Инфоурок Информатика КонспектыПоурочные планы 10 класс

Поурочные планы 10 класс

Скачать материал

 

 

                   Класс   10

Тақырыбы

 Жиым    (Массив)

Мақсаты

Топпен жеке жұмыс жасау арқылы  тақырыптың мағынасын ашады, Жиым жайлы түсінік алады. Жиымның екі топқа жіктелуін және тақырыпты толығымен түсінеді

 

Күтілетін нәтиже

Есеп шығарғанда шартты операторларды орнымен қолданады

7 модульдің қолданылуы

«АКТ» ,  «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер»

«Сыни тұрғыдан ойлайға үйрету» «Оқытуды   басқару және көшбасшылық»

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

 Кім жылдам, Сәйкестендіру, Миға шабуыл, Ойлан тап

Сабақтың түрі

Дәстүрлі емес

Сабақтың типі

Жаңа тақырыпты меңгерту

Қолданылатын ресурстар

ДК, Оқулық, таратпалар, стикерлер,

Сабақ кезеңдері

тәсілі

Қойылатын сұрақтар

Күтілетін нәтиже

Ұйымдастыру кезеңі

Сурет арқылы бөлу

 

Көңіл күйлерің қалай?

Жылы атмосфера орнауы

Білім

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IV Мақсатын, жоспарын таныстыру

 

Миға  шабуыл

арқылы

Сұрақ-жауап

Өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында тапсырманы сұрақ-жауап арқылы әр топты диалогқа түсіру.

Өткен тақырып бойынша  қайталауға бақылау сұрақтары қойылады

Оқушылардың мұндағы мақсаты өткенді қайталау, еске түсіру. Бақылау сұрақтарына топпен дайындалып, сұраққа жауап береді. Жарыс арқылы сабаққа деген ынталары артады

V. Жаңа білімді меңгерту

Топпен жұмыс, тірек сызығымен жұмыс топтастыру. Алгоритмдік талдау.

 жаңа тақырыпты меңгерту

«Т» әдісі

Кестелік тәсіл неліктен ыңғайлы

Жиым дегеніміз не?

Бірөлшемді жиым?

Екіөлшемді жиым?

Бірөлшемді жиым екіөлшемді жиым айырмашылығын айтып береді

Динамикалық жиым дегеніміз не?

Матрица элементтерінің программада сипатталуы?

Индекс дегеніміз не?

Индекстің типі қандай болады?

 Нақты сандардан құрылған тізбекті

 N атаулы бірөлшемді жиым деп аталатынын білді.

Егер кесте тікбұрышты болса, бұл екіөлшемді жиым деп аталатынын білді.     Жиым элементтеріне қатысты әрекеттерді қолдану жолдарын, қызметтерін білді.

Жиым элементтерімен жұмыс жасағанда бірінші жиым аты, ал жақша ішінде индексі көрсетілетінін біледі.

Екіөлшемді жиым жол және бағаннан тұратынын біледі.

 

VI Бекіту.

Тәжірибелік тапсырма

Жеке жұмыс ДК

 

Оқулықтағы тәжірибелік тапсырманы ДК орындайды

VII.Қоры

тындылау

Сәйкестендіру

Өзіңді тексер тест тапсырмасы

Түсінбеген сұрақтарын талқылау

Сұрақтарға ауызша жауап береді, өз түсініктерін қорытындылап айтып береді, басқалар толықтырады

VIII.Бағалау

Үй тапсырмасы

Мадақтау.комен

тарий

формативті бағалау

§17

 

 

 

 

Бақылау сұрақтары

Өз деңгейлерін анықтайды

 

 

Тақырып соңындағы бақылау сұрақтарына жауап береді.

Кері байланыс

жазу

Не білгенін, нені түсінбегеніні жазу ұсынылады

Ұсыныстарын жазады

 

 

 

 

 

                 Класс   10

Тақырыбы

Графикалық әдістер мен процедуралар

Мақсаты

Топпен жеке жұмыс жасау арқылы  тақырыптың мағынасын ашады, графикалық  режимде мәтін жазу процедуралары туралы толық мағлұмат алады және тақырыпты толығымен түсінеді

 

Күтілетін нәтиже

Паскаль тілінің графикалық режимінде жұмыс алгоритмін қарапайым программа құра алады.

