Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Қазақ тілі сабақтарында белсенді әдіс- тәсілдерді қолдану.
1 сынып
«Мендіқара ауданы әкімдігі білім бөлімінің степанов орта мектебі» ММ
ГУ «Степановская средняя школа отдела образования акимата мендыкаринского района»
Мұғалім: Жуматаева Сания Уразқызы
2016 жылы
2 слайд
Мақсаттары
Оқушылардың психология және физиология ерекшелектеріне сәйкес топтастырылған әдістерді қолдану.
Қазақ тілі сабақтарында оқушылардың білім сапасын көтеру.
Оқушылардың қызығушылықтарын арттыру.
3 слайд
I Ұйымдастыру кезеңі
1 «Сәлемдесу» ойыны
1 «Сәлеметсіз бе!» қолмен айтамыз
2 «Сәлеметсіз бе!» көзімен айтамыз
3 «Сәлеметсіз бе!» аузымен айтамыз қуанышпен шеңберге тұрамыз
(оқушылар бірге «Сәлеметсіз бе!» деп айтады)
«Кемпірқосақ» әдісі
4 слайд
2 «Кемпірқосақ» әдісі
Тақтадағы кемпірқосақ суретіне өз есімдері жазылған стикерді желімдейді. Олар ең төменгі күлгін түстен ең жоғары орналасқан қызыл түске стикерді желімдеу арқылы өздерінің сабақтағы түсінік (немесе көңіл-күй) деңгейін білдіреді.
5 слайд
II Жаңа сабақ
1 «Күннің көзі» әдісі
Оқушыларды 2 топқа бөлеміз.
Екі шеңбер жасалады , онда екі өткен тақырып жазылады. Әр оқушыға тақырыпқа сай сұрақ қойылады . Әр дұрыс жауапқа бір сәуле беріледі. Күннің көзін тезірек құрастырған командасы жеңеді.
6 слайд
Тағамдар
От
басы
7 слайд
2 «Кім жылдам» әдісі
Әрбір командадан оқушылар тақтаға шығады. Тақтада сандар шашыранқы жазылып тұрады. Мұғалім санды орыс тілінде айтып, оқушылар дұрыс жауапты түрлі-түсті бормен қоршап алады. Көп сандарды қоршап алған оқушы жеңімпаз болып табылады .
8 слайд
ро
8
7
6
5
5
3
2
1
4
2
9
10
10
9
8
7
6
4
3
2
1
9 слайд
3 Ыстық орындық
Орындықтағы оқушыға
белгілі тақырыпқа
сұрақ қойылады.
10 слайд
4 «Аудармашы» әдісі
Белгілі бір тақырыпты таңдаймыз.Мұғалім допты оқушыға лақтырып дейді: "Нан". Оқушы допты ұстап алып, орыс тіліне аударады, оны басқа оқушыға лақтырып дейді: "Сүт" және т. б. Қате жіберген оқушы " фант төлейді "(Өлең айтады). Сөздердің орнына , жыл мезгілдерінің, ай, күн, апта атауларын пайдалануға болады.
11 слайд
5 Жоғалған нүктелер.
Әдіс баланы мұқият оқуға, мәтіннің мазмұнын түсінуге үйретеді.
12 слайд
Мысалы 22 сөзден тұратын мәтінді оқушыға береміз. Нүктелері жолғалғанын балаларға түсіндіреміз.
Меніңотбасымүлкен емесотбасымдатөртадамбарәкемменшешемқаладажұмысістейдіағамтөртіншісыныпта оқидыменекіншісыныптаоқимын.
13 слайд
14 слайд
III Кері байланыс
Кері байланыс әрекетін ұйымдастыруда көзделетін басты мақсат: оқушының саналы ішкі рефлексиясын даярлау, сол арқылы қазіргі кездегі маңызды болып саналатын өз бетімен еңбектену, бәсекеге қабілетті болу, алғырлық сияқты қабілеттерін дамыту.
15 слайд
16 слайд
1 «Сәттілік баспалдағы»
Тақырыпты түсінбедім.
Тақырыпты түсіндім.
Тақырыпты түсіндім, көңіл-күйім жақсы!!!
17 слайд
18 слайд
3 «Бес саусақ»
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
6 663 340 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Жуматаева Сания Уразовна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
72/180 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Курс профессиональной переподготовки
600 ч.
Мини-курс
4 ч.
Мини-курс
4 ч.