476016
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 5.520 руб.;
- курсы повышения квалификации от 1.200 руб.
Престижные документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ ДО 70%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО сейчас!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности № 5201 выдана ООО "Инфоурок")

ИнфоурокДиректору, завучуРабочие программыПланирование урока по казахскому языку на тему: "Мектеп кітапханасында" ( 6 класс)

Планирование урока по казахскому языку на тему: "Мектеп кітапханасында" ( 6 класс)

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.



Ахымбетова Шынар Ануарбековна

Пруггерово негізгі орта мектебі

Шемонаиха ауданы Шығыс Қазақстан облысы

Мерзімі

14.03.2014 жыл

Сабақ реті,сыныбы

6 – сынып 1 - сабақ

Сабақтың тақырыбы

Мектептегі кітапхана ( сөйлем түрлері)

Сабақтың мақсаты

Оқушылардың білім деңгейін көтеру, ұжымдық түрде білім алуға баулу,сөздерді өзара байланыстырып,грамматикалық тақырыптармен ұштастыру,кітапхана туралы білімдерін кеңейту,қазақ тілінде өз ойларын жеткізе білуге баулу,ұйымшылдыққа, ізденімпаздыққа тәрбиелеу.

Сілтеме

Оқулық, кеспе қағаздар,слайд, кітапхана туралы видео,ойын түрлеріне қатысты нұсқаулық

Оқыту нәтижелері

Ойын түрлерін пайдалану арқылы үй тапсырмасын қорытындылап өз жұмыстарын көрсете алады, тақырыпты ашып, мақсат қоя біледі, тапсырмаларды орындай алады, шығармашылықпен жұмыс істеуге үйренеді,қорытынды жасап бағалай біледі.

Түйінді идея

Кітап – білімнің негізі.Диалог қарым – қатынас құралы

Сабақтың түрі

аралас

Модульдер

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыда ойлауға үйрету, талантты және дарынды балаларды оқыту,оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Әдіс-тәсілдер

Ойын әдісі, шығармашылық ізденіс,сұрақ – жауап,көрнекілік әдісі

Сабақтың көрнекілігі

Ойын әдісіне қажетті заттар, презентация, видео, суреттер, кеспе қағаздар, постер, маркер, «Пальма ағашы»

Сабақтың жүру барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Жұмыс түрлері

стратегия

1.Ұйымдастыру

/психологиялық ахуал туғызу/( 3 минут)























2.Үй тапсырмасын тексеру





















3.Жаңа тақырып



















































Сергіту сәті



Шығармашылық жұмыс

( оқулықпен жұмыс) ( 5 минут)





Қорытындылау

Қайырлы күн! Бәріміз ортаға шығып,шаттық шеңберін құрайық.Бәріміз бір – біріміздің қолымыздан ұстап алақан жылуларын сезінейік!Қандай тамаша!?

Әрбір сабақ –

Әрбір ісің -

Әрбір сөзің -

үйрену,ұғу,ұлағат.

тірлік, тілек, адамдық.

шындық, бірлік, адалдық.

Өтетін әр сабаққа сәттілік тілейміз!

Топқа бөліну( Алғырлар, Тапқырлар)

Кезекшімен сұхбат.

Сұрақ – жауап арқылы сабаққа кірігу.

Бағалау жөнінде түсінік беру.



Үйде жаттаған сөздік бойынша білімдерін тексеру

Сұрақтарға жауап береді









Оқушылар өз сөздерімен қалай қоя біледі





Кітапхана сөзіне ассоциалық алаң құру

Оқушылар қайталайды,

Кітапхана сөзіне синквейн жасау
















Топтық ж/с







Жұптық ж/с

Сынып оқушыларымен жұмыс













тренинг





конфет түрлері арқылы


Сөздік жұмысын «Қайталай ғой» ойыны арқылы тексеру

Кубизм әдісі арқылы мәтінді тексеру

Презентациядағы сұрақтарға жауап беру









Видео арқылы жаңа тақырыпты ашу және мақсат қою

Толықтыру ( мақсатты)

Сабақтың тақырыбын тақтаға жазу.

Беттерді таратып, сөздікпен жұмыс




Топпен жұмыс





Жеке оқушымен ж/с



Жұптық жұмыс













Топпен жұмыс









Топпен жұмыс







Топпен жұмыс









Сұраққа - жауап



Сұхбат













Сөйлемдер айта білу









Кітапханаға қатысты сөздерді таба білу

Синквейн құра білу




Кітапхана туралы қысқаша айту...

Мәтінмен жұмыс

А) мұғалім оқиды















( дәптермен жұмыс)

Грамматикалық тақырыпты еске түсіру



Оқушы оқиды, мәтіннен жаңа сөздерді сөз тіркесімен тауып оқиды.

Мәтінді бірін – бірі жалғастырып оқиды.

Қорытындылап сұраққа жауап береді.







хабарлы,сұраулы,

лепті, бұйрықты сөйлем

( мәтіннен табу, түрлерін ажырату)





Топпен жұмыс



















Жұппен жұмыс





Қысқаша өз түсінігін орыс тілінде айтады

1.40 – беттегі мақал – мәтелдерді құрастыру

2. әріптерден мақал құрау

Суреттерді сөзге айналдырып мақал – мәтел құрау




Жұппен жұмыс

( 2 жұп) 1 оқушы тексереді

Мақал – мәтел құрай білу

Кітапхана қайда орналасқан?

Онда қандай кітаптар бар?

Біздің кітапханада кім жұмыс істейді?

Кітапханада не бар?

Кітапханада не істеуге болмайды?

