Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Күрделі құрылымды теңдеулерді шешу
Қаражар жалпы негізгі білім беру мектебі
2-сынып
Мұғалім: Олжабекова С.Т.
2015-2016оқу жылы
2 слайд
Сабақтың мақсаттары:
1. Құрылымы күрделірек теңдеулер және оларды шешу тәсілі туралы білімдерін қалыптастыру.
2. Есептеу дағдыларын жетілдіру, ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту, тез, ауызша ойлап шығару қабілеттерін дамыту.
3. Ұжыммен жұмыс жасауға, достыққа, есепті таза және әдемі жазып шығаруға, шапшаңдыққа, жылдамдыққа тәрбиелеу.
3 слайд
Сабақтың көрнекіліктері:
Математикалық электрондық оқулық дискісі, тақырыпқа байланысты суреттер.
4 слайд
Сабақтың барысы:
і. Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен амандасу, оқушылардың оқу-құралдарын түгелдеу, оқушылардың денсаулығына назар аудару.
Оқушылардың келген қонақтармен амандасуы, бір-біріне жылулық сезімін таратуы.
5 слайд
Шаттық шеңбері
Жүректен жүрекке
Шаттық шеңбері
Жүректен жүрекке
6 слайд
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:
-Балалар, үйге берілген 6-есепті тексерейік.
(Қалай орындағанын аралап жүріп тексеру.Кейбір оқушыларға есепті оқытып, қандай тәсілмен шығарғандығын айтқызу).
Тірек білімдерін жетілдіру.
7 слайд
“Математикалық волейбол” ойыны.
Ойынның мақсаты:
Оқушыларда ойын арқылы математикалық есептерді ауызша,жылдам шығару қабілетін арттыру.
Ойынның ережесі:
1 есепті шығарып, 1 допты торға салу арқылы ұпай жинау. Ұпайы көп бала ұтады.
8 слайд
9 слайд
15+(33-3)40+(56-43)
14+(56-6)17+(20+2)
(15+5)+20(80-50)-20
(3+30)+7(78-46)+3
(58-8)-5090-(70-30)
13(19-9)(37+2)-4
10 слайд
ЖАРАЙСЫҢДАР!
ӨТЕ ЖАҚСЫ!
11 слайд
ӨЗДІК ЖҰМЫС
Өрнектерді салыстыр.
14+(17-3) * 14+ (16+1)
(17-8)+0 * (17+8)-0
35+(17-9) * (46+9)-53
12 слайд
ІІІ. Меңгеру сабағы:
-Енді балалар, “Күрделі құрылымды теңдеулерді шешіп көрейік”.
-Ол үшін 126-беттегі 1-есепке қарайық.( Оқушыларға ауызша оқыта отырып, теңдедің ұқсастығы мен айырмашылықтырына назар аудартамын).
-Кітапта ненің суреті белгіленген?
13 слайд
14 слайд
-Дұрыс, таразының.
-Енді таразының сол жағы мен оң жағындағы теңдеулерді салыстырайық.
-Олардың қандай ұқсастығы мен айырмашылығын байқауға болады?
-Бұл теңдеулерді бірден шешуге бола ма?
Х+30+=58Х+30=20+38
15 слайд
-Біз оны жеңілдетіп, жай түрге келтіреміз. Оны қалай жеңілдетуге болатынын екі теңдеуді салыстыру арқылы айта аласың. Сендер теңдеудің оң жақ бөлігінің қосындысын табу керек екенін аңғарған шығарсыңдар?
Х+30=58
Х=58-30х+30=20+38
Х=20
-Осыдан кейін біз теңдеудің жеңіл шешуге болатын өзімізге таныс түрін аламыз:
Х+30=58
16 слайд
ЕРЕЖЕ! ЕСТЕ САҚТА!
Теңдеудің мұндай түрін шешу үшін алдымен есептеуге болатындарын орындап, оны жеңілдетіп алу керек.
17 слайд
Мысықты шығаруға көмектесейік!
18 слайд
Мысық шелектен шыға алмай жатыр.
- Мысықты шелектен шығарып алу үшін оқулықтағы есептерді орындап шығуымыз керек.
19 слайд
127-беттегі 2-есеп
Теңдеулерді шешейік!
25+х=41+12
45-х=100-60
23+у=88
67-у=45
59-у=11+18
У-30=56
20 слайд
І.Мысықтың тапсырмалары
3-есеп
Қысқышы жазылуы бойынша есеп құрастыр және оны шығар:
Болғаны-35 және 10 дәптер
Сатылғаны-20 дәптер
Қалғаны-? дәптер
21 слайд
Есепті шығар.
127-беттегі
4-есеп
Есепті шығар
.
22 слайд
Сергіту сәті
23 слайд
6,7-есептер
“Ойлан, тап” ойыны.
(6,7-есептерді ауызша ойлап шығарту)
24 слайд
Бекіту: -Балалар, бүгін біз қандай тақырыпты өттік?
–Есеп шығару барысында қандай қиыншылықтар болды?
-Қай орында?
Бағалау.
Үйге тапсырма беру:
127 беттегі 5-есепті орындау.
25 слайд
Назарларыңызға рахмет!
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
6 662 980 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем ОЛЖАБЕКОВА САГУРАШ ТУРГАНБЕКОВНА. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
36/72 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300 ч. — 1200 ч.
Мини-курс
10 ч.
Мини-курс
3 ч.
Мини-курс
2 ч.