Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Поурочный план

Поурочный план


Напоминаем, что в соответствии с профстандартом педагога (утверждён Приказом Минтруда России), если у Вас нет соответствующего преподаваемому предмету образования, то Вам необходимо пройти профессиональную переподготовку по профилю педагогической деятельности. Сделать это Вы можете дистанционно на сайте проекта "Инфоурок" и получить диплом с присвоением квалификации уже через 2 месяца!

Только сейчас действует СКИДКА 50% для всех педагогов на все 184 курса профессиональной переподготовки! Доступна рассрочка с первым взносом всего 10%, при этом цена курса не увеличивается из-за использования рассрочки!

ВЫБРАТЬ КУРС И ПОДАТЬ ЗАЯВКУ
библиотека
материалов

Пән: қазақ тілі


Күні:12.05.15ж.

Сыныбы 5Б


Оқу ісінің меңгерушісі Асабаева З.Т.

Сабақтың тақырыбы:

Жаз

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Жаңа тақырып бойынша, окушылардың білімдерін арттыру.  Түрлі тапсырмалар орындау арқылы білімдерін бекіту. Жаңа сөздермен таныстыру және оларды сөйлемде дұрыс қолдана білуге үйрету.

Дамытушылық: Оқушылардың өз ойларын толығымен жеткізе  алуға және қойылған сұрақтарға нақты да дұрыс жауап беруге үйрету

Тәрбиелік: Бірін-бірі тыңдауға, өздерін дұрыс ұстауға, сыпайылыққа   тәрбиелеу

Күтілетін нәтиже: Жаз туралы әңгімелей алады

Сабақтың түрі:

жаңа сабақ

Сабақтың әдіс-тәсілі:

сұрақ-жауап, түсіндіру, салыстыру, аудару, қайталау

Пәнаралық байланыс:

Орыс тілі

Сыныпты ұйымдастыру. Сабақта жұмыс жүргізу үшін қалыпты сыртқы жағдайды қамтамасыз ету. Оқушыларды қарым-қатынасқа психологиялық дайындау

Көрнекіліктер: тақырыпқа байланысты суреттер, оқулық,

1Ұйымдастыру кезеңі:

-Қазір қай сабақ?

-Кластер

Кластер
Танысу***Туған
жері

***Ұлты***Оқитын мектебі,сыныбы***

Отбасы***Достары***

- Өте жақсы. Балалар, қазір мен  сендерге бір жұмбақ айтамын, кім жауабын тез таба алады екен?

-           Қойны толы жеміске, 
Көк майсалы еңіске. 
Көбелек қуып ойнайтын, 
Қай мезгіл деп ойлайсың?

 - Балалардың жауабы: жаз мезгілі.

-  Өте дұрыс. Ал, сендерге қай мезгіл ұнайды?  Неліктен?

 -       Ендеше бүгінгі біздің сабағымыз жаз мезгілі туралы болмақ. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Жаз айлары».

 ІІ. Жаз туралы не білеміз?

Жаз айлары  - маусым, шілде, тамыз. Жаз – жылдың ең ыстық мезгілі. Жазда күн ұзақ, түн қысқа болады. Жаз айында табиғат қысқы ұйқысынан оянып, бақтарда әр түрлі құстар ән салады. Жаз айының ауасы да ерекше. Жазда жазғы демалыс болады. Демалыста біз демаламыз. Жаз айында адамдар ерте тұрып, кеш жатады. Өйткені бұл кезде жұмыс көп болады.

 ІІІ. Суретпен жұмыс. (Оқулықтағы суретке қарап, әңгіме құрастырамыз.)

 Жаз келді. Жазда күн ыстық болады. Жеміс – жидектер піседі. Айдос алма ағашының көлеңкесінде демалып жатыр. Ол өте көңілді. Айдана көбелек қуып ойнап жүр. Жаз мезгілі - өте қызық.

 ІҮ. Сөздікпен жұмыс.

 Ү.Тапсырмалармен жұмыс.

1 – тапсырма. (оқимын, оқушыларға қайталатамын, түсінгендерін сұраймын)

Жаз. Жаз айлары – маусым, шілде, тамыз. Жаз – ең ыстық жаз мезгілі.

 2 – тапсырма. (Сұрақ – жауапты оқу.)

 - Мынау не?

- Бұл – көбелек.

- Қандай көбелек?

- Әдемі көбелек.

 -       Мынау не?

-       Бұл гүл.

-       Қандай гү?

-       Қызыл гүл

 

3 – тапсырма. (Сұраққа жауап бер)

 Астанаға

лагерге

ауылға

 -       Ал, сендер балалар, жазда қайда барасыңдар?

-       Қайда барғыларың келеді? Қандай жоспарларың бар?

 (Оқушылармен ой бөлісу.)

 

4 – тапсырма. Дәптермен жұмыс. Сызба бойынша сөйлем құрастыру.

Үлгі: Жаз айлары: маусым, шілде, тамыз.

 

Сергіту сәті

Орнымыздан тұрайық,

Алақанды ұрайық.

Бір отырып, бір тұрып,

Біз демалып алайық.

 

5 – тапсырма. Топпен жұмыс. Сөйлемді өрбіту. (3 қатардағы оқушыларға ай аттары жазылған 3 үлестірмелі парақша беремін. Әр ай атын оқушылар үлгі бойынша өрбітеді)

Жаз.

Бұл – жаз.

Бұл – жаз айы.

