Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Сабақтың тақырыбы: Наурыз көже
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға наурыз көже туралы түсінік беру.мәтінді оқи отырып зерттеушілік әңгімеге тарту, оқушылардың зейінін, есте сақтауын, белсенділігін арттыра отырып өзін-өзі бағалауға, топтық жұмыс жасауға, сандық технолгияны қолдану арқылы өз бетінше жұмыс жасауға үйрету.
Күтілетін нәтиже:. Оқушылар наурыз көженің маңызы және оның құрамымен танысады, өз ойы мен алған әсерлерін жеткізеді, топтық жұмыс жасауға, бірін-бірі бағалауға, сандық технологияны қолдана отырып өз бетінше жұмыс жасауға үйренеді.
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: диалог, топтастыру, жеке, топтық жұмыс.Ойлан, Бірік, Бөліс.постер қорғау, АКТ: компьютер, Power Point презентациясы, бағалау, Рефлексия
Қолданылатын құрал-жабдықтар:
Сабақ барысы
Кезең Іс әрекет | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Кіріспе 5 минут | Психологиялық ақуал Топқа бөлу Дәнді дақылдар арқылы бөлу ( тары, күріш, бидай,жүгері) Сұрақ- жауап әдісі (түрткі,сынама, қайта бағыттау сұрағы) | дәндердің суреті бойынша төрт топқа бөлінеді. Сұрақтарға жауап бере отырып,наурыз көже сөзін шығарады. |
Тұсау кесер 12 минут | 1.Наурыз көже туралы білетіндеріңді постерге жазып шығыңдар. Бағалау : Екі жұлдыз, бір ұсыныс Н.Қазыбековтың «Наурыз көже» мәтінімен танысамыз,біздің айтқанымыз қаншалықты сәйкес келеді екен байқайық | топпен жұмыс жасайды, ой толғайды, топтан бір оқушы постер қорғайды. Әр топ бір-бірін бағалайды. Сабақтың тақырыбы, мақсатымен танысады. |
Негізгі бөлім 20 минут | Топтық тапсырма. Мәтінді түсініп оқыңдар Сұрақ.1-топ: Наурыз қандай мейрам? Наурыз мейрамы туралы мәтін құраңдар. 2-топ: Наурыз күні қалай аталады? Бата түрлерін жазыңдар. 3-топ;Наурыз көже туралы не білеміз? Көженің түрлері.Көже мен наурыз көженің айырмашылығын түсіндіріндер. 4-топ: Наурыз тойының мақсаты не? Мерекелік дастарқанды безендіріндер. Бағалау: критерий арқылы | Мәтінді оқиды, түсінгендерін топта талқылайды. Әр топ сұраққа жауап береді. Тапсырманы топта талқылайды, шешімін табады. Сызба түрінде түсіріп топ басшысы түсіндіреді. Бақылаушы топ мүшелерін бағалайды. |
Қорытынды 7 минут | Рефлекция Не білдім? Не ұнады? Не қиын болды? Ұстазға сұрақ. | оқушылар бүгінгі сабақтан алған білімдерін жазып тегешке салады, наурыз көже жасайды. |
Кейінгі тапсырма: 1.Наурыз мейрамын басқа қай елдер тойлайды?
2.Наурызға байланысты әдет-ғұрыптар туралы білу,жинақтау
(ғаламтор, басылым беттерінен)
Кейінгі оқу: Наурыздағы тілек
6 663 097 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Махашева Гулмира Еркинбековна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
72/144/180 ч.
Курс повышения квалификации
36/72 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Мини-курс
6 ч.
Мини-курс
8 ч.
Мини-курс
4 ч.