7 модульдің қолданылуы

«АКТ» ,  «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер»

«Сыни тұрғыдан ойлайға үйрету» «Оқытуды   басқару және көшбасшылық»

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Инсерт әдісі,  Кім жылдам, Миға шабуыл, Ойлан тап

Сабақтың түрі

Дәстүрлі емес

Сабақтың типі

Жаңа тақырыпты меңгерту

Қолданылатын ресурстар

ДК, Оқулық, таратпалар, стикерлер,

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

 Сурет арқылы бөлу

Әр топқа бағалау парағын таратып беру

Фигуралармен  бағалау әдісімен бағалау үшін фигуралар таратып беру

Оқушылар топқа бөлініп өз топбасшыларын сайлайды.

Топ ішінде тәртіп ережелері талданып, сол арқвлы сыныптың алтын ережесін құрады.

Бағалау парағы арқылы топбасшылар өз топ мүшелерін бағалап отырады.

Фигуралар арқылы топтар өзара бағалайды.

Білу

Миға шабуыл

«Қайталау-оқу айнасы» әр түрлі деңгейдегі сұрақтар беріледі

 

Өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында тапсырманы сұрақ-жауап арқылы әр топты диалогқа түсіру.

Өткен тақырып бойынша  қайталауға әр түрлі деңгейдегі сұрақтары қойылады

Оқушылардың мұндағы мақсаты өткенді қайталау, еске түсіру. Бақылау сұрақтарына топпен дайындалып, сұраққа жауап береді. Жарыс арқылы сабаққа деген ынталары артады. Оқушылар еске түсіреді, талдайды.

Түсіну

Осы көрсетілген жаңа тақырыпты оқушыларға жинақтау үшін жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз беттерінше дайындық жасату. Оқулықпен жұмыс жасату.Постер арқылы тақырыптың мазмұнын ашу, талдау, қорғату

Оқушылардың мақсаты  бірін-бірі тыңдау, өз оилары мен пікірлерін айту. Постер арқылы бар білімдерін топпен талқылап ортаға топпен оқушы шығып тапсырманы қорғайды, бірі-біріне түсіндіреді, тақырыпты жинайтаиды.

Қолдану

Жигсо пайдалану

Кездейсоқ шамаларды сурет салуда қолдану. Әртүрлі шуағын шашқан жұлдызды бейнелеу(бір нүктеден әртүрлі сызықтар салу) программасын құру

 

 

Оқушылар теориялық білімдерін практикамен ұштастыру, практикада қолданады.

Жеке жұмыс жасайды.

Талдау

Ойлан тап

Оқулықтың 162 беттегі

 Өзіңді тексер тапсырмасы беріледі.

Оқушылар көлемді мәтінді арқайсысы жеке-жеке топ ішінде оқып топпен талқылаиды, топ мүшелері өзгертіліп, араларынан баяндамашы келесі топқа түсінгенін баяндаиды. Тақырыпты өзара мазмұнын ашып, ортаға ойларын салады

Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап, өз пікірлерімен санасып, бір-бірін оқытады. Топпен жұмыс жасау.Ауыспалы топпен жұмыс жасау

Жинақтау

Кім жылдам. Деңгейлік сұрақтарға жауап беру арқылы сабақты жинақтаиды

Топтар өзара жарысады, ойларын ортаға салады, тақырыпты жинақтаиды.

Бағалау

Мадақтау.Әр топ басшылары топ мүшелерін бағалайды

Формативті бағалау

Бағалау шкаласы бойынша бағалаулары.Әр топ бағалау парақшасын өздерін бағалайды

Рефлексия

Инсерт әдісі

Нені білдім, нені білгім келеді ойларын стикерге жазады

Үйге тапсырма

§19 Графикалық әдістер мен процедуралар оқу

Pset әдісі

Line әдісі

Circle әдісі жазылу белгілері

Бақылау сұрақтарына жауап беру

Ережелерді жатқа білі, сұрақтарға жауап береді

 

 

 

 

 

№ 20                   Класс   10ә-1.02.2016г              10а-3.02.2016г

Тақырыбы

Пішінге Line (Түзу)  Shape(Фигура) графикалық  нысандары арқылы фигуралар кірістіру

Мақсаты

Топпен жеке жұмыс жасау арқылы  тақырыптың мағынасын ашады, Visual Basic тілі арқылы пішінге кез келген графикалық редакторда салынған суреттерді, дайын суреттерді басқа да кез келген графикалық файлдарды енгізеді  және тақырыпты толығымен түсінеді

Күтілетін нәтиже

Visual Basic тілі арқылы пішінге кез келген графикалық редакторда салынған суреттерді, дайын суреттерді басқа да кез келген графикалық файлдарды енгізеді.