Кеспе қағаздан жұбын тауып оқиды





Сұрақтарға жауап береді және берілген сызба бойынша мазмұндайды










Жұппен жұмыс



Топпен жұмыс



Сұрақ – жауап





Сызба арқылы мазмұндау



Бағалау



Үйге тапсырма





Рефлексия




















Топ басшысы бағасы

Кітап туралы мақал- мәтелді жаттау

Менің пальма ағашындағы орным








Топпен жұмыс




Краткое описание документа:

 

 

Мерзімі

14.03.2014 жыл

Сабақ реті,сыныбы

6 – сынып 1 - сабақ

Сабақтың  тақырыбы

Мектептегі кітапхана ( сөйлем түрлері)

Сабақтың мақсаты

Оқушылардың білім деңгейін көтеру, ұжымдық түрде білім алуға баулу,сөздерді өзара байланыстырып,грамматикалық тақырыптармен ұштастыру,кітапхана туралы білімдерін кеңейту,қазақ тілінде өз ойларын жеткізе білуге баулу,ұйымшылдыққа, ізденімпаздыққа тәрбиелеу.

Сілтеме

Оқулық, кеспе қағаздар,слайд, кітапхана туралы видео,ойын түрлеріне қатысты нұсқаулық

Оқыту нәтижелері

Ойын түрлерін пайдалану арқылы үй тапсырмасын қорытындылап өз жұмыстарын көрсете алады, тақырыпты ашып, мақсат қоя біледі, тапсырмаларды орындай алады, шығармашылықпен жұмыс істеуге үйренеді,қорытынды жасап бағалай біледі.

Түйінді идея

Кітап – білімнің негізі.Диалог қарым – қатынас құралы

Сабақтың  түрі

аралас

Модульдер

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыда ойлауға үйрету, талантты және дарынды балаларды оқыту,оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Әдіс-тәсілдер

Ойын әдісі, шығармашылық ізденіс,сұрақ – жауап,көрнекілік әдісі

Сабақтың көрнекілігі

Ойын әдісіне қажетті заттар, презентация, видео, суреттер, кеспе қағаздар, постер, маркер, «Пальма ағашы»

Сабақтың жүру барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Жұмыс түрлері

стратегия

1.Ұйымдастыру

/психологиялық ахуал туғызу/( 3 минут)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.Үй тапсырмасын тексеру

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.Жаңа тақырып

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәті

 

Шығармашылық жұмыс

( оқулықпен жұмыс) ( 5 минут)

 

 

Қорытындылау

Қайырлы күн! Бәріміз ортаға шығып,шаттық шеңберін құрайық.Бәріміз бір – біріміздің қолымыздан ұстап алақан жылуларын сезінейік!Қандай тамаша!?

Әрбір сабақ –

Әрбір ісің -

Әрбір сөзің -

– үйрену,ұғу,ұлағат.

– тірлік, тілек, адамдық.

– шындық, бірлік, адалдық.

Өтетін әр сабаққа сәттілік тілейміз!

Топқа бөліну( Алғырлар, Тапқырлар)

Кезекшімен сұхбат.

Сұрақ – жауап арқылы сабаққа кірігу.

Бағалау жөнінде түсінік беру.

 

Үйде жаттаған сөздік бойынша білімдерін тексеру

Сұрақтарға жауап береді

 

 

 

 

 

 

Оқушылар өз сөздерімен қалай қоя біледі

 

 

Кітапхана сөзіне ассоциалық алаң құру

Оқушылар қайталайды,

Кітапхана сөзіне синквейн жасау

 

 

 

 

 

 

 

 

Топтық ж/с

 

 

 

Жұптық ж/с

Сынып оқушыларымен жұмыс

 

 

 

 

 

 

тренинг

 

 

конфет түрлері арқылы

 

Сөздік жұмысын «Қайталай ғой» ойыны арқылы тексеру

Кубизм әдісі арқылы мәтінді тексеру

Презентациядағы сұрақтарға жауап беру

 

 

 

 

Видео арқылы жаңа тақырыпты ашу және мақсат қою

Толықтыру ( мақсатты)

Сабақтың тақырыбын тақтаға жазу.

Беттерді таратып, сөздікпен жұмыс

 

 

Топпен жұмыс

 

 

Жеке оқушымен ж/с

 

Жұптық жұмыс

 

 

 

 

 

Топпен жұмыс

 

 

 

 

Топпен жұмыс

 

 

 

Топпен жұмыс

 

 

 

 

Сұраққа - жауап

 

Сұхбат

 

 

 

 

 

Сөйлемдер айта білу

 

 

 

 

Кітапханаға қатысты сөздерді таба білу

Синквейн құра білу

 

 

Кітапхана туралы қысқаша айту...

Мәтінмен жұмыс

А) мұғалім оқиды

 

 

 

 

 

 

 

( дәптермен жұмыс)

Грамматикалық тақырыпты еске түсіру

 

Оқушы оқиды, мәтіннен жаңа сөздерді сөз тіркесімен тауып оқиды.

Мәтінді бірін – бірі жалғастырып оқиды.

Қорытындылап сұраққа жауап береді.

 

 

 

хабарлы,сұраулы,

лепті, бұйрықты сөйлем

( мәтіннен табу, түрлерін ажырату)

 

 

Топпен жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жұппен жұмыс

 

 

Қысқаша өз түсінігін орыс тілінде айтады

1.40 – беттегі мақал – мәтелдерді құрастыру

2. әріптерден мақал құрау

Суреттерді сөзге айналдырып мақал – мәтел құрау

 

 

Жұппен жұмыс

( 2 жұп) 1 оқушы тексереді

Мақал – мәтел құрай білу

Кітапхана қайда орналасқан?

Онда қандай кітаптар бар?

Біздің кітапханада кім жұмыс істейді?

Кітапханада не бар?

Кітапханада не істеуге болмайды?

Кеспе қағаздан жұбын тауып оқиды

 

 
