағалау

6

Бағалау

 

Мақсаты: Оқушылардың білім деңгейін анықтау

Бағалау сатысы үйге тапсырма ретінде берілді Сіздің көзіңіздің, шашыңыздың түсі кімнен тұқым қуалағаның анықтаңыздар (әкеңізден, шешеңізден, атаңыздан, әжеңізден).

 

Ата-анасымен әңгімелесу

 

Бұл сатыда оқушының ата-анасымен бірлесіп жұмыс жасауына ықпал жасайды.

 

 

 

2-5

Сабақ барысында әр оқушы қолданатын сабақ картасы №1

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Планирование урока "Генетика" сабақ картасы"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Директор десткого сада

Получите профессию

HR-менеджер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
