Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Дошкольное образование / Конспекты / По обучению грамоте: Мақта қыз бен мысық ертегісіне саяхат
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Дошкольное образование

По обучению грамоте: Мақта қыз бен мысық ертегісіне саяхат

библиотека
материалов

КММ № 26 орта мектебі « Күншағын» орталығы











Ашық сабақ

Тақырыбы: «Мақта қыз бен мысық ертегісіне саяхат».

Орындаған: Ақажаева М.Е.



















Білім беру саласы: «Қатынас»

Білім бөлімі:сауат ашу

Тақырыбы: «Мақта қыз бен мысық ертегісіне саяхат».

Мақсаты:

Білімділік: Дыбыстарды,қайталап,бекіту, сөз құрату, буын ішінде бекіту, дыбыстық талдау жасау;

Дамытушылық: дидактикалық материалдар арқылы балалардың есте сақтау, ойлау қабілеттерін дамыту;

Тәрбиелік: байланыстырып сөйлеуге, дұрыс отыруға тәрбиелеу.

Қажетті құралдар: интерактивті тақта, «мақта қыз бен мысық» ертегісінің суреттері, карточкалар

Әдіс- тәсілдер:әңгімелесу,сұрақ-жауап, көрсету, түсіндіру

Билингвалдық компонент: сәбіз-морковь-carrot

үйрек-утка-duck

дәптер- тетрадь-notebook

қалам- ручка - pen

Әрекет кезеңдері

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

I.Ұйымдастыру кезеңі

Қане балалар,мына жүрекшені алып,бір – бірімізге жақсы тілектерімізді айтайық.




Балалар бір-біріне тілектер тілейді.

-денсаулығымыз мықты болсын!

II.Мотивациялық қозғаушы кезең



















































III. Іздене-ұйымдастырушы лық кезең

Балалар,бізге бүгін қонаққа қай ертегінің кейіпкері келді?

Дұрыс айтасыңдар,балалар! Құйрығынан айрылған мысық бізден көмек сұрай келіпті. Мысыққа көмектесейік пе,балалар?

Олай болса, мысықпен бірге жолға аттанайық.

Мысық сиырға барады.

– Сиыр, маған сүт берші!-дейді.

Сиыр:

  • Менің қарным ашып тұр.Маған шөп әкеліп берсең және тапсырмамды орындасаң, сүт ,берейін – дейді.

Сиырдың тапсырмасы: «Жаңбыр» ойыны. Дыбыстарды талдап, қай қолшатырға баратынын анйқтау қажет. Және осы дыбысқа 3 cөзден айту.

Жарайсыңдар балалар!

Мысық шөп шауып жүрген адамға барып:

Аға,аға!Маған шөп шауып берші дейді.

Шөпші: Мен шөлдеп тұрмын.Су әкеліп,тапсырмамды орындасаң,саған шөп берейін.

Тапсырма: дыбыстық талдау. Балаларға суреттері бар карточка таратып беремін.

Тапсырмаларды тексеремін.

Мысық енді кімге барады?

Қыздардан не сұрайды?

Қыздар: бізбен бірге сергіту сәтін орындасаң және сағыз әкеліп берсең, біз саған су береміз.

Сергіту сәті.

Дүкенші апайдың тапсырмасы:

Өткен дыбыстарды қайталау. « Шатасқан буындар».

Ойын шарты: балалардың алдына шатасқан буындар беріледі. Сол буындардан сөздер құрау керек.

Мысалыhello_html_m29cdac3f.gif

Осы сөздердің оысша,ағылшынша атауын айтқызу.

Мысық қайда барады?

Тауық тапсырмасы:

hello_html_m28df272f.gif

4

10

2

5

7






Жасырын сөзді, амалдарды есептеп шығару арқылы жазу.

Тексеру.

Тапсырма: сөздерді өз орнына қойып, дұрыс сөйлем құрастыру.

Схема бойынша сөйлем құрастыру.



«Мақта қыз бен мысық» ертегісінің кейіпкері.






Иә,көмектесейік.







Балалар мұқият тыңдайды.









Р- дауыссыз, себебі кедергіге ұшырайды,әндетілмейді, созылмайды,көк туспен белгіленеді. Мысалы:раушан, қара, тары





















Мысық, балық, кірпі сөздеріне қолдарына қызыл,көк карындаштарын алып дыбыстық талдау жасайды.



Балалар бір бірінікін алып тексереді.

Мысық қыздарға барады.

Қыздардан су сұрайды.





Балалар сергіту сәтін орындайды.









Ойынның шартын тыңдайды.









Сәбіз

Үйрек

Дәптер

Қалам



Сәбіз-морковь-carrot



Мысық тауыққа барады.











Балалар тапсырманы жұптасып жасайды.









Айжан гүлді суарды.

Алмас көлікке отырды.

Салауат партада отыр.

IV.Рефлексивті-коррекциялаушы кезеңі

- Балалар, біз бүгін қай ертегінің кейіпкеріне көмектестік ?

Қандай тапсырмалар орындадық?

Қай кейіпкердің тапсырмасы ұнады?

- Жарайсыңдар балалар, барлықтарың сабаққа жақсы қатыстыңдар.

Балаларды мадақтау

  • « Мақта қыз бен мысық» ертегісінің кейіпкеріне

  • Мысыққа көмектестік

Тауықтың тапсырмасы ұнады,өйткені есеп шығарып,сөз шығардық.



  • рахмет!



Күтілетін нәтиже:

Нені білу қажет:тапсырманың шартын дұрыс орындай білуі керек

Білу керек: дыбыстарды ажырата білуі керек.




Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 14.01.2016
Раздел Дошкольное образование
Подраздел Конспекты
Просмотров158
Номер материала ДВ-337029
Получить свидетельство о публикации