Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Другие методич. материалы / Поурочный план "Шамалар мен оларды өшеу"

Поурочный план "Шамалар мен оларды өшеу"



Осталось всего 2 дня приёма заявок на
Международный конкурс "Мириады открытий"
(конкурс сразу по 24 предметам за один оргвзнос)


  • Начальные классы

Поделитесь материалом с коллегами:

Күні:

Пән аты: математика

Сыныбы: 4

Сабақтың тақырыбы:

Шамалар мен олардыөлшеу

Сабақтың мақсаттар:

Шамалар және оларды өлшеуді үйренуге ықпал жасау

Сілтеме:

Математика оқулығы 4- сынып. Дидактикалық материал.

Күтілетін нәтиже

Өмірден мысал келтіреді.Өз ойларын дәлелдей алады.


Негізгі идеялар:

логикалық тапсырма,алған білімін тиянақтау.

Сабақта қолданылатын материалдар:

Слайд,флеш ойындар,

үлестірмелі бағалау парақтары ,оқулық,үлестірме

Оқыту әдісі

Оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес оқыту.

Оқытуды басқару, көшбасшылық

Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:

кезең

Сабақ бөлімдерінің мақсаты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті.

Білу (7 мин)

Бастапқы рефлексиялық кезеңі





Үй тапсырмасы

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару, оқушыларды шарлармен топқа бөлу.Топ ережесін құру.

Өрнектің мәнін табу №6


Топқа бөлінеді.

Топ ережесін еске түсіреді.






Оқушылар өз топтарында жұмыстарын өзара тексереді

Түсіну

(10 мин)

Жаңа сабақты тереңірек түсіндіру

Топтық жұмыс №1

А) 1 топ; ә) 2 топ

б) 3 топ; в) 4 топ

2 математикалық диктант

Әр топ мүшелері өздеріне берілген сандарды разряд бірліктеріне қарай жіктейді.


Математикалық диктантты жұппен тексереді.

Қолдану (15 мин)

Оқулықпен жұмыс

3 жұптық жұмыс




4,5

Ауызша талдау

6 семантикалық карта

Бір цифрды пайдаланып, үш цифры да бірдей үш таңбалы сан жазады және сол санды разрядтық қосылғыштарға жіктейді.

Оқушылардан лезде жауап беру талап етіледі.

Өзін-өзі бағалайды.


кг

г

т

см

м

т

Ұзындық







масса








Сергіту сәті


«молекулалар» ойыны

Оқушылар молекулалардың қимылдарн қайталайды

Талдау

(5 мин)

Жоғары деңгейлі сұрақтарды қою арқылы тақырыпқа талдау жасау.

.№8

А)тақтамен талдай отырып орындау

Пияз-100 кг

картоп- ?3 есе артық

Ш: 100*3=300

Ж:300

Оқушылар осы есепті екі амалмен шығаратындай етіп өзгертеді,оны шығарады

Жинақтау (3 мин)

Алған білімдерін жинақтау

«Кімшапшаң?» ойыны

Үш топқа жеке есеп беріледі.Сұрақтарға жауап береді.

42:6-2*2-1*5:45=1

8*6-8:5*9+0-72=0

9+7:4*6-4:5:4=1

Бағалау (2 мин)

Сабақ барысында оқушы пікірін ескеру.

Формативті бағалау

«Бармақ» әдісі арқылы бағалау

Үйге тапсырма

(2 мин)


9 бет №9

Күнделікке түртіп алу

Рефлексия (1 мин)

Кері байланыс

БББ кестесін толтыру

Сабақтан алған әсерлерін қысқаша түрде жеткізу






57 вебинаров для учителей на разные темы
ПЕРЕЙТИ к бесплатному просмотру
(заказ свидетельства о просмотре - только до 11 декабря)


Автор
Дата добавления 01.02.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров53
Номер материала ДВ-399974
Получить свидетельство о публикации

Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх