Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Курс профессиональной переподготовки
Курс профессиональной переподготовки
Курс повышения квалификации
1 слайд
Ашық сабақ
Лексикалық тақырыбы:
Үй жануарлары
Грамматикалық тақырыбы:
Етістік
6-сынып
Дайындаған: қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі Тюлемисова Ғ.С.
Хромтау №4 орта мектебі
2 слайд
Сабақтың мақсаты мен міндеттері:
Үй жануарларды еске түсіріп, олардың пайдасы
жайында айта білуі тиіс.
Күтілетін нәтижесі: Жануарлар әлемін еске түсіріп, үй жануарлары жайында не білетін және не білгенін айта алады. Жаңа сөздерге сұрақ қойып, етістік сөзтабын анықтау, етістіктерді сөйлемде қолдана ала біледі.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұраққа жауап беру, топтастыру, интерактивті әдіс, СТО
Сабақтың құралдары: инт. тақта, слайд суреттер, оқулық, ватман, карындаштар
3 слайд
Сабақтың барысы:
І. Қызығушылықты ояту.
ІІ. Мағынаны тану
ІІІ. Рефлексия
4 слайд
1. Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру
Тренинг «Мен кіммін,қандай оқушымын?»
Топтастыру
Мақсат қою
Сабақ ережесі:
1.Бірін-бірі тыңдау
2.Ойын ашық айту
3.Сабаққа түгел қатысу
4.Ұйымшыл болу
5.Уақытқа бағыну
5 слайд
І. Қызығушылықты ояту
1. Ассоциация жазу
Үй жануарлары
6 слайд
Үй жануарларының төлдері
7 слайд
Төрт түлік
Қазақ халқының төрт түлік малдарына нелер жатады?
Оларды неге үй жануарлары деп атайды?
Олардың қандай пайдасы бар?
8 слайд
ІІ. Мағынаны тану
Топтарға тапсырмалар беру
Сөздік жұмысы
Мәтін бойынша жазба жұмыстар
Постер қорғау
9 слайд
Үй жануарлары не істейді?
1. – Қой, қозы не істейді?
- Қой, қозы маңырайды.
2. – Бота мен түйе не істейді?
- Бота мен түйе боздайды.
3. – Ешкі мен лақ не істейді?
- Ешкі мен лақ маңырайды.
4. - Бие, құлын не істейді?
- Олар кісінейді.
5. - Сиыр мен бұзау не істейді?
- Сиыр мен бұзау мөңірейді.
10 слайд
ІV. Сергіту сәті - психологиялық көңіл-күй сыйлау.
11 слайд
Сергіту сәті
Топ-топ етіп басайық
Ауылға біз барайық
Қозыларды санайық
Бір, екі, үш деп, Алақанды
Соғайық, Төрт, бес, алты деп
Қораларға қамайық
12 слайд
Дидактикалық ойын.
«Кімнің дауысы?»
Малдардың дауысын
тыңдатып,ажырату.
13 слайд
Төлдер не деп дыбыстайды?
Кімнің дауысы?
Кімнің дауысы?
Кімнің дауысы?
Кімнің дауысы?
14 слайд
Қой сүйеді баласын .......... деп торпағым
Сиыр сүйеді баласын .......... деп қоңырым
Ешкі сүйеді баласын .......... деп боташым
Түйе сүйеді баласын .......... деп құлыным
Жылқы сүйеді баласын .......... деп лағым
Сәйкестіру
15 слайд
Тіл дамыту сәті
Бұрынғы заманда жануарлар жыл басы болуға таласыпты.
Сонда жылқы айтыпты:
Мен алысты жақын қыламын, күшімді болса көреді, сүтңмдң болса ішеді, қылыма шейін арқан, жіп еседі. Адамға менен басқа пайдалы мал жоқ, мен жыл басы боламын, - дейді.
Сонда түйе айтады:
Сен адамның жұмысын қылсаң, сұлы, шөп асайтын тамағың үшін құл болдың, міне сен көтере алмайтын ауырды көтеріп, неше айшылық алыс жерлерге барамын. Аш болдым деп арпа, сұлы сұрамаймын. Көде болса кеде, жусан болса жусан, не кез келсе, соны қорек етіп, табылса су ішіп, табылмаса шөлде де жолға жүре беремін. Жыл басы болу маған лайық, - дейді.
Сонда сиыр:
Адам егін ексе менімен егеді сүтімді ішеді құрт, май істейді. Жыл басы маған болуға лайық – дейді.
Сонда қой:
Мен болмасам, қазақ үйін немен жабар еді, жүнімді алып киіз басады, жабағымнан киім тігеді, арқан, жіп еседі. Сүтімнен құрт, май алады, шаруаға менен пайдалыларың жоқ, - дейді.
Сонда ит:
................................... – дейді.
Әңгіме бойынша сұрақтар: Жануарлар не істейді?
Түйе не деді?
Сиыр?
Қой?
Ал ит не деп айтты қалай ойлайсыңдар?
Неге?
16 слайд
Бағалау
Үйге тапсырма:
«Үй жануарлары» тақырыбында шығарма жазу.
Қорытындылау.
17 слайд
ІІІ. Рефлексия
- Сабақтан алған әсерлерің?
- Қандай тапсырма орындаған оңай болды?
Қиын тапсырма болды ма?
Сабақ ұнады ма? Неге?
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Данная презентация предназначена для русских школ в русских классах по казахскому языку для 6 класса. Лексической темой является: "Домашние животные", грамматической темой является: "Глагол. ПРилагательное".В орг. моменте я провожу с детьми тренинг на тему: " Я какой ученик(ца )?" Потом класс делю на подгруппу по пословицам. Здесь прослеживается индивидуальная работа, работа в паре, работа в группе.Каждый лидер своей группы защищает свою презентацию. Детям раздаю оценочный бланк. Идет взаимооценка. В середине урока провожу разминку "Қызыл өрік". Раздаю ученикам карточки с текстом для самостоятельной работы.
6 778 983 материала в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Тюлемисова Гайни Сайнгалиевна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВы сможете бесплатно проходить любые из 4630 курсов в нашем каталоге.
Перейти в каталог курсов