Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / География / Презентации / Презентация на тему "Адам экологиясы. Адам тіршілігі үшін экологиялық қолайлы және қолайсыз аудандар."
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • География

Презентация на тему "Адам экологиясы. Адам тіршілігі үшін экологиялық қолайлы және қолайсыз аудандар."

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: §50. Адам экологиясы. Адам тіршілігі үшін экологиялық қолайлы және қолайсыз аудандар.

Сабақтың мақсаттары:

  1. Білімділік: Оқушыларға еліміздегі экологиялық қолайлы

және қолайсыз аудандар туралы білімдерін жүйелеп, бүгін

күрт өзгерген экологиялық мәселелерді шешуде адамның

өзі туындатып отырған күрделі ғылыми жетістіктерді

ендігі жерде табиғи ортаны, адам баласының болашағын

сақтау үшін, табиғатты қорғау және тиімді пайдалану керек

екендігін түсіндіру.

2) Дамытушылық: Оқушылардың өз ойларын жете айта

білуге, биология, география, экология,медицина,салауаттану

пәндерін байланыстыра отырып жан-жақты ойлау, жұмыс

жасау қабілеттерін дамыту.

  1. Тәрбиелік: Өз денсаулығына , қоршаған ортасына деген

көзқарасын қалыптастыру. Әдептілік ережелерін бойына

сіңірген шығармашылық қабілеті мүмкіндігінше дамыған

азамат тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: кіріктірілген, аралас

(биология, география, экология)

Сабақтың әдісі: топпен жұмыс, салыстыру, өзіндік ізденіс жұмыстары.

Сабақтың негізгі идеясы: ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Сабақтың көрнекілігі: Қазақстанның экологиялық жағдайы картасы, кесте, жұмыс дәптері.

Сабақтың жоспары:

І. Ұйымдастыру

ІІ. Қызығушылықты ояту

ІІІ. Сабақ барысын бақылау

ІV. Жаңа тақырып

V. Сабақты бекіту

VІ. Рефлексия әдісі

VІІ. Бағалау

VІІІ. Үйге тапсырма

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. Қызығушылықты ояту

Оқушыларға экологиялық қолайлы және қолайсыз, салыстырмалы жақсы аудандардың ішінен қалаған біреуін кескін картаға түсірту. Сонымен бірге парталас көршісіне өзі таңдап алған аудандарды картадан көрсетіп ондағы экологиялық жағдайларды атауды ұсыну.

ІІІ. Сабақтың барысын бақылау

Оқушылар сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысқан соң рефлексия әдісі бойынша келесі кестенің екі бағанын толтырады.






Аты-жөні: _____________________________________________


Не білемін

Не білгім келеді

Не білдім

Сабақтан кейінгі

көңіл-күйіңіз






hello_html_6f253859.gif



ІV.Жаңа тақырып

Жаңа сабақты бастамас бұрын сыныпты асық арқылы екі топқа бөлеміз. Әр топ сабаққа байланысты топ аттарын таңдайды. Топ ішінде өзара ақылдаса келе топ белсенділерін сайлайды( топ басшысы, спикер,шаруашылық басшысы ). Осылардың сыртында бағалайтын тәуелсіз сарапшы болуы керек( мұғалім т.б). Әр топ флипчардқа топ ережесін бекітіп қорғайды

1-топ. «Каспий»

2-топ. «Арал»

3-топ. «Балқаш»

Әр топ тақырыбына сәйкес тапсырма алады, сол тақырытпы ашып көрсетуі керек.

АРАЛ ТОБЫ:

Аралдың экологиялық жағдайы

КАСПИЙ ТОБЫ:

Каспийдің экологиялық проблемалары

БАЛҚАШ ТОБЫ:

Балқаштың экологиялық жағдайы

VІ. Сабақ барысын бақылау үшін рефлекция әдісін пайдалану.

Оқушылыр жаңа сабақты түсінген соң рефлекция әдісін пайдаланып соңғы екі бағанды толтырады.


Аты-жөні: _____________________________________________


Не білемін

Не білгім келеді

Не білдім

Сабақтан кейінгі

көңіл-күйіңіз






hello_html_6f253859.gif



VІІ. Қортындылау және бағалау.

Әр топтан бағалаушы шығып топ жұмысын бағалайды, соның сыртында мұғалім жекелеген оқушыларды өзі бағалайды.



VІІІ.Үй тапсырмасы.

Үйге §51. параграфты мұқият оқып шығу, кескін картаға экологиялық апатты аймақтарды толық түсіріп келу.







Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 31.03.2016
Раздел География
Подраздел Презентации
Просмотров839
Номер материала ДВ-572834
Получить свидетельство о публикации