Инфоурок / Математика / Конспекты / Поурочное планирование по математике на тему "Натурал сандардың бөлінгіштігі"
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

Поурочное планирование по математике на тему "Натурал сандардың бөлінгіштігі"

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: Натурал сандардың 2-ге 5-ке және 10ға бөлінгіштік белгілері (2)

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға натурал сандардың 2-ге 5-ке және 10-ға бөлінгіштік белгілерін мысалдармен түсіндіру.

Сабақ соңындағы формулаларды пайдалана отырып есептерді шығара алуға дағдыланады..

Жалпы мақсаты:

Оқушыларға натурал сандардың 2-ге 5-ке және 10-ға бөлінгіштік белгілерін мысалдармен түсіндіру.

Сабақ соңындағы формулаларды пайдалана отырып есептерді шығара алуға дағдыланады..


Сілтеме:

Математика 5 - сынып оқулығы, Алматы "Атамұра" 2015. Алдамұратова Т.А.,Байшоланова Е.С. Әдістемелік нұсқау.

МАН

Оқу нәтижесі:

Оқушылар сабақты толық түсіне отырып тақырып соңына берілген есептерді шығара біледі.

Қолданылатын материалдар:

Постер, фломастерлер. Қайшы ,клей ,Стикер

Оқыту формасы, технологиясы, әдістері:

Топпен,жұппен, жеке жұмыс. (А В С тобының оқушыларын ерекше бақылау)

Блум таксономиясы.





Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Кіріспе кезеңі

1.Сергіту

2.Психологиялық дайындық.

Сан санау арқылы топқа бөлу.

Беске дейін санау және дене қимылымен көрсету.

Шаттық шеңбері(Ынтымақтастық орта қалыптастыру)

Тілектер айтады.

Бармақпен бағалау



І. Білу

Үй тапсырмасын тексеру кезеңі




1.Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау алдыңғы сабақпен салыстыра отырып тақырыпты ашу.

  • Қандай цифрлар жұп цифрлар деп аталады?

  • Қандай цифрлар тақ цифрлар деп аталады?

  • Жұп сандармен тақ сандарға мысалдар келтіріңдер?

  • Қандай сан 2-ге бөлінеді?

  • Қандай сан 5- ке бөлінеді?

  • Қандай сандар 10өа бөлінеді?

Оқушыларға әр топқа постерлерін қорғау үшін 3 минут уақыт беріледі.










Қадағалау









Карулсей әдісі бойынша бағалайды.

ІІ.Түсіну

Әр топ реті бойынша өз топтарына қарсы топқа сұрақтар береді жауап бере алмаған жағдайда өздері айтады

1 топ 1-мысал, 2 топ 2-мысал, 3топ 3-мысал. «Жигсо әлісі» арқылы

Қадағалау.

«Аспазшы» статегиясы


ІІІ. Қолдану

Оқулықпен жұмыс: Оқулықтағы А деңгейдегі есептер беріледі.

Тапсырмаларды барлық оқушылар орындайды.

614-608


Бағалау критерийлері:

5- 20-19есеп

4- 18-16 есеп

3- 14- 10 есеп

2- 9 дан аз есеп

ІҮ. Талдау




1.Осы есептерді шығару


Оқушылар сұрақтарға жауап береді

Қадағалау

Сұрақтарға ұтымды жауап бергендерге смайлинг беріп отыру

Ү.Жинақтау




Төрт топқа бірдей деңгейдегі тапсырма беріледі натурал санның бөлгіштер жұбының қасиеттерін пайдалана отырып теңдеудің түбірін ойлап табыңдар.


Әр топ басқа бір топты бағалайды.

«Басбармақ» стратегиясы

«Сэндвич» статегиясы

ҮІ.Бағалау








Қадағалау нәтижесі бойынша бағалау. Сынып оқушыларымен кеңесе отырып бағалау


Қалыптастырушы бағалауды негізге алып, жиынтық бағаларын қою.

Сандарды шеңберге алу әдісі

Келесі оқуға тапсырма




622 1 43 бет

Оқушылар күнделіктеріне жазады.

Журналға баға қою.


Кері байланыс

Білемін


Білгім келеді





Білдім



Тексерілді: ----------------------------------------------------------------------








