Павлодар қаласы,
ПҚБАИ
Бекітемін___________________
1 топ Мектеп
директоры
Қазақ
тілінде
А.О.Нургожина
Тренер: Жунусова.А.Р
Тыңдаушы: Ильязова
А.С
Пәні:
әдебиеттік оқу
Сабақтың
тақырыбы: Ақ кеме
Сынып: 4
«а»
Мерзімі:
02.04.2015
Сабақ
мақсаттары: Шығарманы талдау арқылы тақырыбы мен идеясын ашуға, әңгімені өз
желісінде мазмұндау, тыңдаушыға әсерлі
етіп жеткізе білуге, шеберліктерінің қалыптасуына мүмкіндік туғызады.
Сабақтың
түрі: жаңа сабақ
Пәнаралық
байланыс:
Құралдар:
А-3, маркерлер,
Әдіс-тәсілдер:
жұппен, топпен жұмыс, мозайка.
Оқыту
нәтижесі: Арман мен қиялдың қол жетімді екенін сезінеді.
Сілтеме:
әдебиеттік оқу. Алматы кітап
Табыс
критерийлері:
Мен
білемін:
-
мақсатты қоя білемін
-жаңа сөздерді
-жаңа сөздердің
мағынасын айыра аламын.
-сөз тіркестері
мен сөйлемдерді құрастыра аламын.
-уақыттың
тиімділігін түсінемін;
-дайын сұрақтарға
жауап беру арқылы диалогқа қатыса аламын.
Мен
істей аламын:
-уақыттың пайдалы
мен пайдасызын айыра аламын;
-алған мәліметті
талдап оны тиімді қолдана аламын;
-жаңа сөздер мен
сөз тіркестерін сөйлесімде қолданамын.
-уақытты тиімді
қолдануын дәлелдеп сұхбатқа кіріп, пікірімді айта аламын.
-тақырыпты ашып,
баяндай аламын.
Мен
қолдана аламын:
-уақытты ұтымды
пайдалануын үйрете аламын;
-жүйелі түрде
келтіре аламын;
- ойымды еркін
жеткізе аламын.
- өзімді-өзім
және өзара бағалай аламын.
Сабақ кезеңдері
|
Уақыт
|
Кірікті
рілген модуль
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
Ұйымдастыру
кезеңі
|
5мин
|
ООЖТ
|
Қызығушылықты
ояту.тренинг.
Ш.Айтматовтың
«Ақ кеме»кинофильм-н үзінді.
|
«Ақ
кеме»кинофильм-н үзінді.
Көргендерін
талқылайды, тақырыпқа шығады, сабақтың мақсатын құрады. автор туралы
берілген мәліметтерге назар аударады.
|
Білу
Түсіну
|
5мин
5мин
|
АКТ
СТОҮ
СТОҮ
|
Арман
деген не? Арман дегенді қалай түсінесіңдер?
Автормен,аудармашымен
танысу.
Мәтінмен жұмыс.Абзацтарға бөлу,жеке-жеке ат қояды,ортадан
ұнаған бір атты айтады. Топтастыру суреттеу.
|
Ассоциация
арқылы білгендерін айтып, көрсету.
Жұптық
әңгіме. Айтушы-тыңдаушы. Тыңдайды- айтады. Жұптар бірін-бірі бағалайды.
Бір-біріне сұрақ қояды, жауап береді.
Постер
арқылы суреттеп, әңгімелейді
|
Қолдану
Сергіту сәті
|
10мин
|
СТОҮ
|
Маршруттық
парақ беріледі. 1-деңгей.Авторға хрон-қ кесте құру
2-деңгей
.Мәтінге жоспар құру.
3-деңгей.
Жұмбақтың шешімін тап.
Мозайка
арқылы топ ауыстыру
|
Дәптерлеріне
хрон-қ кестені құрастырады. Бағдаршам арқылы бағалайды.
Өлеңді
қозғалыспен көрсетеді.
|
Талдау
|
10мин
|
СТОҮ.
|
Мәтіндегі
негізгі кейіпкерге ментальді карта жасау.
|
Топпен
талдайды. Өз ойларын дәлелдеу арқылы қорғайды. Астарлы мағынаны ашып
айтады.
|
Жинақтау
|
5мин
|
СТОҮ
ОүБ
ТжДБО
|
Сенің арманың бар ма? Арманыңа жету үшін
не істей аласың? Суретте немесе әңгімеле, эссе жаз.
|
Бармақпен
бағалау. Әңгімелейді, суреттейді.
Шығармашылықпен
орындайды.
|
Бағалау
|
5мин
|
ОүБОБ
|
КЕМЕҢГЕР-
МЕЙІРІМДІЛІК – сөздері- нен бірнеше сөздер құрастыру.
|
Кеме,
мең, кем, кереге, мереке, рең т.б
Мереке,
иірім, ірімшік, кеме, кілем. т.б сөздерін құрастырады.
|