812554
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 1.410 руб.;
- курсы повышения квалификации от 430 руб.
Московские документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ ДО 90%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО до конца апреля!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности №038767 выдана ООО "Столичный учебный центр", г.Москва)

ИнфоурокДругоеКонспектыПоурочный план по каз.языку

Поурочный план по каз.языку

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

Мұғалімнің аты-жөні жұмыс орны

Кусаинова Динара Бекбулатовна

Киров ОМ Нұра ауданы

Пән: қазақ тілі

Сынып :5 қазақ

Күні: 04.02.2015ж

Сабақтың тақырыбы:

Дауысты дыбыстар. Жуан және жіңішке дауысты дыбыстар

Мақсаты:


Білімділік: Дауысты дыбыстар туралы түсінік беру, дауысты дыбыстардың жұп-жұбымен бірнеше топқа бөлінуін көрсету. Тілдің қатысына қарай бөлінуін аңғарту;
Дамытуышылық: Оқушылардың сөздік қорын дамыту. Сауатты жазу дағдыларын қалыптастыру, оқу - білімге деген ынталарын арттыру;
Тәрбиелік: бірлікке, достыққа, ұжымшылдыққа тәрбиелеу;

Күтілетін нәтиже

Оқушы өз ойын ашық жеткізеді, сабақта белсенділік танытады, топпен біріге отырып шығармашылықпен жұмыс істеуге талпынады. Дауысты дыбыстарды ажырата алады.


Түйінді идеясы\ Ключевые идеи:

Дауысты дыбыстар сөздің негізгі бөлшегі. Дауысты дыбыстар буын құрайды, толық мағыналы сөз құрай алады.

Оқулық:


Атамұра Қазақ тілі 2010ж



Қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспар.

















Сабақтың барысы/мұғалімнің белгілері:


Кезеңдері

Мазмұны

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Күтілетін нәтиже

1

Кіріспе

1.ұйымдастыру

2.сыныпты сабаққа бейімдеу

3.дыбыстар арқылы топқа бөлу

4.психологиялық ахуал қалыптастыру

Топ басшысын сайлау, топ атын ойластыру,топ басшысын

бағалау парағымен таныстыру



Өлең жолдарын оқимын. Өлең жолдарынан дауысты дыбыстарды табу

Амандасады. Топ басшысын таңдайды





Мәнерлеп оқиды. Дауысты дыбыстарды ауызша айтады


2

Негізгі бөлім

2.1Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасын қабырға қалау арқылы тексеру


Интербелсенді тақтада өткен тақырыптар бойынша сұрақтар беріледі.

Үй тапсырмасының сұрақтары

  1. Фонетика нені зерттейді

  2. Әліпби дегеніміз не

  3. Қазақ тілінде неше әріп бар, төл дыбыстар нешеу?

  4. Орыс әліпбиіне нешінші жылы көштік?

  5. Антоним деген не?

  6. Әліпби деген сөз қай тілден енген?

  7. Синоним деген не?

  8. Диалект сөздер деген не?

  9. Кәсіби сөз деген не?

  10. Лексика нені зерттейді?

  11. Омоним деген не?

  12. Жаңа сөздер деген не?


Әр топтан оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Өткен сабақтан алған білімдерін тиянақтайды,

талдайды





















2.2Қызығу

шылығын ояту



Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру.

Сабақты меңгерудің мақсат- міндеттерін анықтау

Жаңа тақырыпты шешуге алфавит сандары бар кесте беріледі.



Жаңа тақырыпты түсіндіреді


Жаңа тақырыпты оқушылар берілген алфавит сандары бойынша шешеді

«Жасырынған әріптер» ойыны. Әліпбидегі әріптердің ретін жатқа білуі тексеріледі.

7 ----1--- 26 ---37 ---24 ----25 ---37
Д ---а ----у -----ы ----с -----т ---ы
7 --37 --3 --37 ----24 ---25 ---1 --23
д ---ы ----б ---ы ---с ------т ----а --р