Бұл – жаздың тамыз айы.

 ҮІ. Сабақты бекіту.

-       Жаз айларын ата.

-       Жылдың ең ыстық мезгілі қай мезгіл?

-       Жазда оқушылар не істейді?

ҮІІ. Қорытындылау. Бағалау.

Үйге тапсырма.

  1. Жаз айларын қайталау.

  2. Сөздік жаттау, дәптерге көркем етіп жазу.








Краткое описание документа:

Пән: қазақ тілі

Күні:12.05.15ж.

Сыныбы 5Б

Оқу ісінің меңгерушісі Асабаева З.Т.

Сабақтың тақырыбы:

Жаз

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Жаңа тақырып бойынша, окушылардың білімдерін арттыру. Түрлі тапсырмалар орындау арқылы білімдерін бекіту. Жаңа сөздермен таныстыру және оларды сөйлемде дұрыс қолдана білуге үйрету.

Дамытушылық: Оқушылардың өз ойларын толығымен жеткізе алуға және қойылған сұрақтарға нақты да дұрыс жауап беруге үйрету

Тәрбиелік: Бірін-бірі тыңдауға, өздерін дұрыс ұстауға, сыпайылыққа тәрбиелеу

Күтілетін нәтиже: Жаз туралы әңгімелей алады

Сабақтың түрі:

жаңа сабақ

Сабақтың әдіс-тәсілі:

сұрақ-жауап, түсіндіру, салыстыру, аудару, қайталау

Пәнаралық байланыс:

Орыс тілі

Сыныпты ұйымдастыру. Сабақта жұмыс жүргізу үшін қалыпты сыртқы жағдайды қамтамасыз ету. Оқушыларды қарым-қатынасқа психологиялық дайындау

Көрнекіліктер: тақырыпқа байланысты суреттер, оқулық,

1Ұйымдастыру кезеңі:

-Қазір қай сабақ?

-Кластер

Кластер
Танысу***Туған жері

***Ұлты***Оқитын мектебі,сыныбы***

Отбасы***Достары***

- Өте жақсы. Балалар, қазір мен сендерге бір жұмбақ айтамын, кім жауабын тез таба алады екен?

- Қойны толы жеміске,
Көк майсалы еңіске.
Көбелек қуып ойнайтын,
Қай мезгіл деп ойлайсың?

- Балалардың жауабы: жаз мезгілі.

- Өте дұрыс. Ал, сендерге қай мезгіл ұнайды? Неліктен?

- Ендеше бүгінгі біздің сабағымыз жаз мезгілі туралы болмақ. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Жаз айлары».

ІІ. Жаз туралы не білеміз?

Жаз айлары - маусым, шілде, тамыз. Жаз – жылдың ең ыстық мезгілі. Жазда күн ұзақ, түн қысқа болады. Жаз айында табиғат қысқы ұйқысынан оянып, бақтарда әр түрлі құстар ән салады. Жаз айының ауасы да ерекше. Жазда жазғы демалыс болады. Демалыста біз демаламыз. Жаз айында адамдар ерте тұрып, кеш жатады. Өйткені бұл кезде жұмыс көп болады.

ІІІ. Суретпен жұмыс. (Оқулықтағы суретке қарап, әңгіме құрастырамыз.)

Жаз келді. Жазда күн ыстық болады. Жеміс – жидектер піседі. Айдос алма ағашының көлеңкесінде демалып жатыр. Ол өте көңілді. Айдана көбелек қуып ойнап жүр. Жаз мезгілі - өте қызық.

ІҮ. Сөздікпен жұмыс.

Ү.Тапсырмалармен жұмыс.

1 – тапсырма. (оқимын, оқушыларға қайталатамын, түсінгендерін сұраймын)

Жаз. Жаз айлары – маусым, шілде, тамыз. Жаз – ең ыстық жаз мезгілі.

2 – тапсырма. (Сұрақ – жауапты оқу.)

- Мынау не?

- Бұл – көбелек.

- Қандай көбелек?

- Әдемі көбелек.

- Мынау не?

- Бұл гүл.

- Қандай гү?

- Қызыл гүл

3 – тапсырма. (Сұраққа жауап бер)

Астанаға

лагерге

ауылға

- Ал, сендер балалар, жазда қайда барасыңдар?

- Қайда барғыларың келеді? Қандай жоспарларың бар?

(Оқушылармен ой бөлісу.)

4 – тапсырма. Дәптермен жұмыс. Сызба бойынша сөйлем құрастыру.

Үлгі: Жаз айлары: маусым, шілде, тамыз.

Сергіту сәті

Орнымыздан тұрайық,

Алақанды ұрайық.

Бір отырып, бір тұрып,

Біз демалып алайық.

5 – тапсырма. Топпен жұмыс. Сөйлемді өрбіту. (3 қатардағы оқушыларға ай аттары жазылған 3 үлестірмелі парақша беремін. Әр ай атын оқушылар үлгі бойынша өрбітеді)

Жаз.

Бұл – жаз.

Бұл – жаз айы.

Бұл – жаздың тамыз айы.

ҮІ. Сабақты бекіту.

- Жаз айларын ата.

- Жылдың ең ыстық мезгілі қай мезгіл?

- Жазда оқушылар не істейді?

ҮІІ. Қорытындылау. Бағалау.

Үйге тапсырма.

1.Жаз айларын қайталау.

2.Сөздік жаттау, дәптерге көркем етіп жазу.