7 модульдің қолданылуы

«АКТ» ,  «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер»

«Сыни тұрғыдан ойлайға үйрету» «Оқытуды   басқару және көшбасшылық»

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Фишбон әдісі,  Кім жылдам, Миға шабуыл, Ойлан тап

Сабақтың түрі

Дәстүрлі емес

Сабақтың типі

Аралас сабақ

Қолданылатын ресурстар

ДК, Оқулық, таратпалар, стикерлер,

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

 Сурет арқылы бөлу

Әр топқа бағалау парағын таратып беру

Фигуралармен  бағалау әдісімен бағалау үшін фигуралар таратып беру

Visual Basic тілі графикалық файлдарды қолданудың қанша тәсілін ұсынады?

Графикалық әдістің графикалық фаилдардан қандай өзгешілігі бар?

Қандай графикалық әдістерді білесіңдер?

Оқушылар топқа бөлініп өз топбасшыларын сайлайды.

Топ ішінде тәртіп ережелері талданып, сол арқвлы сыныптың алтын ережесін құрады.

Бағалау парағы арқылы топбасшылар өз топ мүшелерін бағалап отырады.

Фигуралар арқылы топтар өзара бағалайды.

Білу

Миға шабуыл

«Қайталау-оқу айнасы» әр түрлі деңгейдегі сұрақтар беріледі

 

Өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында тапсырманы сұрақ-жауап арқылы әр топты диалогқа түсіру.

Өткен тақырып бойынша  қайталауға әр түрлі деңгейдегі сұрақтары қойылады

 

Оқушылардың мұндағы мақсаты өткенді қайталау, еске түсіру. Бақылау сұрақтарына топпен дайындалып, сұраққа жауап береді. Жарыс арқылы сабаққа деген ынталары артады. Оқушылар еске түсіреді, талдайды.

Түсіну

Осы көрсетілген жаңа тақырыпты оқушыларға жинақтау үшін жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз беттерінше дайындық жасату. Оқулықпен жұмыс жасату.

Оқушылардың мақсаты  бірін-бірі тыңдау, өз оилары мен пікірлерін айту. Постер арқылы бар білімдерін топпен талқылап ортаға топпен оқушы шығып тапсырманы қорғайды, бірі-біріне түсіндіреді, тақырыпты жинайтаиды.

Қолдану

Жигсо пайдалану

Тәжірибелік тапсырмаларды орындау

Пішінге Image батырмасын кірістіріңдер

Image батырмасының Picture қасиеті арқылы батырмаға компьютер жадынан кез келген суретті немесі Paint Word программасына графикалық нысандарды пайдаланып, суреттер салып, сақтаңдар

Оқушылар теориялық білімдерін практикамен ұштастырады, практикада қолданады.

ДК  жеке жұмыс жасайды.

Талдау

Ойлан тап

Оқулықтың 162 беттегі

 Өзіңді тексер тапсырмасы беріледі.

Оқушылар көлемді мәтінді арқайсысы жеке-жеке топ ішінде оқып топпен талқылаиды, топ мүшелері өзгертіліп, араларынан баяндамашы келесі топқа түсінгенін баяндаиды. Тақырыпты өзара мазмұнын ашып, ортаға ойларын салады

Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап, өз пікірлерімен санасып, бір-бірін оқытады. Топпен жұмыс жасау.Ауыспалы топпен жұмыс жасау

Жинақтау

Кім жылдам. Деңгейлік сұрақтарға жауап беру арқылы сабақты жинақтаиды

Топтар өзара жарысады, ойларын ортаға салады, тақырыпты жинақтаиды.

Бағалау

Мадақтау.Әр топ басшылары топ мүшелерін бағалайды

Формативті бағалау

Бағалау шкаласы бойынша бағалаулары.Әр топ бағалау парақшасын өздерін бағалайды

Рефлексия

Ойларын стикерге жазады

Нені білдім, нені білгім келеді ойларын стикерге жазады

Үйге тапсырма

§20

 Shape әдісі

Line әдісі

Circle әдісі жазылу белгілері

Бақылау сұрақтарына жауап беру

Ережелерді жатқа білі, сұрақтарға жауап береді

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Поурочные планы 10 класс"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Помощник руководителя отдела библиотеки

Получите профессию

Копирайтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