Жаңа сабақтан түсінік қалыптасады




2.3Мағынаны тану

Алған білімдерін қолдана білу

  1. Әр топқа кесте ішінен 10 сөз табу тапсырылады

Ф

Т

А

Б

У

Ч

Е

А

А

Ж

М

Й

О

У

С

М

А

Қ

А

Л

И

Я

М

Ы

Ю

И

Ц

Г

Р

З

Н

Ф

О

Н

Е

Т

И

К

А

Ө

О

Й

Н

З

Ю

Д

Ы

Б

Ы

С

Т

Я

И

Ә

Қ

Һ

И

Ң

Қ

Ү

Н

Е

М

Л

Е

К

С

И

К

А

А

Л

С

Т

Е

Р

М

И

Н

М





  1. Кітаппен жұмыс. 241-жаттығу




  1. Семантикалық картаны толтыру















СЕМАНТИКАЛЫҚ КАРТА

мысалдар

Жуан дауысты

Жіңішке дауысты

Дыбыстар



Сатушы



Әңгіме



Жанылтпаш



Өрмекші



Үзіліс




  1. Тапсырма

Әр топқа дауысты дыбыстарға байланысты сөздер құрау керек



Әр топ кестеден өткен тақырыптарға байланысты он сөзді тауып, оқиды































Оқушылар кітапта берілген жаттығудан дауысты дыбыстарды тауып жазады.



Алдымен топта, одан соң тақтада кезекпен картаны толтырады

































Әр топ өздеріне берілген тапсырманы постер түрінде жасап қорғайды.



Тақырыпты толық меңгереді, білімдерін бекітеді

































Білімдерін тиянақтайды

2.4Ой толғаныс

Ойланады,қорытады

5 тапсырма

Бір дауысты дыбыстан ғана басталатын төрт сөйлем құрап жазындар



6- тапсырма Сатыға кім тез шығады? Берілген бір әріпке сөздер құрау керек





Әр оқушы бір дауысты дыбыстан басталатын сөз лем құрайды. М/лы Олжас «оңай олжа» ойынын ойнады.





Әр топ өздеріне берілген әріпке сөздерді саты түрінде құрап,ортада топпен қорғайды.

Өз пікірлерін жазады, жариялайды



3

Қорытынды бөлім









Сабақ мақсатына жетті ме?, сабақтың түрі ұнады ма?



Бағалау,





рефлексия

«Дауысты дыбыс» топтастыру құрату





Топ басшылары өз топтарының бағаларын қою үшін берілген кесте бойынша бағалату



Тақтадаға берілген суреттер бойынша сабақ туралы ойларын жазады

Дауысты дыбыс дегеніміз не? Деген сұраққа жауап бере отырып, топтастыру құрады.

Әр топ басшысы өз топ мүшелерінің сабақта алған бағаларын айтып береді



Әр оқушы сабақтан алған әсерлерін суретке байланысты өз ойларын жазып, іліп қояды.

Өзіндік пікір

қалыптасады,сабақты бекітеді.

Өз білімдерін бағалауға жетіседі



Үйге тапсырма



246-жаттығу

Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады.






Рефлективті есеп:

«Дауысты дыбыстар. Жуан және жіңішке» тақырыбындағы сабақ өз мақсатына жетті. Оқушылар сабаққа белсене қатысып отырды. Жоспарланған тапсырмалардың барлығы уақыт бойынша орындалды. Оларға топтық, жеке жұмыс түрлері беріліп отырды. Оқушылар интерактивті тақтада семантикалық картаны толтыру, ватманға кестені толтыру, сатыға тез шығу т.б. тапсырмаларды топпен жақсы жұмыс жасады. Төмен оқитын оқушыларға семантикалық картаны толтыру жұмысы қызықтырды, бұл тапсырманы белсене әрі дұрыс орындап берді.

Мен үшін сәтсіз өткені , ол бағалау. Бағалауды әр топтың басшысы бағалау кестесі бойынша бағалады, бірақ топ басшылары жауап бермеген оқушыларға да баға қоюы дұрыс болмады деп ойлаймын.































Қазақ тілі пәнінен

қысқа мерзімді жоспар


5-қазақ сыныбы

ТАҚЫРЫБЫ:

«Дауысты дыбыстар. Жуан және жіңішке дауыстылар



Өткізген: Кусаинова Д.Б.



2014-2015 оқу жылы



Сабақтан көріністер C:\Users\user\Desktop\фото астана жарыс\SAM_2141.JPG

C:\Users\user\Desktop\фото астана жарыс\SAM_2122.JPGC:\Users\user\Desktop\фото астана жарыс\SAM_2132.JPG







C:\Users\user\Desktop\фото астана жарыс\SAM_2153.JPGhello_html_2d213456.pngC:\Users\user\Desktop\фото астана жарыс\SAM_2135.JPG
