Инфоурок / Биология / Рабочие программы / Планирование по биологии на тему
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 203 курсов со скидкой 40%

Планирование по биологии на тему

библиотека
материалов

Биологиядан қысқа мерзімді сабақ жоспары 6 сынып

Мерзімі: 03.03.2015.

Сыныбы: 6 «А»

Пән мұғалімі: Рахимова А.

Сабақтың тақырыбы:

Жуа тұқымдастар

Сабақтың мақсаты:

Жуатұқымдастарының құрылысы ,ерекшеліктері және маңызын түсіну

Күтілетін нәтиже

1.Жуатұқымдастарының құрылысын,түрлерін,маңызын біледі.

2.Жуатұқымдасының құрылысындағы ерекшеліктер мен гүл формуласын біледі.

3.Тақырыпты толық меңгереді,сыни тұрғыдағы тапсырмаларды орындай алады.

Ынтымақтастықта жұмыс істеу дағдылары қалыптасады.

Тапсырмалар


Негізгі дереккөздер

«Биология»7 сынып,интернет мәліметтері,энцеклопедия

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті



1 мин

2 мин

Ұйымдастыру.

А.Психологиялық дайындық

Ә.Түстер арқылы 4 топқа бөлу





4 топқа бөлінеді.




Үй тапсырмасын тексеру

А.«Сұрақты қағып ал» әдісі

1.Лалагүл тұқымдасының қандай ерекшеліктері бар?

2.Олардың гүл құрылысы қандай?

3.Лалагүл тұқымдастарының сан алуандығын немен дәлелдеуге болады?

4.Лалагүл тұқымдас өсімдіктердің құрылысы қандай?

5.Лапыздың өзге өсімдіктерден қандай ерекшелігі бар?

6.Лалагүл тұқымдастарының гүл формуласында неге кұлте белгіленбеген?

7.Лапыздың ауыл шаруашылығындағы маңызы.

8.Эромурус қандай өсімдік?

9.Жауқазын қандай өсімдік?

10.Қазжуа қандай өсімдік?

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Сұраққа жауап берген оқушылар жұлдызша


Жаңа сабақты меңгерту

А.Ой шақыру.

Жуатұқымдастар – даражарнақты өсімдіктер, оның құрылысындағы ерекшеліктер мен гүлінің құрылысымен таныстырып өтем.



Ә.«ТВ шоу» стратегиясы . «Дауа» бағдарламасы.

Бағдарламаға 4 қонақ келеді.Олар: тарихшы,физиолог,фармацевт,селекционерлер.

Бүгінгі бағдарламада жуатұқымдастардың шығу тарихы,маңызы туралы әңгіме қозғаймыз. Көрермендер сұрақ қояды.

Б.«Ойлан-жұптас-бөліс» стратегиясы.

Әр топқа тапсырма беріледі.

1 топ: Жабайы өсетін жуатұқымдастар

2 топ: Мәдени өсетін жуатұқымдастар

3 топ: Дәрілік мақсатта өсірілетін жуатұқымдастар

4 топ: Халық шаруашылығына маңызды жуатұқымдастар

Қорытындылау. Сұрақты тап.

Оқушыларға жауаптар интербелсенді тақтада беріледі. Оқушылар жауаптарға қарай сұрақтарын айтады.



Оқушылармен кері байланыс орнату.

« Бас бармақ ».

Бас бармақ жоғары қараса , онда ... Мен түсіндім

Бас бармақ көлденең қараса ... Мен түсінгендеймін

Бас бармақ төмен қараса ... Мен түсінбедім.









Бағалау.

Үйге тапсырма.Тақырыпты оқу.

Түрған жерлеріңде пияз бен сарымсақ себіле ме,себілсе қандай іріктемелері қолданылатыны жайлы хабарлама дайындаңдар.

Оқушылар тыңдайды.









4 оқушы қонақтар ролін атқарады, қалған оқушылар қонақтарымызға сұрақтар қояды.

Әр оқушы жеке өзі ойланады,Жұптасып жұбымен талқылайды,одан топта ,кейін сыныппен бөліседі.

Кластер қорғау.



Оқушылар сұрақтар дайындайды.









Оқушылар басбармақ арқылы сабақты түсінген,түсінбегендерін көрсетеді.

Сабақтан алған әсерлерін,түсінбеген сұрақтары болса стикерге жазады.






Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 27 сентября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru
