Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Рабочие программы / Планирование по кахахскому языку на тему "Биоалуантүрлілік" (8-класс)
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 26 апреля.

Подать заявку на курс
  • Математика

Планирование по кахахскому языку на тему "Биоалуантүрлілік" (8-класс)

библиотека
материалов

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сабақ: 9-10

Мектеп:Ақтөбе қаласы, физика-математикалық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні: 26.01.2015

Мұғалім: Димисанова Алтынай Батырханқызы

Сынып: 8 «А, В»

Қатысқан оқушы саны - 24

Қатыспағаны -

Сабақтың тақырыбы:

Биоалуантүрлілік және құрып кету қаупі

Оқыту мақсаттары


А4 Әртүрлі көзқарастар бойынша берілген тақырыпты өзіндік стильмен сипаттайды және баяндайды

Ж4 Грамматикалық нормалар

Сабақ мақсаттары

Кез-келген тақырыпта өз ойын еркін жеткізеді;

Тыңдалым материалдарын түсінеді, маңызды мәліметті анықтайды.

Алдыңғы білім

«Қазақстанның биоалуантүрлілікті сақтау қорына болашақта қандай үлес қосамын» тақырыпта жазба жұмысы

Жоспары

Жоспарланған уақыт

Сабақта жоспарланған оқыту іс-әрекеттері

Оқыту ресурстары

Сабақтың басы




7 мин



Ұйымдастыру сәті. Сәлемдесу.

Қызығушылықты ояту

Өмір сүруге жер бетіндегі барша тіршілік иесі құқылы. Сондықтан да адам баласы жануарлардың қандай түрі болмасын, олардың көбейіп, дамуына шек келтіре алмайды.C:\Users\s\Desktop\3-тоқсан\199754-Sepik.jpg



Оқушылар назарына:

  • Суреттегі қандай жануар?

  • Жалпы динозаврлар туралы не білеміз?

Ойларын ортаға салу, ассоциация құру, талқылау.

Топтардың презентацияға арналған сұрақтарға жауаптарын жазу үшін флипчарт қағазы мен қаламдар


Сабақтың ортасы

5 мин











8 мин















15 мин

Мағынаны ажырату.

Оқушыларға интербелсенді тақта арқылы динозаврлар туралы маңызды мәліметтер берілді.

«Ең, ең...» әдісімен, ең ұзын динозавр, ең алып динозавр, ең қорқынышты динозавр түрлері айтылып, суреттері көрсетілді.


Ой шақыру кезеңі. Бейнебаян көрсетіледі.

Динозаврлардың мекендейтін жері, қоректенетін заттары, 20-дан астам түрлері және бір-біріне не үшін шабуыл жасайтындығы осы бейнебаянда көрсетіледі. Алған мәліметтерін өзіндік стильмен сипаттайды және баяндайды.

Тақырыбы: Құрып кеткен алып жануар

Жетістік критерийі:


Оқыту мақсаты


Критерийлер



Дескриптор

жетті

талпынды



Қорытын ды





жетті

талпынды



ОМ 3


Ж

Мәтінді түсініп тыңдай алады





Нақты деректерді таба біледі.



Өз көзқарасын білдіре, сендіріп жазады.



Грамматикалық норманы сақтайды.




Бейнематериал «Динозаврлар»

1. Бейнефильмнен көрген динозавр түрлерін есіңе түсіріп, мына торкөздерге жазыңыз.
















2. Жалпы олардың мекен ету ортасы жайлы не ойлайсың?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. Дене бітіміне қарап, қандай жануарларға ұқсатасың? Ойыңды дәлелмен жазыңыз.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4. Неліктен бір-біріне шабуыл жасауда?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5. Ғалымдардың зерделеуінше, бұл алып жануарды қайта тірілтудің жолын іздестіруде. Осыған байланысты өз көзқарасыңды білдір.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Слайд






https://www.youtube.com/watch?v=H_hkW0szn_4












5 мин

Ойтолғаныс кезеңі

- Әлемдік киелі кітапта динозаврлардың жойылып кетуінің 2 себебі бар деп көрсетіледі: бірі – климаттың өзгеруіне шыдай алмады, бірі – адамдар жабайы жануарларды аулап, содан жойылды. Сіздер қалай ойлайсыздар?

Үйге тапсырма: Динозаврлардың түрлеріне мәлімет жинау.

Интербелсенді тақта

Сабақтың соңы

Рефлексия

3-2-1 Сабақта алған маңызды аспектілерге кері байланыс жасау арқылы тоқталады.

стикер


















Оқушының аты-жөні: ---------------------------------------------------------------------

Мерзімі:

Бөлім: Биоалуантүрлілік және құрып кету.

Тақырыбы: Құрып кеткен алып жануар

Жетістік критерийі:


Оқыту мақсаты



Критерийлер



Дескриптор

жетті

талпынды



Қорытынды

жетті

талпынды



ОМ 3


Ж4

Мәтінді түсініп тыңдай алады





Нақты деректерді таба біледі.



Өз көзқарасын білдіре, сендіріп жазады.



Грамматикалық норманы сақтайды.



Бейнематериал «Динозаврлар»

https://www.youtube.com/watch?v=H_hkW0szn_4

1. Бейнефильмнен көрген динозавр түрлерін есіңе түсіріп, мына торкөздерге жазыңыз.































2. Жалпы олардың мекен ету ортасы жайлы не ойлайсың?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. Дене бітіміне қарап, қандай жануарларға ұқсатасың? Ойыңды дәлелмен жазыңыз.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4. Неліктен бір-біріне шабуыл жасауда?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5. Ғалымдардың зерделеуінше, бұл алып жануарды қайта тірілтудің жолын іздестіруде. Осыған байланысты өз көзқарасыңды білдір.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



 

